Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Odpowiedzcie mi na kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, tak zawsze od małego dziecka podobały mi się gry, i zawsze się zastanawiałem co by w niej zmienić, ale nic nie umiałem robić, za 2 lata idę do technikum/liceum, i chciał bym się was zapytać, do kąd iść? jaki język programowania jest bardziej przeznaczony do tworzenia gier, a jak się nauczę tego języku, i będę chciał stworzyć jakaś grę np. na androida to nie będę miał z tym problemy? czy bym musiał się czegoś nowego od zera uczyć? a czy gdybym się wziął za tworzenie jakiejś aplikacji, wystarczała by mi ta wiedza, która jest potrzebna do programowania gier? Jeszcze się tak zastanawiam, co głównie jest wymagane w takim liceum/technikum? czy ogólna średnia ocen się liczy, czy głównie z jakiś przedmiotów (np. infa, matma, angielski), a jeżeli to drugie to z jakich przedmiotów? i czy bardzo by przeszkadzała moja nie znajomość angielskiego w programowania? bo zawsze mi wszystko powtarzali że do programowania jest potrzebna dobra znajomość angielskiego, matmy i infy^^ teraz mieliśmy robienie strony w HTML i troszkę, ale prawie w ogóle w CSS, sam zawsze najlepszą stronę robię, dodawałem jakieś bajery, o których nic nie mieliśmy na lekcjach, i nic nie umiałem angielskiego, ale przy nauczę HTML nie przeszkadzało to, wystarczyło zapamiętać te kody. Nie wiem czy mam skłonności do tego, ale zawsze informatyka mi się podobała, nie kłamiąc mam same 6 z infy^^ a z matmy 4/5 może nawet by się udało podnieść na 6, ale za to krucho z angielskim, mam 2, i to szczyt moich możliwości :(( sporo napisałem, mam nadzieję, że jakoś zrozumiale to napisałem, nie wiedziałem też, w którym dziale to napisać, więc napisałem tutaj, w razie problemu administracja zawsze może przenieść temat.

Opublikowano

Liceum --> studia

 

Większość gier jest robiona na silnikach, tam już zależy, ale ogólnie C++ dobrze znać i z tego będziesz miał solidne podstawy. Aczkolwiek nie wiem czy jest to najlepszy język na początek. Możesz spróbować zacząć od javy/C#. Tylko weź poprawkę na to, że jak zmieniasz język i nie jesteś czegoś pewien to doczytaj, bo potem pomyślisz, że jak tu tak działa to tam też i będzie przykrość. Nawet największe podstawy czasem się różnią.

 

To co jest wymagane zależy od szkoły.

 

HTML i CSS nie ma nic wspólnego z programowaniem. .

 

Jak chcesz robić gry, to przyda ci się zdecydowanie algorytmika i podstawy matematyki (nie takie z podstawówki, prawdziwe podstawy)

 

Angielski na poziomie pozwalającym swobodne czytanie dokumentacji.

Opublikowano

Hmmmm a czy używa się C++ do programowania aplikacji na androida? i na jaki najlepiej kierunek powinienem pójść żeby się tego języka programowania nauczyć?

Opublikowano

Aplikacje na androida są zazwyczaj pisane w javie. Można pisać w ELF bo jądro jest linuksowe i powinno obsłużyć takie pliki bądź w Bytecode Dalvik/ARM (hardcorowy odpowiednik assembly w PC). Do komercyjnych aplikacji oczywiście używana jest java natomiast jeżeli chodzi o jakieś expolity.. to musisz się sam domyślić.

Natomiast c++ w androidzie jest używany tylko w grach (niektórych), oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie pisać w nim prostych aplikacji.

 

A co do nauki, w technikum informatycznym przez 4 lata nauczysz się podstaw c++ i pascala (bo te języki są na egzaminach zawodowych), to samo można zrobić spokojnie w kilka długich zimowych wieczorów (akurat pół roku masz na zabranie się do pracy ). Dlatego jak chcesz się tym poważnie zająć po gimnazjum idź do jakiegoś LO, będziesz miał dużo mniej godzin tygodniowo i przez rok krócej. Czas który zaoszczędzisz lepiej spożytkujesz na naukę tego co ważne. Kursów C++ są setki więc ze znalezieniem materiałów do nauki nie będzie problemów.

Opublikowano

W technikum nie ma już Pascal'a ("reforma").

Na początek polecam Python'a. Jest łatwy i podobny do Javy i C. Jeżeli się go nauczysz, to możesz pisać skrypty do gier, np. Battlefield Heroes/FREE, World of Tanks, itp. Po Pythonie polecam C++. W nim możesz napisać praktycznie wszystko, od edytora graficznego po kernel (raczej C).

Poradnik Python:

http://www.python.rk.edu.pl/w/p/podstawy/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...