Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pisanie] i nie tylko wejdz i pomóż : )


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

quest :

 

Witam napisał by mi ktoś questa który blokuje zdobywanie expa dla każdej postaci ? z tym że po osiągnięciu 75lvl exp zdobywalo by się normalnie : ))

 

 

i nie tylko :

Chodzi mi o to aby ktoś upną questy potrzebne do prawidlowego funkcjonowania gry np śluby DT zakładanie gildi i aby były one po polsku.

 

 

 

z góry Dziękuję :)

 

 

 

ow4tmhkdzgoo.png

Opublikowano

o Rectual widze ze pracujesz nad serwem zaraz sciągne program i Ci podeśle (z plików terenzo-mam nadzieje ze sie nie pogniewasz)

1.Kamol od razu daje P
2.Quest na drop szkat (dropo) - z zablokowanym dropem -10 lvl postaci
3.antyexp niżej
4.questy , roski itp (bez folderu object - pisz na pw jeżeli jego tez chcesz)
5.Proponuje zrobić MEDIUM bo widzę ze pracujesz nad serwerkiem
6.napisałby - razem się pisze , zdobywałoby
7.jak możesz podeślij ip serwera bo chętnie zagram - widzę ze serwer działa a żaden client nie działa :c

 

Antyexp

quest antyexp begin
    state start begin
        when kill with pc.level <= 74 and pc.get_exp() >= 1 begin
            local x = pc.get_exp()
            pc.give_exp2(-x)
        end
    end    
end

PLIKI - bez antyexpa:

http://speedy.sh/sZEtS/usr.home.mt2.share.locale.poland.rar
Opublikowano

Dzięki za questy : ) a szczególnie za blokowanie expa poniżej 75lvl : ))

 

 

 

 

 

 

 

mam taki błąd podczas wgrywania questa na antyexp.

 

 

 

 

syntax error : [string "startpc . level <= 74 and pc . get_exp ( ) >= 1"]:1: `=' expected near `x' 75exp.quest:6:Abort (core dumped)

ow4tmhkdzgoo.png

Opublikowano

tutaj pisze ze w quescie jest ciąg znaków "startpc.level..." wychodzi na to że nie skopiowało sie begin
skopiuj ponownie - ja tego błędu nie mam :C

http://www.iv.pl/images/95521485977956601286.jpg

robiłeś przez qc czy przez sh make ?

jezeli nie działa to nie wiem , ja jestem słaby w te klocki ale mi działa ;c - testowałem na hamaku - expa zabiera na 74 lvl na 75 juz nie (exp pojawia sie na 1 sekunde)- nie zabiera expa z questów chyba ze coś zabijemy
jezeli nie będzie działać to spróbuje troszke inaczej napisać tego questa

PS ja jade na rowery zeby sie oderwać od komputerka jak coś to napisz na gg
<------- gg w profilu - kompa zostawiam bo mi sie sciąga plik :*

Opublikowano

Twój quest nie załatwia sprawy gdy zaczniemy wykonywać misje. Wtedy exp będzie nam niestety normalnie wpadał.

Masz pomysł na ciekawego questa? Wejdź na mój profil by poznać szczegóły!


Opublikowano

mozna dodać ze przy zmianie mapy , napisaniu czegoś i wszystkich regółach usunie a nie sądze zeby ktoś bez logania , zmiany mapy itp wbijał lvl , oraz przypuszczam ze to jest zabezpieczenie zeby 1 lvl nie wbijały expa bo zakładam ze na serwie startowy level to bedzie 75

 

quest antyexp begin
    state start begin
        when kill with pc.level <= 74 and pc.get_exp() >= 1 begin
            local x = pc.get_exp()
            pc.give_exp2(-x)
        end
        when login with pc.level <= 74 begin
           timer("anty", 1*15) -- co 15 sekund zabierze expa czyli zabezpieczenie w misjach , chyba ze misja daje wiecej niz wymagany exp na level
        end
        when anty.timer begin
            local x = pc.get_exp()
            pc.give_exp2(-x)
        end
    end    
end

 

To powinno działać jak poprzedni + cofać expa co 15 sekund (może to lagować troszke serwer - wiec zmień daj tam 1*30 lub wiecej)
raczej nie da sie zablokować zeby questy nie dawały expa (a jak sie da to nie znam zapytania zeby po zakonczeniu questa jakiegoś wykonywał inny quest)

PS. Kiedy planujesz start serverka ?

PS wypijając 2 piwa doszedłem do wniosku ze ten quest nie ma prawa bytu bo gdy ktos wbije 75 to quest nadal co wyznaczony czas bedzie cofał expa bo nie dałem jakiejś blokady ze po wbiciu 75 przestanie "odliczać" także nie wgrywaj tego co teraz podałem :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ten powinien zadziałać:!

 

quest pd_cofka begin
state start begin
when kill with item.select_cell(98) and item.get_vnum() == 30201 and pc.get_exp() >= 1 and pc.level <= 74 begin
local x = pc.get_exp()
pc.give_exp2(-x)
else
say("Nie posiadasz 75lv!)
end
end
end
30201 to id itemu. Zmień na swój. Zadziała po założeniu itemu jak buty wiatru.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...