Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Kliknięcie guzika za pomocą klawiszu.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Metoda PerformClick() z klasy Button, a do łapania klawisza możesz użyć zdarzenia KeyDown.

Opublikowano

Gotowiec:

 

Public Class Form1
    <System.Runtime.InteropServices.DllImport("user32.dll")> _
    Private Shared Function GetAsyncKeyState(ByVal vkey As System.Windows.Forms.Keys) As Short

    End Function
    Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
        Dim hotkey As New Boolean
        hotkey = (Keys.x)
        If hotkey = True Then
            Button1.PerformClick()
        End If
    End Sub
End Class

Dodaj jeszcze Timer1, ustaw mu Enabled na True i gotowe.

Opublikowano

@ up Totalnie poroniony pomysł wystarczy event keydown w formie i KeyPreview na true, jeszcze te deklaracje ? tylko 2? ja bym z 10 wcisnal..

 

Private Sub Form1_KeyDown(sender As Object, e As KeyEventArgs) Handles MyBase.KeyDown
If Keys.X Then
Button1.PerformClick()
End If
End Sub
Private Sub Form1_Load(sender As Object, e As EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.KeyPreview = True
End Sub
Edit, a za przeproszeniem co robi funkcja skoro body jest puste ?
PS. Nie chce mi sie sprawdza twojego sposobu, ale watpie zeby to dzialalo

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...