Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Mega-TuT] Chcesz bronie na serwer?! Dobrze trafiłeś!


MrVisoxTM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

3089942.png

3089946.png

3089951.png

Crakshot, to plugin pozwalający na używanie rozmaitych

w minecrafcie. Jest on bardzo rozwinięty, od karabinów

po naloty, czy c4 albo bazooke! Zapewniam że z tym

pluginem nikt się nie nudzi! Zapraszam do czytania

Plugin ten jest rozwijany, dlatego nie zdziwcie się dlaczego są nowe bronie itp.

3089970.png

Instalacja jest bardzo prosta :

1.Ściągnij plugin ze strony

http://dev.bukkit.org/server-mods/crackshot/files/41-crack-shot-v0-901/

(skanu nie podaje bo oryginalna strona pluginu )

2. Wrzuć ściągnięty plik do folderu plugins

3. Włącz i wyłącz serwer

3089983.png

Zacznijmy od permissons

crackshot.list - Pozwolenie na sprawdzenie listy broni

crackshot.give.all - Pozwolenie na dawanie innym graczom dowolnej broni
crackshot.get.all - Pozwolenie na dostanie broni (Komenda /shot get nazwabroni ale później wszystkie wytłumacze)
crackshot.use.all - Pozwolenie na używanie każdej broni. (Domyślnie)
crackshot.craft.all - Pozwolenie na craftowanie każdej broni (W pózniejszej częsci poradnika opowiem co i jak) (Domyślne)
crackshot.buy.all - Pozwolenie na kupienie każdej broni. (Tak można robić sklepy z bronią!) (Domyślnie)
crackshot.shops.all - Pozwolenie na zrobienie i zniszczenie sklepu każdej broni


crackshot.give.<broń> - Pozwolenie na dawanie wybranego typu broni graczom.(można dodać takich parę.)
crackshot.get.<Broń> - Pozwolenie na dostanie specyficznego typu broni.
crackshot.use.<broń> - Pozwolenie na używanie specyficznej* broni.
crackshot.craft.<broń> - Pozwolenie na craftowanie specyficznej broni.
crackshot.buy.<broń> - Pozwolenie na kupywanie specyficznej broni.
crackshot.shops.<broń> - Pozwolenie na tworzenie i nieszczenie sklepu specyficznej broni

(*Specyficznej - w tym przypadku wybranego typu)

No to permissions mamy za sobą.

3090094.png

/shot - informacje o pluginie

/shot list all - Wszystkie bronie, nawet te ukryte

/shot list [strona] - lista broni

/shot config reload - reload configu

/shot give [gracz] [bron] [ilosc]

/shot get [bron] [ilosc]

/shot reload - przeładowuje broń w ręce [skrót Q]

3089998.png

Zacznijmy od tego że mamy 14 podstawowych broni

Pistolety,Granaty,Tarcze riot,Miny lądowe,Naloty,C4,

Pułapki,Bomby kasetowe, Karabiny.

Python - rewolwer, coś w rodzaju pistoletu. (6 strzałów)

Frag grenade - Granat odłamkowy, Można włączyć niszczenie terenu

Riot shield - Tarcza miecz, jeśli klikniemy prawym chroni nas od ostrzału (niszczy kule :3)

Olympia - Shotgun z podpalającą amunicją, wielki odrzut, ładuję się jak normalny shotgun(2 strzały)

M40A3 - Snajperka, ohh yea! Posiada przybliżenie ( tak jak każda broń tylko mocne) i zadaje duże obrażenia ( 5 strzałów)

Type 95 - Karabinek, wymagane ghast teary do przeładowania (Można dodać amunicje ;3) (30 strzał )

Ak-47 - Karabin, Dobre obrażenia, duży odrzut(Kontroluj Ten Odrzut Człowieku!), zalecany na średnie dystanse. (30 strzał)

Flashbang - Dezorientacja przeciwnika (TROLLOLING LEVEL MAX), daje efekt blindness i slowness oraz wkurzający dźwięk

Toaster - Podpalająca mina lądowa (Nie uzywam tej kupy, chociaż komuś może sie spodoba )

Harrier Strike - NALOT BOMBOWY!(Airstrike) Naprawdę, nie kłamie nalot spuszczający bomby :3)

C4 - każdy wie co to, w tej postaci wycuchająca głowa :3

Trinket - Pułapka, podpucha diamentu jak się ją podniesie wybucha , jak zostanie wystrzelona z dispensera też wybucha

CocoPops - Coś jak banana bomb, rzucasz jedna wystrzeliwują małe i rozwalają :3

Bazooka - Każdy wie co to , można robić fajne rocket jumpy ;)

Bronie ostatnio dodane :

Desert eagle - dwa pistolety

Carabine - Karabin coś jak ak, i największy plus to wyrzutnia granatów

3090059.png

Ten dział jest niezwykle rozbudowany.

Wszystko opisane na stronie : https://github.com/S...de-to-CrackShot

W związku z tym pokaże tylko jak zrobić crafting, Custom death message, singshops

Później będę dodawał coraz to nowe rzeczy do tego działu aż uda mi się wytłumaczyć

w miare wszystko. Zaczynamy!

Ten dział jest niedokończony, więc nie piszcie mi w komentarzach że niedokończone.

Nazwa:

Ja nazwę swoją M4a1

1f77z8.jpg

Teraz item information

Można używać kolorowych nazw

https://github.com/S...hot#wiki-colors

Item_information:

Item_Name: "&eM4A1_Assult" [nazwa]

Item_Type: 104 [najlepiej zostawić]

Item_Lore: "&eKarabin dobry na srednie dystanse. | Mocna sila." [Opis znak | daje linijke w dół]

Sounds_Acquired: BAT_TAKEOFF-1-1-0 [Zostawić to , dżwięk przy dostawaniu broni]

300yzb7.jpg

Shooting:
Rozbudowany dział, jest jedną z ważniejszych części broni
Shooting: true
Dual_Wield: true/false
Right_Click_To_Shoot: <true/false>
Cancel_Left_Click_Block_Damage: <true/false>
Cancel_Right_Click_Interactions: <true/false>
Delay_Between_Shots: <ticks>
Recoil_Amount: <amount>
Projectile_Amount: <amount>
Projectile_Type: <snowball/arrow/egg/grenade/flare/fireball/witherskull>
Projectile_Subtype: <itemID> OR <itemID~data>
Remove_Arrows_On_Impact: <true/false>
Projectile_Speed: <amount>
Projectile_Damage: <amount>
Projectile_Incendiary:
Enable: <true/false>
Duration: <ticks>
Bullet_Spread: <amount>
Reset_Fall_Distance: <true/false>
Shooting - Zostawcie na true
Dual_Wield - Coś jak dwa pistolety, wtedy musimy kliknąć prawy lub lewy aby wystrzelić z danego pistoletu
Right_Click_To_Shoot: - Czy prawym przyciskiem myszy trzeba strzelać
Cancel_Left_Click_Block_Damage - Zostawiamy na true
Cancel_Left_Click_Block_Damagae - Też zostawiamy na true
Delay_Between_Shots -Czas jaki gracz musi odczekać żeby oddać następny strzał (zależy od broni ja ustawiam na 5 - 10 a shotguny to 25 - 30)
Recoil_Amount - Jaki ma byc odrzut zalecany od 1 do 30
Projectile_Amount - ilość kulek które wystrzelasz jeśli ustawisz na 2 to 1 amunicja będzie wysyłała 2 kulki (Karabiny itp zalecane Ustawienie na 1 - 2 Shotguny 2 - 8)
Projectile_Type - Jest 7 typów naszych strzałów : snowball,egg,arrow,grenade,flare,fireball,witherskull
Snowball - Polecane do prawie wszystkich projektów
egg - to samo co snowballe tylko że wyglądają jak jajka, nie spawnią małych chickenów
arrow - Strzała, latają tak jakbyś wystrzelił je z łuku
grenade - granat, można robić zwykłe granaty, po granatniki
flare - to samo co granat, aczkolwiek wzywa nalot bombowy zaleca się dawanie maks 2 flary
fireball - tak jak fireballe ghasta, explodują po zetknięciu z ziemią chyba że zmienisz to w zakładce explosions
witherskull - Są takie same jak fireballe ale [1] Głowy withera wyglądają fajniej [2] nie odbijają się gdy zostaną uderzone [3] nie niszczą terenu
Projectile_Subtype - Nie wiem co to bardzo robi
Remove_Arrows_On_Impact - jeśli strzała dotknie klocka, znika
Projectile_Speed - Szybkość lotu strzały rekomendowana 1 - 40 (Ja ustawiam na 40 albo 20 różnie zależy od broni) . Pociski które lecą szybciej niż 40 mogą wizualnie zbugować minecrafta. Wszystko co poruszą się z prędkością powyżej stu prawdopodobnie wyląduje w innym wymiarze np: piekle
Projectile_Damage - Obrażenia które zadaje jedna kulka jeśli jest powyżej 14 powinna zabijać jednym strzałem kogoś bez zbroi
Projectile_Incendiary - Czy strzały mają podpalać
Enable - Czy mają podpalać czy nie
Duration - czas przez który ktoś się pali ja ustawiam na 2 - 15
Bullet_Spread - Pamiętaj, to nie jest Celność! Jeśli ustawisz na 0 kula będzie lecieć cały czas w prostej linii, jeśli powyżej zera będzie ciut skręcać proponuje się ustawienie tego na 0 - 10. Powyżej 10 kula prawdopodobnie by się zawróciła i obiła ci morde
Reset_Fall_Distance - Czasami broń ma taki odrzut że nas odpycha, i możemy stracić troche życia np spadając z górki. gdy jest włączony nic nam sie nie dzieję gdy spadamy, więc możemy nawet skoczyć z klifu i byśmy nie dostali żadnych obrażeń, dobre do shotgunów i jetpacków
Nooo koniec Tego działu

Sneak:

Króciutki dział, skradanie.
Enable: <true/false>

No_Recoil: <true/false>
Bullet_Spread: <amount>
Sneak_Before_Shooting: <true/false>

Enable - włączyć / wyłączyć

No_Recoil - Czy jak się skradasz (shift) pistolet ma cie nie odrzucać do tyłu

Bullet_Spread - Tak samo jak w dziale shooting czy kula wraz z odległością ma troche skręcać, poleca ustawić się troszkę mniejszy niż w Shooting

Sneak_Before_Shooting: Czy musisz kucać żeby strzelać

Burst Fire:

Drugi krótki dział, strzelanie seriami

Enable: <true/false>

Shots_Per_Burst: <amount>
Delay_Between_Shots_In_Burst: <ticks>

Enable - wiemy o co chodzi

Shots_Per_Burst - ilość wystrzelonych pocisków w jednej serii

Delay_Between_Shots_In_Burst - Czas jaki musimy odczekać zanim wystrzelimy następna serie.

Ammunition

Nie za długi dział lecz, potrzebny do serwów Guns

Ammo:

Enable: <true/false>
Ammo_Item_ID: <itemID> OR <itemID~data>
Take_Ammo_Per_Shot: <true/false>
Sounds_Out_Of_Ammo: <sound>,(...)
Sounds_Shoot_With_No_Ammo: <sound>,(...)

Enable -wiemy

Ammo_Item_Id - id przedmiotu jakim ma być amunicja

Take_Ammo_Per_Shot - ustawmy true

Sounds_Out_Of_Ammo - dźwięk gdy skończy ci się amunicja w magazynku, pełna lista dźwięków na dole poradnika

Sounds_Shoot_With_No_Ammo - Dźwięk gdy nie ma amunicji w swoim ekwipunku i w broni

SignShops:

Enable: <true/false>
Price: <Id itemu któym mamy zapłacić-ilość>
Sign_Gun_ID: <unikalny numerek>

Enable - Włączony/Wyłączony

Price - 266-12 to oznacza że broń będzie kosztować 12 złota (266 to złoto 12 to ilość)

Sign_gun_Id - Numerek od 1 do 999, mój to 100 (polecam numerki dwucyfrowe albo większe od stu)

Wygląd sklepu

[Cs]100

Ponizej piszemy co chcemy

CZyli na tabliczce piszemy

[CS]100

M4A1

Koszt 12

zlota

Lista Dźwięków które można wykorzystać:

https://github.com/S...Accepted-Sounds

Dajcie lajki jeśli się wam to spodoba, ponieważ motywuję to do pracy

Szukam PRO KOX budowniczego na serwer FREEBUILD! Chętny? Pisz na Pw. :)

Opublikowano

@ref

Szukam PRO KOX budowniczego na serwer FREEBUILD! Chętny? Pisz na Pw. :)

Opublikowano

@up

 

Dzięki.! =P

Szukam PRO KOX budowniczego na serwer FREEBUILD! Chętny? Pisz na Pw. :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@ref

Szukam PRO KOX budowniczego na serwer FREEBUILD! Chętny? Pisz na Pw. :)

Opublikowano

@up Dzięki ;)

Szukam PRO KOX budowniczego na serwer FREEBUILD! Chętny? Pisz na Pw. :)

Opublikowano

@Ref

Szukam PRO KOX budowniczego na serwer FREEBUILD! Chętny? Pisz na Pw. :)

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...