Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak wgrać własne logo do swojej gildii


VersusPlay

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Dziś chcę Wam przedstawić sposób na wgranie własnego loga do własnej gildii na "Globalu" oraz na serwerach prywatnych !

 

No to zaczynamy!

 

Odszukujemy folder z Clientem Serwera(jeśli macie problemy start > wyszukaj; zaznaczamy "wszystkie lokalizacje", a także "pliki i foldery")

Kiedy znaleźliśmy już folder z clientem szukamy podfolderu "upload".

Teraz możemy wybrać dwie opcje :

Pierwszy sposób:

Wyszukujemy obrazek Google (polecam format 240x180 pix) i
ściągamy go na komputer. Kiedy już go mamy, otwieramy go, klikamy prawym
przyciskiem myszki i wybieramy opcję "edytuj", po czym otworzy się
zakładka edycji poprzez PAINT. Tam musimy zmniejszyć nasz obrazek do
rozmiarów 16x12 pix. (oczywiście jakość obrazka mocno się pogorszy):


Przygotowanie Ad1.
edycjarw.png

Przygotowanie Ad2.
edycja2.png Należy
pamiętać, że przez wybraniem odpowiedniego rozmiaru loga, należy
odznaczyć zakładkę oznaczoną czarną ramką na screenie (Zachowaj
współczynnik proporcji), aby była możliwość wprowadzenia własnego
rozmiaru!


Po wykonaniu powyższej czynności należy zatwierdzić edycję przyciskiem OK!


Drugi sposób:Sami tworzymy grafikę i zapisujemy ją jako .jpg, lub png, następnie zmniejszamy jej rozmiar do 16x12 pix. (tak jak wyżej).

____________________

Gotowe logo wklejamy do folderu "upload" i odpalamy grę. W grze wybieramy okno gildii (znajomi>/w prawym dolnym rogu/okno gildii). Klikamy zmianę loga (prawy górny róg) i wybieramy nasz obrazek

Teraz już mamy własne oryginalne logo gildii.


# PYTANIA POMOCNICZE

- Nie widzę loga gildii, co robić?!

Wystarczy otworzyć folder "mark", oraz skasować jego zawartość- znajdziecie go w folderze z grą (jeśli usuwacie- wyłączcie grę!).

Niestety ten folder czasem się "regeneruje" i trzeba usuwać go co kilka
dni/tygodni, lub po prostu gdy przestaniecie widzieć loga gildii.

Pomogłem? Daj +

Zapraszam do zapoznania z moimi innymi Tematami !

Zapraszam do gry na moim ModPacku by VS! http://www.mpcforum.pl/topic/1084430-dlminecraft-modpack-by-vs-zasmakuj-prawdziwej-przygody/#entry9388906

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie png. Na kilku serwerach czyta tylko jpg. Popraw, że nie na wszystkich serwerach png. odczyta. Ogólnie + za pracę : )

Opublikowano

Nie png. Na kilku serwerach czyta tylko jpg. Popraw, że nie na wszystkich serwerach png. odczyta. Ogólnie + za pracę : )

 

Okey jak będę miał chwilę to poprawię :)

Zapraszam do zapoznania z moimi innymi Tematami !

Zapraszam do gry na moim ModPacku by VS! http://www.mpcforum.pl/topic/1084430-dlminecraft-modpack-by-vs-zasmakuj-prawdziwej-przygody/#entry9388906

Opublikowano

na kilku czyta *png , spotkałem się tez z *bmp ;)

                                                                  tumblr_o91znsFM7l1rdcn48o1_500.gif

Opublikowano

O proszę, przydatne dla nowych, sam o tym wiedziałem ale innym się przyda. ;)

Leci lajk. ;)

8zbv.png


f1zzy here.


'Hodor hodor hodor!' ~Hodor


Opublikowano

Dzięki za odświeżenie przydatnej funkcji. :)


Współczesnego człowieka niszczy pośpiech. Nigdy się nie zatrzymuje. A przecież tajemnicą szczęścia jest umieć czasem przystanąć.


[ Michel Quoist ]

Opublikowano

ja sciągnołem obraz zmiejszyłem do 16 12 jpeg wkleiłem do upload usunołem mark i jak daje wybierz logo to loga nie widać gram na xenox mt2 5 lv gildii help

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Na pewno pomocne dla ludzi, którzy nie wiedzieli jak naprawić brak loga gildii. :) Pewnie każdemu przywódcy się przyda. + !

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...