Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Elise - Quenn of the Jungle


SzulerQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Chciałbym przedstawić Wam build do postaci która jest aktualnie moim mainem w jungli - Elise

 

Wstęp

Elise to postać hybrydowa (melee/range). Ultimate (który jest dostępny już na 1 lvl) pozwala nam wybierać między 2 formami (człowiek/pająk). W postaci pająka mamy mocny heal z W a skille nie wykorzystują many. Zapewnia to wystarczający sustain a także możliwość wykonywania ciekawych combo. Dzięki swoim umiejętnościom (gap-closer, stun, aoe dmg, heal, % z HP) jest ona jedną z najciekawszych postaci walczących w jungli.

 

 

Zalety

-2 formy (7 skilli)

-pajączki pomagające w jungli

-świetne ganki

-tank killer (% z HP)

-mocne combo

-untargetable na kilka sekund dzięki E (forma pająka)

 

Wady

-może być lekko papierowa na początku

-ciężka do ogarnięcia

-stun to skillshot - można go uniknąć

-pająk z W trochę wolno idzie

 

 

Runy

 

Typowe runki dla AP junglera. Zapewniają armor, AP oraz przebicie odporności. Zamiast Magic. Pen. można włożyć też jakiś AS (można, choć nie polecam)

dz6j.png

 

 

 

 

Masterki

Ja używam takich, w jungli sprawdzają się bardzo dobrze. Dostajemy AP, przebicie odporności oraz CDR

1m9.png

 

 

 

 

Spelle

7B4288F8822F36020D9C956B6175A210.jpg2012-10-17_1606538089_thumb.jpgTypowe połączenie. Smite pomaga na początku jungli, flash to podstawa ;)

73499886.gif2012-10-17_1606538089_thumb.jpg Alternatywa dla Flasha.

 

 

Skille

spell_1061.jpgspell_1071.jpg2012-11-13_1335520688_thumb.jpgspell_1081.jpgSkittering_Frenzy.jpgspell_1091.jpgRappel.jpgspell_1101.jpg

Q - Neurotoksyna/Jadowite ugryzienie

Nasz główny skill, zadaje % z HP co czyni z niego mocny skill do szybkiego ubijania tanków. Niestety nie są to obrażenia nieuchronne oraz są one zależne od aktualnego stanu zdrowia przeciwnika. Ten skill odblokowujemy jako 2. a maxujemy jako 1.

 

W - Wybuchowy pająk/Szał pełzania

Genialny skill do jungli (w formie pająka). Leczenie na wyższych poziomach jest naprawdę mocne, do tego w formie człowieka pajączka można używać do spotowania krzaczków (przy okazji zadając całkiem przyzwoite obrażenia). Ten skill polecam odblokować jako 1. a maxować jako 2.

 

E - Kokon/Wspinaczka

Jeden z lepszych gap-closerów w grze (forma pająka) oraz stunujący skillshot (czasem ciężko z niego trafić). Odblokowujemy i maxujemy jako 3.

 

R - Pajęcza forma

Ult do którego mamy dostęp już na pierwszym lvl. Dzięki niemu nasze combo ma duży potencjał (7 skilli). Zapewnia kilka bonusów które potrafią znacząco wpłynąć na rozgrywkę.

 

Passyw - Pajęczy rój

Nasza umiejętność pasywna jest wprost świetna do jungli, pajączki mogą wziąć na siebie focus co pomaga szczególnie we wczesnej fazie gry. Starajmy się utrzymywać maksymalną liczbę pająków.

 

 

Build

Na początek startujemy oczywiście z blank.pnghuntersmachete.gif111H412I-12.jpgx5. Po pierwszym powrocie kupujemy 83232276.jpg. Następnie składamy 1F2433295-35.gif. Jako butki zdecydowanie polecam 59951930.gif. Następnie można złożyć 135QIO7-10.gif. Później można złożyć 1ARS4K-33.jpg (w szczególności gdy enemy to głównie AP)

Jeśli enemy team ma dużo postaci AD dobrym wyborem będzie 1354B60593R0-1E150.jpg. Jeśli przeciwnik będzie nas ostro focusował zbudujmy 1324034960-889207894.gif4596535_102517.jpgGefrorenes_Herz.jpg. W przypadku gdy czujemy że nadal brakuje nam AP złóżmy 2G450321344.jpgdeathfire-grasp.gif. Awaryjnymi itemkami są 145ZGJ1-50.gif2011030419343533.gif.

 

 

Poszczególne fazy gry

Early game - Zaczynamy od blue buffa ->wolves -> wraithy -> golemy ->gank ->red. Po red buffie gdy mamy jeszcze HP możemy zgankować mida. Staramy się gankować możliwie najczęściej zachowując przy tym kontrolę nad blue oraz red buffem.

 

Mid game - pomagamy pushować mida, pilnujemy dragona, gankujemy i farmimy gdy tylko nadaży się okazja.

 

Late game - Bierzemy udział w TF, gdy jest okazja a my nie mamy wciąż full buildu farmimy linie. Staramy się utrzymywać kontrolę nad Dragonem oraz Baronem.

 

I to by było na tyle. Jeśli macie jakieś sugestie/komentarze to zgłaszajcie je w postach.

 

 

 

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

Ładny poradnik, sporo się dowiedziałem. Ładnie, że nie kopiowałeś wszystko jak leci.

Mógłbyś dać np. całkowity końcowy build gdyż.

np. Gdy enemy dużo AD-> Taki build

Gdy enemy dużo AP --> Taki build

 

Tak to 9/10

Opublikowano

W dzisiejszej mecie Elise jungla jest słaba, bo ma słaby sustain i wolny clear time w early-game. Ale tutek jest ok. Mógłbyś dodać kontry czy coś.

PMK3yt4.png

Opublikowano

W dzisiejszej mecie Elise jungla jest słaba, bo ma słaby sustain i wolny clear time w early-game. Ale tutek jest ok. Mógłbyś dodać kontry czy coś.

sustain ma słaby ?? przecież ona czyści całą dżungle łykając max 2 poty? ?? o.O. moobli focusuja sie na pajączkach a ty ciskasz równo.

clear-time również ma szybki , może nie jak xin aczkolwiek należy do junglerów którzy fastem ogarniaja las.

grałem chyba inna elise ...

Opublikowano

dlaczego maczeta, a nie tak jak diamondprox doran blade?

wytłumacz mi bo po rosyjsku nie zrozumiem

Szczerze? Rozegrałem kilka gier z Doranem i poszło znacznie gorzej (szczególnie brak potek). A maczeta przydaje się jednak do Ducha Widma

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

Napewno jakies inne runy ma Diamond bo przeciez to profesjonalista.

Imo elise w jungli sprawuje sie niezle ale i tak jest moim mainem na Topie i bije wszystko chyba ;) Na midzie gralem pare gier kiedys ale to nie to samo po prostu ciulowo mi sie gralo + Q na czlowieku jest troche useless bo na midzie nie maja tyle hapsa

Opublikowano

ten pająk z pod W ma czasem tak, że nagle przyspiesza

kolejny plus jest taki, że może sprawdzać krzaki

 

wg mnie najtrudniej na początku

a jak masz pełen zestaw skilli to dobre combo i nawet na low możesz wyjśc z tf

kupiłem ją jakis czas temu ale ostatnio nie gram :D

 

 

lul

Hejo

Opublikowano

Co do tutka:
-Runki bym zmienił, nie potrzebujemy tyle ap skoro możemy dodać movespeeda + resisty per lvl

-Wady dla mnie śmieszne.

-Warto też dodać, że wiele graczy dodaje "punkty" w ulta dopiero bo zmaxowaniu Q,W.

Ale ogólnie ok

Opublikowano

Co do tutka:

-Runki bym zmienił, nie potrzebujemy tyle ap skoro możemy dodać movespeeda + resisty per lvl

-Wady dla mnie śmieszne.

-Warto też dodać, że wiele graczy dodaje "punkty" w ulta dopiero bo zmaxowaniu Q,W.

Ale ogólnie ok

-ja wolę na początek jednak to AP (lepzy heal)

-to tut dla junglera (resy i tak będą z itemków)

-jeśli jesteś na solo topie - jak najbardziej

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...