Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam] Programu który losowa będzie generował 16


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
$num = '9'
    for $i=1 to 15
        $num&=random(0,9,1)
    next
InputBox("asd", "asd",$num)
 

jak uruchomić to sobie wypatrz w dziale Autoit. Choć to zrób samemu

Opublikowano

Dosz ciekawy problem który ma wielu początkujących programistów. Można rozwiązać to na kilka sposobów. Najszybciej chyba próbować tak:

-stworzyć tablicę 16 integerów (lub short int jak kto woli),

-wypełnić pierwsze miejsce cyfrą 9,

-w pozostałe 15 miejsc losować cyfry z zakresu 0-9,

-wypisać tablicę i puf.. jest 16 cyfrowa liczba, pierwsza z nich to 9.

 

No tyle że implementacja bardziej zadowala użytkowników więc jeżeli chodzi o c++

 

 


#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <ctime>
#include <conio.h>

int main()
{
    using std::cout;
    srand( time( NULL ) );
    int tab[16];
    tab [0] = 9;
    for(int i = 1; i <= 15 ; i++ )
    {
        tab[i]=rand()%10;
    }
    cout << "16 cyfr, pierwsza 9: ";
    for(int i = 0; i <= 15 ; i++ )
    {
        cout << tab[i];
    }
    _getch();
    return 0;
} 

Z pamięciowego punktu widzenia lepiej losować w tym przypadku lepsza by była np. tablica 4 liczb z 9 i trzema pięciocyfrowymi liczbami, jednak to tylko zabawka...

 

 

Nie polecam przepisywać tego do jednej zmiennej chyba że jest to konieczne gdyż long long int pomieści tą 16 cyfrową liczbę bez problemu, jeżeli jednak będziesz chciał losować większe będzie mały problem ;)

 

 

$num = '9'
    for $i=1 to 15
        $num&=random(0,9,1)
    next
InputBox("asd", "asd",$num)
 

jak uruchomić to sobie wypatrz w dziale Autoit. Choć to zrób samemu

AutoIt? Może chciał w jednym z języków należących do tego działu? ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...