Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Wyłączany laptop dalej działa


Sajjuk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem, a mianowicie nie może się wyłączyć.

 

Normalnie go wyłączam, pojawia się obraz z wyłączaniem systemu i pokazuje się czarny ekran jak po wyłączeniu, lecz jest mały problem. Laptop nadal działa.

 

Wszystkie światełka na klawiaturze w laptopie się świecą, panel do kierowaniem palcem tak samo.

 

Wszelkie informacje o moim laptopie dostępne tutaj:

 

http://www.alsen.pl/notebooki,k19/laptopy,l38/hp-pavilion-dv6-6120sw-i3-2310w7h-500-4g-dvrw-15-6-qa442ea,p49712.html
4770714280454741315510.png
Opublikowano

O to chodzi, że mam tak zrobione, jak podałeś link wyżej i nadal to samo jest.

 

I robione przywracanie systemu i w rejestrze modyfikowane (choć tak samo było).

4770714280454741315510.png
Opublikowano

@ref

Czy ma ktoś na to sposób? Zależy mi na tym, gdyż nie wiem czy oddać laptopa do naprawy czy w domu uda się go naprawić.

4770714280454741315510.png
Opublikowano

laptop jest dobry tylko system źle zainstalowany ( błąd w sterownikach zarządzania energią )

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

To może być wina źle skonfigurowanego BIOS'u

System sam w sobie nie jest w stanie wyłączyć urządzenia za to odpowiedzialny jest BIOS, który po zamknięciu systemu dostaje informacje o tym, że ma wyłączyć sprzęt.

//Idź i nie wracaj, jak masz nieść taką pomoc. ~~Anoizm

1378331621-U719057.png

Opublikowano

idź się i doucz, BIOS działa tylko przy starcie komputera to nie pieprz bzdur

w laptopach nie ma opcji wyłączenia ACPI to też mu nie mieszaj więcej.

 

najlepszy reinstal wszystkich sterowników do płyty i zarządzania energią jeśli ma , jak nie pomaga system od nowa

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

idź się i doucz, BIOS działa tylko przy starcie komputera to nie pieprz bzdur

w laptopach nie ma opcji wyłączenia ACPI to też mu nie mieszaj więcej.

 

najlepszy reinstal wszystkich sterowników do płyty i zarządzania energią jeśli ma , jak nie pomaga system od nowa

Robem system jest firmowy, czyli nie reinstalowałem systemu. Od 5 dni zaczęło mi się tak robić więc nie wiem czego to może być wina. Może jakiś plik systemowy się zwalił? Ale to mała szansa bo użyłem naprawiacza systemu i nic nie wykrył. Zrobiłem backup do sprzed 2 tygodni i też nadal to samo.

4770714280454741315510.png
Opublikowano

napisałem ci, masz walnięte zarządzanie energią. zrób co pisze albo reinstaluj . backap nie przywróci ci należycie uszkodzeń w rejestrze

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...