Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Region tylko dla określonej grupy


Gość kamil40013

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil40013
Opublikowano

Czy jest jakaś możliwość stworzenia regionu do którego ma dostęp tylko określona grupa ? Np. jeśli gracz nie ma uprawnień do danego terenu to jeśli na niego wejdzie to go automatycznie cofnie lub respnie na spawnie.

Opublikowano

Najpierw robisz cuboida. Nastepnie :

/rg flag <cuboid> exit deny

/rg flag <cuboid> enter deny

Oraz nastepnie :

/rg flag <cuboid> exit g:Vip allow

/rg flag <cuboid> enter g:Vip allow

2oj6rbvptyvi.png


W razie pytan pisz smialo GG: 36558269


Proszę o zdjęcie paru % bardzo się staram ; ) ||| Jesli Ci pomoglem daj Like -->>-->>


Gość kamil40013
Opublikowano

Najpierw robisz cuboida. Nastepnie :

/rg flag <cuboid> exit deny

/rg flag <cuboid> enter deny

Oraz nastepnie :

/rg flag <cuboid> exit g:Vip allow

/rg flag <cuboid> enter g:Vip allow

 

Oczywiście najpierw muszę mieć permisję aby to poprawnie działało ?

Jeśli można to proszę o podanie tej permisji na dostęp do strefy vip allow.

Tą permisję mam dodać do grupy vip, w configu i wtedy ta grupa będzie miała dostęp na ten teren ?

 

Czy podczas zakładania cuboida wpisuję nicki które mają mieć dostęp do tej grupy ?

Opublikowano

@up

g:Vip allow

 

oznacza ze osoby ktore maja grupe (range) Vip beda mogly wchodzic w dany region

 

g:grupa (ranga)

 

 

nie musisz dodawac zadnych permisji, cala grupa jaka dodasz bedzie mogla wchodzic

Opublikowano

Np. jeśli gracz nie ma uprawnień do danego terenu to jeśli na niego wejdzie to go automatycznie cofnie lub respnie na spawnie.

 

Entry deny zamyka teren niewidzialną ścianą, ale żeby tepało rangi ktore nie maja wstepu to raczej sie nie da, ale to co koledzy @up napisali chyba sie usatysfakcjonowało.

Gość kamil40013
Opublikowano

A da się bez permisji ? Np. ręcznie wpisuję nicki graczy którzy mają tam dostęp, albo nicki graczy którzy nie mają tam dostępu ?

Opublikowano

przeciez tutaj nie trzeba zadnych permisji...

 

jesli ustawisz np tak:

/rg flag FajnyCub enter g:FajnaRanga allow

 

to osoby ktore sa w grupie FajnaRanga beda mogly wchodzic na region FajnyCub

 

 

Nie da sie chyba ustawic wejscia na poszczegolnych graczy, jedynie na cala grupe/range

Gość kamil40013
Opublikowano

przeciez tutaj nie trzeba zadnych permisji...

 

jesli ustawisz np tak:

/rg flag FajnyCub enter g:FajnaRanga allow

 

to osoby ktore sa w grupie FajnaRanga beda mogly wchodzic na region FajnyCub

 

 

Nie da sie chyba ustawic wejscia na poszczegolnych graczy, jedynie na cala grupe/range

 

Jak nie trzeba ? Przecież permissions tworzy grupy. I nazwę grupy mam wpisać w miejsce "g"

Czy ja coś źle zrozumiałem ?

Gość kamil40013
Opublikowano

Nie

 

To jak w końcu ? Zdecydujcie się.

Opublikowano

Tak jak prosiłeś na PW:

Robisz od razu cubboid i tak:

/rg setparent nazwa1 nazwa2

/rg flag nazwa1 entry g:VIP

Czyli nadajesz uprawnienie, że tylko ta ranga ma dostęp do tego terenu.

Opublikowano

napisali Ci to juz dobre 4x ... a ty dalej nie ogarniasz ?? boże ... jak zadajesz pytanie to przynajmniej czytaj odpowiedzi...
1. Do tego nie trzeba permissji tylko ktoś tworzący cuboida musi miec prawa ...
2. a)
robisz cuboida
./rg define NAZWA g:VIP (czy dla jakiej tam grupy to chcesz)

./rg setpriority NAZWA(tutaj jest spacja)1
./rg flag entry deny -- dla myślacych inaczej - to nie blokuje wlascicieli terenu od wchodzenia (g:VIP) , nie mogą tu wejśc osoby nieprzypisane do terenu (g:Gracz)
i cala filozofia ... drugi sposób masz jak juz 3x wyżej Ci napisali

Gość kamil40013
Opublikowano

@UP 4

Kolega chciał mnie wprowadzić w błąd.

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...