Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Blizna na twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema mam na twarzy kaszaka (taka jakby kulka pod skórą) znajduje się on na policzku jakieś 2-3cm pod okiem

byłem u lekarza mam ustalony termin zabiegu żeby to usunąć lecz lekarz powiedział że zostanie mi jakaś blizna na około 1cm ;/

z góry się pytam będzie się dało jakoś jej pozbyć (mam 14 lat) ?

4875_blue.png  [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

Opublikowano

Spytaj się lekarza , to jest forum o grach a nie lekarskie ... będziesz mógł używać pudrów aby mniej było widać . Zresztą spytaj lekarza jak pisałem.

u6pv.jpg


 

Opublikowano

 

Z każdą większą blizną trzeba zgłosić się do lekarza, aby to on dobrał metodę leczenia, natomiast przy mniejszych można spróbować wcierać kremy lub żele specjalnie do tego przeznaczone – farmaceuta na pewno pomoże wybrać. Im mniejsza blizna i im szybciej o nią zadbamy, tym większe szanse na jej zmniejszenie. Jednak nie istnieje chyba metoda, która usunęłaby bliznę całkowicie.
Domowy sposób – to smarowanie sokiem z cebuli lub okładanie plastrami cebuli. Masowanie, rozcieranie blizny, uciskanie jej opuszkami palców kilkakrotnie w ciągu dnia też pomaga, ponieważ poprawia ukrwienie.
W aptece dostępny jest szereg kremów, żelów i maści, zazwyczaj zawierają one wyciąg z cebuli, allantoinę i heparynę. Warto też aby miały w sobie wit. A, E, D. Takie preparaty trzeba wmasowywać kilka razy dziennie przez okres nawet kilku miesięcy. Prawidłowo dobrane i stosowane systematycznie zmniejszą bliznę i sprawią, że będzie mniej widoczna. Krem Tointex ok. 8zł / 20g (gojący), krem "No-scar perła inków" ok. 40zł / 30ml (na blizny), Cepan ok. 18zł / 35 ml (na blizny), Contratubex ok. 30zł / 20g (na blizny), Alcepalan ok. 5zł / 15g (na blizny). Dermatix to żel silikonowy do wcierania dwa razy na dobę koszt ok. 130zł / 15g – wystarczy na ok. 3 miesiące. Dostępne są też plastry silikonowe, ale chociaż są trwałe to ich koszt nie jest wcale niski ok.170zł / 13cm/13cm.
W gabinecie kosmetycznym możemy zdecydować się na zabieg: mikrodermabrazjii (ścieranie skóry) – jeden zabieg to ok. 250zł, a trzeba takich wykonać w zależności od wielkości i głębokości blizny ok. 4; eksfoliacji (działanie kwasami owocowymi)– jeden zabieg ok.150zł, trzeba wykonać ok. 6.
Lekarz po konsultacji może nam zalecić np: zastrzyki ze sterydami (bolesny zabieg) – trzeba ich wykonać kilka, a każda wizyta to koszt ok. 150zł + koszt preparatu ok. 70zł; dermabrazję (głębokie ścieranie skóry) – koszt ok. 1500zł; zabieg laserem – to koszt ok. 5000zł; zabieg chirurgiczny (wycięcie zgrubienia)to koszt ok. 2000zł; stosowanie specjalnego ubrania uciskowego (szyte na miarę) – zrobione ze specjalnego tworzywa, może je zamówić twój lekarz.
Jednak jeżeli kremy zawiodą , a blizna nie przeszkadza tak bardzo to chyba nie warto decydować się na zabiegi chirurgiczne, bo i tak nie ma gwarancji na zmniejszenie blizn.

 

10s7llx.png

By

Maxio!

Opublikowano

Wyluuuzuj, blizna po czymś takim nie będzie spora, a jak już to pewnie w postaci "odplamienia". Policzek, to dobre miejsce na taką bliznę - +10 do męskości będziesz mieć xD

Jesteś najpiękniejszą kobietą, jaką widziałem na oczy. Oh! Zapomniałem! Jestem szkieletem i nie mam oczu - yohohoho! Skull joke.

mini1a.pngminigd.pngminizoro.png

Opublikowano

Może ta blizna będzie kozacko wyglądała? Z tego co wiem są zabiegi które sprawiają że niedoskonałości skóry "znikają", ale są bardzo kosztowne.

Opublikowano

Będziesz rwać laski na blizne. Powiesz, że ostałeś z noża i każda/dy twój/twoja. Tak serio jak bedzie to mało widoczna i puder albo cos wystarczy.

1357577137-U262310.png

Opublikowano

Poproś żeby Ci wyciął taki kawałek i zsotanie taka blizna <3

 

 

 

tGkJzs3.png

 

 

 

Tak na serio to będzie to ledwo widoczne..

skpUo.png

Opublikowano

Dawniej blizny na twarzy faceta stanowiły o męstwie a ty nawet nie wiesz co będziesz miał i to po jakimś zabiegu a histeryzujesz...

czwartkowy posmak w ustach przypomina
że nie ma sensu owijać w bawełnę
zmarzniętego truchła

przez latarnię ktoś przerzucił sznur
cumuje statek w bezpieczną przystań

czuję jak na skroniach zasycha sól
...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...