Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Chcę zostać grafikiem, proszę o porady.


TechnikCS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dziś myślałem trochę o zostaniu grafikiem a mianowicie robienie avatarów, itd.Jeśli będę naprawdę dobry mógł bym robić na zamówienia.Problem polega na tym , że niewiem od czego zacząć, jaki program będzie odpowiedni i będzie się na nim miło pracowało.

 

Proszę o porady, sugestie, i czy naprawdę można się tego nauczyć.

 

Będą like za ładne odpowiedzi.

Opublikowano

Moim zdaniem najlepiej zacząć od programu GIMP 2.6.4 lub 2.8.4.

Z tej strony sobie możesz pobrać cziocnki do programu http://www.dafont.com/

I jeszcze możesz pooglądać filmiki na youtube na których zobaczysz podstawowe rzeczy które się robi w GIMP'ie.

Ja od tego zaczynam i mi już wychodzą fajne prace więc polecam.

Opublikowano

Jeżeli faktycznie chcesz gimpa, to pobierz najnowszą wersję, bardzo fajna, oraz czytaj poradniki na gimpuj.info.

Jeżeli chciałbyś coś bardziej zaawansowanego, to polecam Ci korzystać z PhotoShopa, osobiście korzystałem z CS5 oraz oglądałem poradniki na youtube.

Opublikowano

Na początku pobierz sobie Gimpa, najlepiej stąd

http://www.gimpuj.info/download/gimp-win/gimp-2.8.4-setup.exe

Potem poszukaj paczek z przydatnymi rzeczami, takimi jak tekstury, pędzie itp:

http://www.mpcforum.pl/topic/885710-mpc-graffpack-2013/

http://www.mpcforum.pl/topic/958582-graffpacki-od-userow-dla-userow/

Opublikowano

Jeśli chcesz zostać grafikiem to nie zaczynaj od gimpa. Podstawowe rzeczy da się zrobić tak samo w ps jak i gimpie. PS ma do tego więcej opcji. Same wypuklanie w gimpie, dawanie ramki, nakładanie gradientu trwa dłużej. A w ps to raptem 5 klików. Do tego masz dużo na mpc poradników do PS więc łatwo się coś nauczyć. Możesz go pobrać w internecie na 30 dni za darmo(trial).

674071459604241683421.gif

Opublikowano

Moim zdaniem najlepiej zacząć od programu GIMP 2.6.4 lub 2.8.4.

Z tej strony sobie możesz pobrać cziocnki do programu http://www.dafont.com/

I jeszcze możesz pooglądać filmiki na youtube na których zobaczysz podstawowe rzeczy które się robi w GIMP'ie.

Ja od tego zaczynam i mi już wychodzą fajne prace więc polecam.

Nie nie zaczynaj od Gimpa, bo to nie jest dobry pomysł. Zacznij tworzyć grafikę od najprostszej wersji Photoshopa 7.0 CE. Tam wszystkiego powoli się nauczysz. Następnie możesz przejść do bardziej zaawansowanych wersji tego cuda ;)

Opublikowano

Nie nie zaczynaj od Gimpa, bo to nie jest dobry pomysł. Zacznij tworzyć grafikę od najprostszej wersji Photoshopa 7.0 CE. Tam wszystkiego powoli się nauczysz. Następnie możesz przejść do bardziej zaawansowanych wersji tego cuda ;)

Ja jednak proponowałbym CS6 a nie 7. Podobno ma kilka błędów. (CS7)

CS5 Lub CS6 wybierz sobie :P . Ja sam używam CS6 i polecam. Sam zacząłem od CS6 ^_^

3t6EGVz.png

 

Opublikowano

Sygnaturki, fotomanipulacje, dla rozrywki po prostu: Photoshop

Loga, reklamy : Adobe Illustrator

Intra, animacje 3D : Cinema 4D

Efekty wideo : Sony Vegas, Adobe After Effects

 

Najpierw wybierz program a potem ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Innej recepty nie ma :)

1374788544-U921656.png

Opublikowano

Najlepiej zacząć od gimpa pierwsze 2 tygodnie, potem najlepiej

przerzucić się na photoshop polecam wersje cs5.

Jak tak zacząłem i szybko się uczę i idzie co raz lepiej :)

 

Pozdrawia, Lord Marlis !

3590kmb.png


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...