Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Dodawanie obrazków filmów i gier flasch


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem ponieważ nie mogę dodać do strony internetowej obrazków filmów z yt i gier internetowych typu flasch

 

strona ma być na informatykę by zdać na ocenę celującą więc potrzebuję pomocy ;)

 

 

<object width="szerokość" height="wysokość"><param name="movie" value="directlink do gry"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="directlink do gry"
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="szerokość" height="wysokość"></embed></object>

 

ten wyżej znacznik czy jak to tam nazwać (skrypt?) wysłał mi pewien user wierzę że jest on dobrze napisany (ten znacznik) ale nie wiem co wstawić w zmienne żeby dodać grę przykładową

 

i jeszcze jeden problem mam obrazek zapisany w folderze w którym jest zapisana strona index.html a w niej <img src="Ziemia.jpg" alt="Obrazek Ziemi" /><br /> obrazek mam zapisany jako Ziemia.jpg

ale na stronie zamiast obrazku wyświetla mi się tekst alternatywny czemu ?

 

mam także kłopot z umieszczeniem filmiku z yt :(

 

jedyne co działą to odnośnik (hiperłącze) do kursu z html który umieściłem na stronie

Opublikowano

ale obrazek masz napewno zapisany jako Ziemia.jpg? bo ja kiedys mialem tak ze nazwe mialem "abc.jpg" i tez myslalem czemu to nie dziala... okazalo sie ze musze usunąc to ".jpg" z nazwy albo dac src="abc.jpg.jpg"

Opublikowano

spróbuję tak zrobić ;) ale jak mam samo Ziemia napisane a w znaczniku src="Ziemia.jpg" to nie działa

 

a z filmikiem i grą flashową ?

 

 

@edit

 

jak napiszę ziemia.jpg.jpg to działa ;)

 

 

ale jeśli mógłby ktoś mi pomóc z tym filmem na yt albo z grą flashową

Opublikowano

no kod do filmiku z yt mozesz przeciez sobie skopiowac przeciez:

wchodzisz w ten filmik--> udostepnij--> umieść i gotowe mozesz sobie zaznaczac opcje rozmiary i wgl.. i to musi dzialac :)

 

a co do obrazkow to na przyszlosc polecam zapisywac tylko nazwe czyli w twoim przypadku "Ziemia" i wtedy mozesz dac src="Ziemia.jpg"

Opublikowano

no jak to nie musi dzialac.. moze spróbuj z innym filmikiem albo wyslij mi ten link na pw i ja zobacze czy mi dziala :D

 

A na gry flash znalazlem tez fajny sposob:

wchodzisz sobie na

 

http://www.funtasticgames.com/

szukasz odpowiedniej gry wchodzisz w nia i na dole masz "Add Game To Your Site" klikasz na to i kopiujesz kod nastepnie wklejasz go na swoja stronke i wszystko dziala :D

Tylko moze nie próbuj ty "Featured Games" na głownej stronie bo z nimi cos nie dziala ;/

Opublikowano

Ok zaraz zobaczę czy te gry działają i inny filmik dam ;)

 

@Edit

 

czy jeśli to mam na stronie głównej

<!DOCTYPE html 
	PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
	"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
	<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
	<meta name="Description" content="Tu wpisz opis zawartości strony" />
	<meta name="Keywords" content="Tu wpisz wyrazy kluczowe rozdzielone przecinkami" />
	<title>Tu wpisz tytuł strony</title>
</head>
<body>

Tu wpisuje się treść strony

</body>
</html>

to czy w podstronach też to umieszczać ?

Opublikowano

@up zgłoszony za spam i reklame

 

a to jak trzeba umieszczać

<!DOCTYPE html
PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<meta name="Description" content="Tu wpisz opis zawartości strony" />
<meta name="Keywords" content="Tu wpisz wyrazy kluczowe rozdzielone przecinkami" />
<title>Tu wpisz tytuł strony</title>
</head>
<body>

Tu wpisuje się treść strony

</body>
</html>

 

na każdej podstronie?

Opublikowano

Tagi meta musisz umieszczać na każdej podstronie aby była poprawnie indeksowana. Znaczenia body i head chyba nie muszę objaśniać?

Opublikowano

 

 
<ol>Lista numerowana
<li>element 1</li>
<li>element 2</li>
<li>element 3</li>
</ol>

 

 

<ul>Lista punktowana
<li>element 1</li>
<li>element 2</li>
<li>element 3</li>
</ul>

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...