Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Akali - poradnik dla początkujących.


Kamoséin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

beztytuuxey.png

Wstęp oraz historia.

Na Ionian Isles znajduje się starożytny zakon, mający na celu zachowanie równowagi. Porządek, chaos, światło, ciemność - wszystko musi istnieć w idealnej harmonii, gdyż taka jest wola wszechświata. Zakon ten, znany jako Kinkou, ma na swoich usługach trzech wojowników cienia, których zadaniem jest egzekwowanie jego przesłania. Akali jest jednym z owych wojowników, na których spoczywa obowiązek wycinania chwastów - eliminowania tych, którzy zakłócają równowagę Valoran.

Od momentu, gdy tylko umiała złożyć dłoń w pięść, Akali, utalentowana adeptka sztuk walki, rozpoczęła treningi z własną matką. Była ona wymagającym i surowym nauczycielem, wyznającym podstawową zasadę: 'Robimy to, co należy do naszych obowiązków'. Gdy miała zaledwie czternaście lat, została członkiem zakonu. Już wtedy umiała jednym ruchem ręki rozerwać wiszący łańcuch. Wiadomym było, że godnie zastąpi swoją matkę jako Pięść Cienia. Na barkach Akali spoczywała odpowiedzialność za zadania, które inni postrzegali jako nie do końca moralne, lecz dla niej wykonanie ich było jedynie postępowanie według nauk matki. Obecnie wraz z Shen i Kennen starają się przywrócić równowagę w Valoran. Ich święta misja niespodziewanie doprowadziła ich na Fields of Justice.

'Pięść Cienia uderza pod osłoną samej śmierci. Nie zakłócaj równowagi'. - Akali.

Akali jest postacią tworzoną pod ap.

Build.

3146.png3020.png3116.png3100.png3089.png3026.png / 3157.png

Runy.

5273.png x4 - Przebicie pancerza.

5273.png x5 - Przebicie odporności.

5297.png x9 - Ablity power.

5315.png x6 - Hp.

5316.png x3 - Hp na lvl.

5357.png x3 - Ablity power.

Specjalizacje.

zs4.png

Zaklęcia.

spell_211.jpg & spell_214.jpg

Skille.

36NIC.png

Counter-Pick :

64_64.png80_64.png82_64.png41_64.png131_64.png

Plusy & Minusy.

Plusy :

- Wielka mobilność.
- Energia zamiast many.
- Duży dmg w krótkim czasie.
- Niewidzialność pod W.
- Doskok / escape ult.

Minusy :

- Jedno AoE
- Mało CC.

Jeżeli ktoś z czymś się nie zgadza, proszę pisać - poprawię.

Dziękuje za poświęcenie czasu na poczytanie tego, będę starał się dodawać nowe rzeczy do poradnika.

Pozdrawiam Kamos™

empty

 

Opublikowano

max skili nie podoba mi się - Q i E. W to tylko bańka ... nieważne jaki max - pink i padasz

 

build? no nawet spoko jednak zdecydowanie polecam zaczynać z butkami i 3potami, puzniej hexa i dopiero wtedy poziom 2 butów

 

brak faz gry, comba, kogo kontruje itd

 

daje 4/10 - popraw to bo nie ma tu niczego czego nie znajdę w max 1minutę

1371985602-U137250.jpg by ScoTubeDev

2x ExModerator NosTale I 2x Gold Member

Opublikowano

1. Maxować tylko R>Q>E>W.. po co nam mocniejsza bańka jak jesteśmy nakierowani pod szybkie wykończenie wroga?

2. Itemy mogą być, tylko wg mnie inna kolejność, buty rozwijamy po złożonym pierwszym albo drugim itemie, a itemy w kolejności hextech gunblade, lich bane/rylai, buty na przebicie, rabbadon, rylai/lich bane (w zależności co prędzej złożyliśmy), zhonya. (standardowo tak; inna kolejność/itemy - sytuacyjnie)

3. STARE DRZEWKO SPECJALIZACJI!

4. Runki mogą być, jednak sam używam żółte pod armora albo ap/lvl ale to z powodu braku stron na run,

5. Brak jakiegoś opisu gry, comba

 

btw. polecam buty piątki (oczywiście później do podmiany), bardzo fajny roam i doganianie przeciwników gdy R nie w zasięgu/na cooldownie

Opublikowano

Masterki z s2

Max w slyszalem ze op

Zle runy pod akali

 

Slaby poradnik tylko build dobry, powiedz mi jeszcze 1 - kto teraz gra akali?

nie wiem jak na twoim elo hellu lecz w moich grach cerruje każda grę akali... jak nie wiesz co ta postać potrafi to się lepiej nie wypowiadaj...

1371985602-U137250.jpg by ScoTubeDev

2x ExModerator NosTale I 2x Gold Member

Opublikowano

masterki z s2

 

Już kilka osób to pisało, jak i również ja napisałem że to poprawię.

empty

 

Opublikowano

Złe runy, kto na końcu składa Hextech? To jest podstawowy jej item bo zgrywa się z pasywką, jest on przed Zmorą Licza ale po butach. Potem Licz a dopiero można Rylay

Maxowanie W? Po chuj?

Opublikowano

Glify lepiej ap per lvl imho. @UP to chyba logiczne gdy nie zmozesz dodać q w e czy r to dodajesz w drugi skill w kolejnosci rozwijania czyli na akali r>q>e>w -.-

 

Co do builda, hextecha zrobić butki rabadona i potem zastanwiać się nad sytuacyjnymi, większy burst = lich bane, więcej survi = rylai & ga/warmog/zhonya a potem lich bane

Opublikowano

@2up

Specjalnie dla Ciebie, rozdawanie skilli:

 

36NIC.png

 

Na 3 levelu zamiast rozwijać q, można też dodać pierwszy poziom w.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@Refresh : Poprawiłem więcej rzeczy, czekam na resztę opinii co dodać / poprawić ;)

empty

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dodaj więcej itemków sytuacyjnych, kogo kontruje Akali, opisz fazy gry, combo, jakieś tricki itp.

Jak na razie 5/10

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

a gdzie DFG do bursta? Ja zawsze hextech/dfg/buty na przebicie

i stati 10+/2-/5+ asyst

Pamiętaj, zawsze liczę na:

 

 

 

"+"

Opublikowano

gdzie sytuacyjne ??? zamiast lich bane daj DFG bo ona nie ma bić z AA tylko ze skilli, z AA walnie może 3 razy w tf z czego 2 x zadziała lich bane, a z dfg masz większego bursta.

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

gdzie sytuacyjne ??? zamiast lich bane daj DFG bo ona nie ma bić z AA tylko ze skilli, z AA walnie może 3 razy w tf z czego 2 x zadziała lich bane, a z dfg masz większego bursta.

 

Jeśli wale bursta, to lich bane jako 6 item git

 

ja robie tak build

 

- hextech

- dfg

- buty na przebicie

- sytuacyjnie ( z regoly kostur pustki )

- rowniez sytuacyjnie ( robie rabadaba )

- na koncu jak do bursta potrzebuje to robie Lich Bane

 

Potem:

 

Czekam w bushu na adc az pojdzie zfarmic ~30 minionow

- DFG+Hextech+R+q i znika i wygrywamy.

 

 

Ja raz na rankedzie pamietam, mielismy przegranego rankeda, ale dzieki mojemu feedowi i mozgowi , focusowalem varusa na poczatku, i kazdy sie od niego oddalal i z 8/1 zrobilo sie 8/5 i wygrana :)

Pamiętaj, zawsze liczę na:

 

 

 

"+"

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...