Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Zalety i wady NFS W. Co bys zmienil?


Skorpion.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka! Pisze ten temat bysmy podyskutowali o nfs w. Jakie widzicie w nim zalety a jakie wady? Co byscie zmienili? Jak widzicie ta gre w przyszlosci?

Zapraszam do konwersacji :)

 

//4000 post <3

93353141365207679707.png
by kml14

Cytat

I fight for peace, that's what I'm up here for.

- Patrick ,,PJ" James

Opublikowano
Zalety
Tryby rozgrywki potrafią wciągnąć na dłuższy czas.
Muzyka wpadająca w ucho podczas zwykłej jazdy jak i pościgu.

 

Ładna grafika, modele całkiem nieźle odwzorowane.
Bardzo duża mapa z możliwością jazdy swobodnej.
CO bym zmienił ^_^
wprowadzenie większej ilości marek pojazdów np : ferrari
Opublikowano

No to tak...

Zalety:

- Darmowy multiplayer

- Tuning wizualny i mechaniczny pojazdów

- Ponad 150 samochodów

- Tryb dowolnej jazdy (Można się pokazać innym graczom)

- Grafika nie najgorsza

 

Wady:

- Hakerzy :angry: :angry:

- Niestabilne serwery

- Gra w większości P2W

- Wiele aut i części wizualnych jest za boosty

- Wyłączony czat

 

Zmieniłbym :

- Więcej aut za IGC lub niższe ceny aut za boosty

- Wprowadziłbym jakiś w miarę dobry antycheat

- Przywrócił policję w jeździe dowolnej :D

- Włączył czat

 

Puki co chyba wszystko jak coś se przypomnę to dodam :D

Opublikowano

Plusy

Duży świat

Ładne modele samochodów

Dużo aut

Grafika całkiem OK

Dużo części/naklejek

Minusy

Światła są do #@!@ (popatrzcie np. na lampy nocą)

Brak Anty Cheata (jak oni wyobrażają sobie gre bez tego?)

Wyłączony czat

Beznadziejne SI policji...

Zmiany które bym wprowadził:

Dodał bym anty-hacka

Włączył czat

Oraz dołożył bym świat z Underground 2 :)

BTW, http://abload.de/img/nfsw023cgbo1.jpg Co to ma być?!

461151420292002410470.png
Opublikowano

Plusy:

-grafika

-darmowy tryb miltiplayer

-duży świat gry

Minusy:

-cheaterzy

-brak anticheat`a

-wysoka cena boostów

-za mało samochodów za IGC

Co bym wprowadził:

-więcej aut za IGC

-niższe ceny za boosty

-dawne rozwiązanie do modyfikacji ( przynajmniej level miałby jakiekolwiek znaczenie )

-świat z każdego Need for Speed`a

-samochody z każdej części NFS

-tryb drag z most wanted lub underground 2

-drift z carbon

nafson_gameplay.png
Opublikowano

a jeszcze dodam fajnie by było żeby wprowadzili abonament do gry np 40 zł miesięcznie to nie dużo

Nie było by cziterów i noobków co przegrywają w autach za igc z tymi za Sb Pay4win

Opublikowano

Dużo osób wtedy nie grałoby gdyby trzeba było płacić jak w WoW`ie. Bez sens.

nafson_gameplay.png
Opublikowano

Plusy:

 

- Multiplayer z dużą liczbą aktywnych graczy

- Szeroki wybór samochodów

- Nie najgorsza grafika

- Duży wybór tras

- Dopracowane modele samochodów

 

Minusy:

 

- Napływająca ilość hackerów

- Częste bugi w grze

- Wysoka cena SB i aut dostępnych za SB

- Mało pojazdów dostępnych za gotówkę w grze

- Brak czatu ( po hackerach największy minus tej gry )

- Coraz większe problemy z serwerami

 

Co bym zmienił ?

 

- Wprowadzenie Hackshield'a

- Naprawa czatu 

- Stare ceny SB

- Porównywalna ilość pojazdów za IGC i SB

- Dodanie warunków pogodowych  deszcz , efekty deszczu na drodze itp. ( do wyboru w ustawieniach graficznych )

- Zawody w trybie Drift

- Wyścigi w trybie Canyon

- Policja w jeździe dowolnej 

- Zwiększenie maksymalnego poziomu gry ( np. do 70,80 lvl'a )

- Jakaś nowa część mapki  ( wyścigi np. w terenie górskim poza miastem )

- No i oczywiście Ferrari :D

 

To chyba wszystko co by mi wystarczyło :)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Plusy: (według mojego rankingu)

1. Tryb multiplayer

2. Duży wybór samochodów

3. Sporo tras do wyścigów

4. Ręczna instalacja naklejek (można zainstalować według własnego wyboru)

Minusy:

1. Hakerzy (raz mi się zdarzyło, że podczas dragu pojazd klasy D, wygrał z pojazdami klas C, B, A lub S) :angry: :angry: :angry:

2. Brak prób czasowych, driftów, czy też wyścigów na kanionie

3. Mało pojazdów za gotówkę

4. Brak czatu globalnego (to wszystko wina hakerów oraz gości, którzy przeklinali na czacie)

5. SI policji (np. gdy jesteś ukryty, a wykryło SUV 'a, to pościg wciąż trwa i zbyt duża ilość wykrytych SUVów)

6. Brak policji w jeździe dowolnej ( dawniej to było możliwe)

Co bym zmienił?

1. Dodanie światy z NFS Underground 2 i NFS Undercover

2. Dodanie ochronę przeciw hakerom

3. Przywrócenie czatu globalnego

4. Dodanie wyścigów na kanionie ( w tym specjalne drogi do kanionu), driftów i prób czasowych

5. Przywrócenie policji w jeździe dowolnej

6. Więcej pojazdów w grze np. Ferrari

7. Więcej pojazdów za gotówkę

 

A co do wpisu użytkownika BolkabezLolka

Need for Speed World było płatne prawie 2 lata temu, ale EA wycofała się z sprzedaży na rzecz mikrotransakcji

Opublikowano

Plusy: (według mojego rankingu)

1. Tryb multiplayer

2. Duży wybór samochodów

3. Sporo tras do wyścigów

4. Ręczna instalacja naklejek (można zainstalować według własnego wyboru)

Minusy:

1. Hakerzy (raz mi się zdarzyło, że podczas dragu pojazd klasy D, wygrał z pojazdami klas C, B, A lub S) :angry: :angry: :angry:

2. Brak prób czasowych, driftów, czy też wyścigów na kanionie

3. Mało pojazdów za gotówkę

4. Brak czatu globalnego (to wszystko wina hakerów oraz gości, którzy przeklinali na czacie)

5. SI policji (np. gdy jesteś ukryty, a wykryło SUV 'a, to pościg wciąż trwa i zbyt duża ilość wykrytych SUVów)

6. Brak policji w jeździe dowolnej ( dawniej to było możliwe)

Co bym zmienił?

1. Dodanie światy z NFS Underground 2 i NFS Undercover

2. Dodanie ochronę przeciw hakerom

3. Przywrócenie czatu globalnego

4. Dodanie wyścigów na kanionie ( w tym specjalne drogi do kanionu), driftów i prób czasowych

5. Przywrócenie policji w jeździe dowolnej

6. Więcej pojazdów w grze np. Ferrari

7. Więcej pojazdów za gotówkę

 

A co do wpisu użytkownika BolkabezLolka

Need for Speed World było płatne prawie 2 lata temu, ale EA wycofała się z sprzedaży na rzecz mikrotransakcji

Dobijanie na klasówkę inną klasą to nie hack

a co do policji na jeździe dowolnej to było uciążliwe nie dalo się nic normalnie zrobić bo policja cie namierza

paf3ceplecbc_t.jpg
Opublikowano

Zalety - Ładna grafika mili gracze (prawie) Mapa jest 2 największa 2 nfs'ie największa jest w nfs most wanted 2012

Zmiany - Nieskończona liczba miejsc w garażu większy limit pieniędzy gdyby się postarali to by mogli zablokować cheaty i boty np. na następny wyśćig zaczekaj 1 minutę :-)

                                                 523561446660279974822.gif              

                                                                         

Opublikowano

No więc

Zalety:
- Multiplayer
- Ciekawe tryby wyścigów oraz dużo tras do wyboru
- Bardzo dużo aut
- Rozbudowany tuning samochodów
- Dosyć dobra grafika

Wady:
- Hackerzy :x
- Wyłączony chat globalny
- Ekipa nie zadowala a mianowicie zawsze coś obiecują a potem lipa :/
- Mała ilość samochodów za gotówkę
- Brak policji w trybie jazdy dowolnej , co oznacza mniejszy poziom zabawy

Co bym zmienił?
- No na pewno bym włączył chat globalny
- Zmniejszył ilość samochodów za speedboosty a zwiększył za gotówkę
- Zawody drift
- Wyścigi w trybie canyon
- Zwiększyłbym ilośc poziomów do 80 - 100
- Dodałbym gotówkę i reputację za poziomy im większy będzie poziom tym więcej gotówki i reputacji się za niego dostaje ;)
- Rozmaitsze prezenty ( każdy kto gra w worlda troszke więcej czasu wie o co chodzi )


Myślę że to by mi wystarczyło ;)

Opublikowano

Wypisaliście tu wady i zalety, niektóre wg mnie słuszne niektóre nie. W grze na obecną chwilę zmieniłbym niewiele.

Na pewno najbardziej chodziłoby o założenie anti hacka w trybie Multiplayer.

Aut za IGC wcale nie jest mało bo podczas wszystkich rotacji było ich na prawdę sporo.

Co do trybu Pay2Win to wcale tak nie jest. Wyobraźcie sobie tą grę w cenie np. 100 złotych, w to miejsce kupujecie 20 000 SB.

Można za to coś kupić prawda? Jedynie co to w tym wypadku cena SB jest wg mnie za duża. za 100 zł powinno być 50 000 SB.

Wtedy każdy mógłby pozwolić sobie na taki zakup a za 50k jest już możliwość kupienia większości najlepszych aut. Może poza

F1 ale w końcu gra musi mieć jakąś elitarność i każdy gracz nie może mieć wszystkiego bo to by było już za nudne.

 

Co do dalszych zmian to podobnie jak wspominaliście:

 

- Policja w trybie Free Roam

- Efekty pogodowe, mogliby nawet zrobić pory roku w grze

- Więcej trybów rozgrywki, tak jak Drift czy Street X

- Nagrody za punkty powinny być trochę bardziej wyjątkowe a do tego mogliby też wprowadzić SB w tych nagrodach

- Hack Shield wiadomo

- Czat globalny obowiązkowo

- Na koniec zrównoważyłbym trochę auta do realności, niektóre aua na prawdę w porównaniu do swoich prawdziwych odpowiedników są kiepskie :P

142g9ox.png
Retired Need For Speed: World Player 2pocfa1.png

Opublikowano

Zalety:

-Duży świat

-Dużo Aut

-Tuning vizualny i mechaniczny

Wady:

-Hackerzy

-Niestabilne serwery

-Brak czatu

Co bym zmienił/dodał?

-Dodanie mapki z Undergranda 1 i 2

-Dodanie Driftów (najlepiej w kanionach)

-zmiana zabezpieczenia gry (bo tyle jest hackerów i nic z tym nie robią)

Opublikowano
  • Spora ilość graczy
  • Duży świat
  • Dużo aut
  • 32PLAY
  • Hakerzy(widziałem tylko unoszący się 30m nad ziemią samochód, ale dużo ludzi o nich mówi)
  • PAY2WIN
  • Niektórych typów części wizualnych nie ma dostępnych za IGC
  • Wyłączony chat
  • Dodanie nowego trybu pościgu - swobodna ucieczka przed policją
  • Update który zmieniłby budowę komunikacji klient-serwer na taką którą nie ma luk(przykład? WoT)
  • Odblokowanie trasy z Downtown Rockport(segment na dole po środku) do tego po lewej od niego(jest trasa ale zablokowana)
  • Zmiana północnego wyjazdu z mapy Most Wanted na oryginalny - tj. droga, dalej niedokończony most a po drugiej stronie daloby się zrobić resztę świata.
  • Więcej skrótów i pułapek

 

O antycheatach:

Wprowadzanie antycheat'ów nie ma sensu. Jest to dobre rozwiązanie na np. serwerach MC gdyż twórcy serwerów nie mają wpływu na komunikację klient-serwer. Chociaż w sumie mogą ale to by wymagało solidnego grzebania w serwerze. Więc prościej jest wprowadzić system który sprawdza czy nie dzieje się coś złego. A przy okazji banuje cheater'ów. W Need For Speed World takie coś nie miałoby sensu gdyż przecież EA ustala jak wygląda komunikacja klient-serwer(za pomocą update'ów(gdyby ktoś stworzył specjalnego klienta po prostu odpowiednio zmodyfikowany serwer uznałby sygnały za błędne i zwrócił jedynie kod błędu)), więc może zwyczajnie poprzez modyfikację klienta(update) i serwera(mają przecież do niego dostęp). Takie coś zajełoby kilka godzin, a hakerzy co prawda nie zostaliby wyłapani, ale pozbawieni możliwości działania. Antycheat jest alternatywnym, lecz w tym przypadku kretyńskim rozwiązaniem gdyż może posiadać luki(to jak "Dziurawe sito? Nie łataj, tylko nałóż drugie dziurawe"). Całość mogłaby zostać zmieniona przez mały update dla klientów i średni dla serwera(większą częścią miejsca zajmowanego przez grę jest mapa, samochody(modele), tekstury, efekty itd.) Tylko oczywiście nikt o tym nie myśli - bo wystarczy stać i zarabiać.

 

Opublikowano

wszystko moi przedmowcy wymienili

 

ja wymienie swoje wady :

 

1.stary podzial samochodow na klasy 1,2,3 mi sie bardzie podobal niz na a,b,c,d,e,f itd

to jest zwykle rozdrabnianie

 

np 1,2,3, zrobil bym za zwykla kase a klase s za SB

czyli

nie tak jak teraz jest typy c szukasz auta a ty jeb... spedd bosty

 

2. wiecej czesci do tuningu za zwykla gotowke z gry tylko dac wieksza cece danej czesci

 

3. odblokowac cala mape

mam 53 lvl i nie mam calejmapy odblokowanej wtf.!!!

 

to chyba wszystko

 

najgorzej mnie wkurza 1. punkt

za speedbosty powinna byc klasa s a nie w kazdej klasie cos za speed bosty aby tylko kasa szla

nfsw_GREGORI24ZSB.png
Opublikowano

wszystko moi przedmowcy wymienili

 

ja wymienie swoje wady :

 

1.stary podzial samochodow na klasy 1,2,3 mi sie bardzie podobal niz na a,b,c,d,e,f itd

to jest zwykle rozdrabnianie

 

np 1,2,3, zrobil bym za zwykla kase a klase s za SB

czyli

nie tak jak teraz jest typy c szukasz auta a ty jeb... spedd bosty

 

2. wiecej czesci do tuningu za zwykla gotowke z gry tylko dac wieksza cece danej czesci

 

3. odblokowac cala mape

mam 53 lvl i nie mam calejmapy odblokowanej wtf.!!!

 

to chyba wszystko

 

najgorzej mnie wkurza 1. punkt

za speedbosty powinna byc klasa s a nie w kazdej klasie cos za speed bosty aby tylko kasa szla

Jak masz zablokowaną mape ?

nafson_gameplay.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...