Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PYTANIE] Jak zrobić "wgrywanie pliku"?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chcę na stronce zrobić takie coś jak tu http://iv.pl/.Mianowicie takie coś, że wybierasz plik np. z pulpitu, klikasz "wgraj", a po chwili pokazuje nam się link do tego np. obrazka.

Dam limit like :D

 

Czy ten kod będzie dobry?

 

<?
if(isset($_GET['image'])){
$img = $_GET['image'];
if(!file_exists("$img")){ 
//jeśli plik nie istnieje zostanie przekierowanie na strone uploadowania
echo "<meta http-equiv='refresh' content='3; URL=upload.php'>";
die("Plik nie istnieje");
}
else{
echo '<img src="'.$img.'" border=0><br><br>';
echo 'URL: <input type="text" value="http://www.twojastrona.pl/'.$img.'" size="50">'; // zmien "http://www.twojastrona.pl/" na url do katalogu gdzie wszystki ma być wgrywane
}
}else{
if(isset($_POST['upload'])) {
$uploaddir = "upload/"; // zmien "upload" na dowolna nazwe katalogu do ktorego ma byc wszystko wgrywane - pamietaj o ustawieniu chmodów na 777
$maxfilesize = 1048576; // 1mb - zmien na wartosc jaka tylko chcesz (rozmiar podany w bajtach)
$filename = $_FILES['file']['name'];
$filesize = $_FILES['file']['size'];
$filetmpname = $_FILES['file']['tmp_name'];
$allowed_types = array("jpg" , "gif" , "png"); // dodaj rozszerzenia jakie mogą być także "uploadowane"
$filetype = substr($filename, -3, 3);

if($filename) {
$error = 0;
if(($filesize > $maxfilesize) || ($filesize == 0)){
$error = 1;
$errmsg .= "Rozmiar pliku jest za duży (limit: 1mb)<br>"; // zmien limit w mb
}
else {
$error = 0;
}
if(!in_array($filetype,$allowed_types)) {
$error = 1;
$errmsg .= "Plik ma niedozwolone rozwinięcie (dozwolone typy to: Gif, Jpg, Png)<br>"; // zmień dozwolone typy
}
else {
$error = 0;
}
if($error == 1) {
die ("$errmsg");
}
else {
$num_start = rand(20 , 9999); //losowa liczba między 20 a 9999
$filename_new = $num_start.$filename; // tworzy nową nazwe pliku
$upload = move_uploaded_file($filetmpname, "$uploaddir$filename_new");
if($upload) {
echo 'Plik został poprawnie zapisany';
echo "<meta http-equiv='refresh' content='0; URL=?image=$uploaddir$filename_new'>";
}
else {
echo 'Wystąpił niezidentyfikowany błąd';
}
}
}else {
echo 'Brak';
}
}
else{
?>
<html>
<head>
</head>
<body>
<center>
<form enctype="multipart/form-data" method="POST" action="upload.php">
Plik: <input name="file" type="file" /><br />
Dozwolone pliki: GIF, JPG, PNG. Maksymalny rozmiar: 1048576 bajtów (1 mb)<br><br>
<input type="submit" name="upload" value="Dodaj" />
</form>
</center>
</body>
</html>
<?
}
}
?>
 

 

 
 
 
 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...