Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Fizyka , potrzebuje kogoś kto mi to wytłumaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Cześć w 1 semestrze miałem 1 z fizyki :/ i muszę poprawić jakiś tam sprawdzian . Znalazłem go i były tam te pytania


1.Samochód porusza się z prędkością 100km/h zaczyna hamować i po czasie 5 sekund osiąga prędkość 50km/h.


Oblicz


a) przyspieszenie w czasie hamowania

b)drogę przebytą w czasie hamowania

c)drogę jaką przebył by ten samochód do całego zatrzymania

d)czas do zatrzymania



2. Pojazd o masie 100kg porusza się z prędkością 100km/h po łuku drogi o promieniu 1km


Oblicz


a)przyspieszenie odśrodkowe

b)siłę odśrodkową

c)przyspieszenie i sile jak wzrośnie 3 razy prędkość

Teraz czy ktoś może mi to wytłumaczyć jak ja mam to zrobić , lecz to jest tylko przykład pewnie takiego samego nie będzie sprawdzianu




PS. NIE TO NIE ZADANIE DOMOWE

175001456602037225492.gif

Opublikowano

Teraz czy ktoś może mi to wytłumaczyć jak ja mam to zrobić , lecz to jest tylko przykład pewnie takiego samego nie będzie sprawdzianu

 

 

Naucz sie czytać

 

Nie chce rozwiązania !! chce aby ktoś wytłumaczył .

 

 

NP . Jak obliczyc siła odsrodkową i napisał jak !

175001456602037225492.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...