Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] TPS... i lagi ? Dlaczego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam serwer na dedyku.

16 GB RAM

Procesor: Intel Core i3.

 

Obciążenie procesora ||

\/

pulpitdr.png

 

TPS ||

\/

20130510181807.png

 

Jak widać TPS są od 5-10 powinny byc minimum 15 procesor nie jest przeciążony czym to może być spowodowane ?

 

 

Licze na was :).

 

 



 

Juni0r.jpg

Opublikowano

Nie ma błędów podczas ładowania bukkita i pluginów ?

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

Hmmm.

Sprawdzone są chyba wszystkie pluginy 0 błędów w konsoli.

Chociaż jeszczę zobacze :)



Tylko zastanawia mnie jeszcze jedno.

Jak zobaczylismy że jest 3-10 TPS wyłączylismy serwer i sprawdzalismy pluginy no i po sprawdzeni usunieciu kilku błędów TPS było 20.

Włączylismy serwer i TPS Znowu 3-10 ;/

Juni0r.jpg

Opublikowano

I najważniejsze , skoro masz 16GB ile ramu przydzieliłeś na serwer ? bo chyba nie więcej niż 75%, jeśli tak to tu jest wina, maszyna mimo że nie jest obciążona nie ma ramu , a z tego co widzę przydzieliłeś wszystko , zmniejsz na 10GB i będzie dobrze ;)

 

Widzę wszyscy myślą że jak maszyna ma 16GB to można w pliku startowym dać 16 , tylko jak ma działać system operacyjny skoro nie ma pamięci ?

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

[iNFO] Plugins (21): AutoMessage, WorldEdit, AntiSpambot, NoCheatPlus, iConomy, PvpLevels, CustomServerMessages, OpenInv, Vault, ClearLag, Multiverse-Core, HealthBar, PermissionsEx, WorldGuard, Essentials, AuthMe, EssentialsSpawn, Multiverse-Portals, Ultrabans, AZRank, EssentialsChat

 

I teraz zauważyłem.

Po restarcie serwera jak nie było graczy było TPS 20 jak wbili gracze to spada.

Juni0r.jpg

Opublikowano

[iNFO] Plugins (21): AutoMessage, WorldEdit, AntiSpambot, NoCheatPlus, iConomy, PvpLevels, CustomServerMessages, OpenInv, Vault, ClearLag, Multiverse-Core, HealthBar, PermissionsEx, WorldGuard, Essentials, AuthMe, EssentialsSpawn, Multiverse-Portals, Ultrabans, AZRank, EssentialsChat

 

I teraz zauważyłem.

Po restarcie serwera jak nie było graczy było TPS 20 jak wbili gracze to spada.

Wina maszyny, nie pluginów.

i3, to słaby procesor. Pewnie masz też cienkie dyski SSD.

343731479829004887779.png

Opublikowano

Zmień ilość ramu w pliku startowym .sh i problem zniknie, nie
dopatrzyłem się na screenie. Nie można dawać całej pamięci serwera :/

Zmień na

java -Xincgc -Xms10G -Xmx10G -jar craftbukkit.jar


I będzie ok, bo jak mówisz że jak graczy nie ma to jest ok a no
pewnie że jest ok bo system nie potrzebuje ramu, a gdy gracze wejdą na
serwer zaczynaja pracować procesy, a skąd ma byc 20FPS ?

 

Wina maszyny, nie pluginów.

i3, to słaby procesor. Pewnie masz też cienkie dyski SSD.

 

Procesor jest dobry , i dał by radę z 100 graczami , napiszę po raz kolejny .

 

Zmniejsz ram w pliku startowym !

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

21 pluginów i zajętej pamieci ram miałeś 7GB przez samego bukkita , coś tu jest nie tak , mam jedną z takich maszyn, nie używam jej już ale było na niej około 50 pluginów , przydzielone 8GB , grało po 50 graczy i jeszcze 4GB zostawało wolnej pamięci . Na pewno jakiś plugin pożera Ci pamięć. Wywal wszystkie i odpal bukkita bez pluginów , jeśli to nie tego wina sprawdź procesy , może java została podwójnie uruchomiona , i nigdy nie /reloaduj serwera, lepiej zamknąć proces i go uruchomić ponownie .

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

Czy jest to możliwe żeby przy 30-50 graczach TPS było 7. Wiem że procesor słaby i3 ale bez przesady :).

Może żeczywiści trzeba bedzie z pluginami spubować.



grzesiek. Tak java została podwojnie uruchomiona.

Juni0r.jpg

Opublikowano

Aha, czyli to że java uruchomi się więcej niż jeden raz może lagować... A jak naprawić taki problem z podwójnym uruchomieniem javy? ja akurat korzystam ze skryptu... czyli jak to naprawić?

Pomogłem? Nie bądź skąpy, daj Like:)

Opublikowano

Więc zabij oba procesy i odpal serwer ponownie, problem powinien zniknąć.

Tak jak już wspominałem nie przeładowuj pluginów komendą /reload ponieważ może się zdarzyć iż własnie java zostanie uruchomiona ponownie lub zajęte będą dwa porty gry.

Do restartu używaj pliku startowego np takiego :

Plus plugin Restarter.

#!/bin/bash

BINDIR=$(dirname "$(readlink -fn "$0")")
cd "$BINDIR"

while true
do
java -Xincgc -Xms20G -Xmx20G -jar craftbukkit-dev.jar

    echo -e zatrzymanie procesu crl+c!'
    echo "Restart za:"
    for i in {5..1};
    do
echo "$i..."
        sleep 1
    done
echo 'Restart!'
done

oczywiście zmień wielkość ramu to przykład moje startera.

Restartuj komendą /stop.

 

Daj znać czy coś się poprawiło.

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

I mi się robi coś takiego w htop:
beztytuu1lv.png

 

i kurde FPS 7,012313
co zrobiłem źle?

Pomogłem? Nie bądź skąpy, daj Like:)

Opublikowano

mala rada. NIGDY nie reloaduj serwera. Kazdy reload zwieksza zużycie serwera. (oczywiście po resecie jest już normalnie)

I może 2. zrob inna mape na test. Nowa czysta. i zobacz czy bd cielo. Jak tak wrzuc stara mape do mcedita zaznacz calosc i kliknij remove entites

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

Matko i córko :( tyle procesów na raz ? Il tych serwerów urochomiłeś na raz ? Zrestartuj maszynę, nie serwer.

Albo wpisz w konsoli, tylko w konsoli maszyny a nie serwera gry /kill all , zabijając wszystkie procesy .

Restart maszyny możesz zrobić w panelu ovh.

Wtedy dopiero odpal serwer screenem albo bezpośrednio przez ./start.sh

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

Zrestartuj maszynę w panelu ovh , następnie zaloguj się na konto roota .

Przejdź do katalogu komendą cd /twoj_katalog_serwera_minecraft/

Wpisz :

screen -A -m -d -S Twoj_Katalog_Serwera_minecraft ./plikstartowy.sh 

Nastepnie komenda :

screen -ls  [Aby zminimalizować procec]

Jeśli chcesz podejrzeć ładowanie i przejśc do konsoli :

screen -rd [numer procesu]

W taki sposób powinien odpalic się tylko jeden proces javy.

I dobra rada poczytaj trochę o zarządzaniu serwerami dedykowanymi oraz obsługą Linuxa przez konsolę.

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

Zrobilismy tak i niestety nic to nie dało.

Przenieslismy wszystkie pliki i mape na inny serwer VPS i bylo kilku graczy i TPS było 20 wiec to napewni nie przez pluginy i mape.

Juni0r.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Przepraszam, że odkopuje, ale mam identyczny problem..
Maszyna Kimsufi 8GB na OVH

Przydzielony RAM 7GB

Niezależnie od pluginów czy mapy (wyłączałem pluginy, zmieniałem mape) TPS lecą po jakimś czasie do około 7, tak samo używam skryptu od znajomego ponieważ totalnie nie znam się na linuksie po prostu nie ukrywając jestem zielony nawet jave na serwerze mi znajomy instalował..

Mój skrypt:http://pastebin.com/C51y0vjh

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...