Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wymiana pozespołów - które kupić?


Leakseak

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jako iż mój komputer wymaga gruntownej renowacji postanowiłem wymienić "kilka" rzeczy.

Posiadam płytę główną Gigabyte M61PME-S2.

Chcę by komputer wyciskał w miare bez zacięć gry typu BF3, fifa 13, gta iv/v, crysis oraz mile widziana arma:) - niekoniecznie na full detalach.

Do dyspozycji będę miał około 1300zł

Przejdźmy do porównań:

 

Procesor - nie ukrywam że bardziej wole AMD które wytrzymują większe temperatury.

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-2120-3-3ghz-bx80623i32120-box-375927/

czy

http://www.morele.net/procesor-amd-fx-6100-socket-am3-64bit-3-3ghz-95w-cache-14mb-box-fd6100wmgusbx-424048/

 

Karta graficzna - tutaj akurat się mało znam jednak wiem że nvidie są wytrzymałe na temperatury.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7770-ghz-edition-1g-ddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-lite-11201-17-20g-536491/

czy

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1020-4600-wentylator-directcu-hd7770-dc-1gd5v2-466298/

lub

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-cuda-gtx650-gs-1gb-ddr5-px-192bit-dvi-hdmi-box-517455/

 

Zasilacz:


http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs650-cp-9020051-eu-528013/

czy

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp500-60apn-244069/

 

Ew. możecie podać swoje propozycje;)

Licze również na pomoc w dobraniu dobrej obudowy.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Hmm na bank pójdzie to co pisałem? :D wole wydać więcej ale mieć na lata

Dałem Ci lepszy zestaw i nawet napisałem dlaczego.

Jak chcesz wydać więcej, a na dłużej to używka i5 + Radeon 7850.

Opublikowano

No chyba że tak:D

No i troche sie zdziwiłem że za taką kase + kupno obudowy + obecne części można złożyć coś ciekawego...

O Athlonie wiem tyle że cała seria jest mocna - obecnie posiadam 7 letni 64 x2 5k+ i chodzi ładnie ale to nie na nowe gry.

Opublikowano

No chyba że tak:D

No i troche sie zdziwiłem że za taką kase + kupno obudowy + obecne części można złożyć coś ciekawego...

O Athlonie wiem tyle że cała seria jest mocna - obecnie posiadam 7 letni 64 x2 5k+ i chodzi ładnie ale to nie na nowe gry.

Athlon jest słaby właśnie ;>

Ale w takim BF3 sprawdzi się lepiej niż taki i3, a na dodatek jest tani.

Opublikowano

Boje się że nie ogarnie nagrywania jak będę grał... wole wyłożyć więcej i mieć lepszy sprzęt:)

Ogólnie 1300zł to było założone na procka, grafike i zasilacz + tanią obudowe jak starczy:)

Cóż, złoże coś i zacznę zbierać kase:)

Opublikowano

Athlon był kiedyś taką potęgą. W tym czasie to intel trząsł portkami. AMD popełniło błąd, bo przepłaciło trochę za ATI, ale teraz zastrzyk gotówki zostaną ;)

 

Nagrywanie ogarniesz na medium w przyzwoitej rozdziałce, ale wyskubać więcej kast na lepszy procesor by się przydało.

Opublikowano

Athlon był kiedyś taką potęgą. W tym czasie to intel trząsł portkami. AMD popełniło błąd, bo przepłaciło trochę za ATI, ale teraz zastrzyk gotówki zostaną ;)

 

Nagrywanie ogarniesz na medium w przyzwoitej rozdziałce, ale wyskubać więcej kast na lepszy procesor by się przydało.

Po zakupie ATI (co i tak było dobrym krokiem, bo nie wiem, czy teraz by się bez tego utrzymali na rynku desktopowców) z tego co pamiętam 2008r. AMD miało upaść ze względu na kiepską wydajność w porównaniu do E2140, którego mnóstwo osób miało w swoim piecu :D.

 

Wyżej do nagrywania to i5 zostaje ;>

Opublikowano

Zobacze ile zarobie przez wakacje na grzybkach i owocach:)

Jak będzie padać to mam szanse sporo zarobić i być może nawet na i7 starczy:)

Opublikowano

Nikt chyba nie wspomniał jeszcze o (może nieistotnym) obudowie, którą też chcesz kupić. Ja poleciłbym ci Zalmana Z9 Plus. Dużo osób stawia jeszcze na Brutusa lub Gladiusa. Ale ja polecam Z9.

QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz (7 x 333) Acer EQ35M ATI Radeon HD 4890 1GB HIS Tacens Radix III 720W Hynix 2GB GoodRam 2GB DDR2 Zalman Z9 Plus Hitachi HDS721616PLA (153 GB) Hitachi HDT725040VLA (372 GB)


Opublikowano

Nikt chyba nie wspomniał jeszcze o (może nieistotnym) obudowie, którą też chcesz kupić. Ja poleciłbym ci Zalmana Z9 Plus. Dużo osób stawia jeszcze na Brutusa lub Gladiusa. Ale ja polecam Z9.

IMO jeśli wysokiego cooler'a nie przewiduje, to Gladius M40 będzie lepszym wyborem ze względu na większą ilość filtrów przeciwkurzowych ;).

Opublikowano

Pewnie masz rację, ale zawsze jest jakis punkt odniesienia co do obudowy. ;D

QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz (7 x 333) Acer EQ35M ATI Radeon HD 4890 1GB HIS Tacens Radix III 720W Hynix 2GB GoodRam 2GB DDR2 Zalman Z9 Plus Hitachi HDS721616PLA (153 GB) Hitachi HDT725040VLA (372 GB)


Opublikowano

A mógłby mi ktoś polecić przejściówke sata2 na sata3 o ile taka jest potrzebna?

Bo posiadam dysk twardy samsung hd322hj o pojemności 320gb w dosyć dobrym stanie i wolałbym go zachować by nie robić kosztów.

Opublikowano

Przed gwiazdką poprostu:D

Jakbym miał rok więcej to sam bym sobie zarobił do pracować legalnie można mając 16 lat a tak trzeba kombinować:D

Opublikowano

Do gwiazdki, to wyjdą haswelle (jak dobrze pamiętam, to w czerwcu) i wszystko zmieni się na rynku.

IMHO wybrałeś do dupy zestaw....

Chłodzenie do mocnego o/c, a mobo do zerowego... no i procek... ten i3 nie jest pod o/c (zablokowany mnożnik) i tak samo ten i5...

Już lepiej kupić zestaw i5 2500K + P67 Pro 3 B3 na allegro, ale skoro kupujesz za rok, to nie zawracaj nam teraz dupy tylko napisz temat jakiś tydzień przed kupnem.

1372333810-U137250.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...