Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak zrobić linię przesyłową itemów! Prześlij itemy z farmy lub kopalni do skrzynki domu W SEKUNDĘ!


umotex12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy macie kopalnię lub farmę daleko od domu?


Czy chcielibyście móc przesyłać itemy w SEKUNDĘ stamtąd do swego domku?


I jeszcze do specjalnej skrzynki?


A może macie eq zapchane rzeczami i chcielibyście je "odetkać" ale żadna z rzeczy nie kwalifikuje się do wyrzucenia, a do domku daleko?


A może macie fort na serwerze i chcielibyście wysyłać do innych pokoi itemy oczywiście w SEKUNDĘ :D?



Teraz to możliwe!



Ten turorial pokaże ci, jak stworzyć linię przesyłową itemów!



Ujć, pewnie trzeba zaawansowanych materiałów...



NIE!



Wystarczy... kilka stacków cobbla i jeszcze więcej redstone!



Redstone jest na niskich poziomach bardziej prawdopodobne niż węgiel, a cobble jest wszędzie i pewnie macie całe skrzynki nim zawalone.



A więc- do dzieła!



============================================


Potrzebne itemy:


>Hopper


>Skrzynka


>Duuużo stacków redstone


>Dużo stacków cobblestone


>Z 15 pochodni redstone


Im dłuższa linia, tym więcej itemów idzie!


===============================================================


Wykonanie:



Na start craftujemy sobie jak najwięcej


dropperów. Właśnie po to nam są potrzebne te stacki cobbla :)



307pzc3.png


1 dropper = jeden klocek linii przesyłowej





Stawiamy w rzędzie wszystkie droppery; żeby było łatwiej można przytrzymywać SHIFT- wtedy nie będzie się nam otwierało okno droppera i inventory podczas ich stawiania! Jak robić skręty i wzniesienia pokażę na końcu. Najlepiej zbudować sobie coś takiego pod ziemią:


352298m.png



Następnie budujemy wzdłuż nich coś takiego; może to być nawet zrobione z dirta, i pokrywamy redstone:



eao8b6.png



Teraz robimy MIGACZ:



dd1imt.png



I podpinamy go do dropperów :)



2u70gtf.png



Jeśli zasięg sygnału będzie za mały, BROŃ BOŻE NIE PRZEDŁUŻAJ GO REPEATEREM!!!


Musisz zrobić na końcu zasięgu kolejny "powtarzacz sygnału" i coś takiego:



34zenva.png



Aby położyć redstone na dropperze PRZYTRZYMAJ SHIFT podczas kładzenia!


Można to ciągnąć w nieskończoność, a i tak będzie działało :D



UWAGA! DO KAŻDEGO DROPPERA MUSI DOCHODZIĆ SYGNAŁ! NIE MA MOŻLIWOŚCI, ABY NIE DOCHODZIŁ, BO INACZEJ ITEM UTKNIE CI W ŚRODKU LINII!



No i teraz przechodzimy do sedna. Używając shifta i klikając na ściance ostatniego droppera podpinamy do niego HOPPER:


2rgmhzt.png


A z przodu kładziemy skrzynkę:



33tldow.png



GOTOWE! ZROBIŁEŚ LINIĘ PRZESYŁOWĄ! MOŻESZ JĄ TERAZ JAKOŚ ŁADNIE OBUDOWAĆ ALBO SCHOWAĆ W KANALE POD ZIEMIĄ!


=======================================================================


A oto jak działa:


Wrzucam stone do hoppera..


30c9jjt.png


I odbieram go w skrzynce 40 klocków dalej!


2zrm3up.png


==============================================================


A na koniec, jak robić skręty i wzniesienia:


Skręty:


1.


wwg94h.png


2.


4tltg3.png



Wzniesienia:


1.


2akkc4y.png


2.


(znowu używamy SHIFTa)


5x8sva.png


3. Dostarczamy redstone :)


k3xft1.png



Dziękuję za uwagę!


Mam nadzieję że się wam przyda i sypniecie lajkami :)


 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

Poradnik ładnie napisany, jednak znałem już to wcześniej.

"Migacz" można zrobić prościej ;)

btw. na zdjęciu craftingu droppera jest link do jakiegoś serwisu, lepiej go usuń ;)

surprise motherfucker


 

Opublikowano

@up Da się zrobić prościej, ale tylko go dotkniesz czy coś zmienisz w repeaterze i już przestaje działać- a te są pewne :) a link już usunięty

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

@up Da się zrobić prościej, ale tylko go dotkniesz czy coś zmienisz w repeaterze i już przestaje działać- a te są pewne :) a link już usunięty

1367918538-U303445.png

Chodziło mi o coś takiego, dźwignia nie jest potrzebna.

Widzę, że dodałeś zakręty ;)

Łap like'a :)

surprise motherfucker


 

Opublikowano

@up tak, dodałem zakręty, bo zapisywałem na bieżąco. Kiedyś pisałem baardzo długo jakiś poradnik i go nie zapisywałem, zamknąłem kartę i wszystko jeb. Więc teraz co kilkanaście linijek zapisuję go i daję informację, że za chwilę zostanie dokończony :) a oprócz zakrętów też wzniesienia ;)

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

@up

Powinno działać, ale lepiej wysyłać nie dalej jak kilka chunków za granicę widoczności na far :)

A co do zacięcia powiedzmy repeaterów, wystarczy uderzyć pochodnię i postawić ją jeszcze raz

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

Podoba mi się wreszcie nie będzie nie potrzebnego cobbla w eq.
Można również przetransportować to odrazu do kryjówki, domku i do pieca.
Powiem że ładnie zrobione +.

Opublikowano

Refresh!

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

Refresh, czas na troszkę ŚWIEŻOŚCI! :D

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

No nareszcie ktoś takie coś wymyślił, nie będę musiał opuszczać obrony podczas ataku na bazę. Sojusznicy będą mogli przesyłać nam potrzebne materiały.

Radykalna zmiana minecrata! ^^

Dzięki Ci wielkie :)

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Refresh

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

Refresh :D

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...