Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Szukam pomocy w rozwiązaniu spadku fps w grze.


SkoczPoBrowara

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

 

Mam problem, ilość klatek podczas gry nie przekracza 15, jedynie kiedy spojrzę w niebo, nagle podskakuje do 20-30. Na starym komputerze miałem dość dużo (ok. 120). Nie wiem w czym tkwi problem. Mój komputer to:

 

Notebook Toshiba (ma chyba z 7 lat) :D

 

Procesor: Intel Celerion 1.60GHZ

 

Karta Graficzna: ATI Radeon XPress 200m Series

 

Pamięć RAM: 896MB

 

System Windows XP Professional SP2

 

Java zaktualizowana, tak samo jak wszystkie sterowniki podzespołów komputera.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)

 

 

Opublikowano

Pamięć RAM: 896MB

I Ty w Minecraft'a chcesz grać? W dodatku na notebooku ;______;

Zainstaluj OptiFine i wyłącz wszystkie animacje oraz zmniejsz widoczność na najmniejszą.

Zaktualizuj LWJGL:

http://www.mpcforum.pl/topic/931987-vtut-aktualizacja-lwjgl/

 

Wyłącz wszystkie zbędne programy typu gg, skype.

Zobacz też to:

http://www.mpcforum.pl/topic/928277-mega-tutoptymalizacja-minecrafta-200fps/

surprise motherfucker


 

Opublikowano

Wejdź w procesy w menedżerze zadań. Nadaj MC maksymalny priorytet, pokasuj wszystkie mocniej obciążające procesor. Zainstaluj optifine, daj grafikę na minimum i powinno działać :)

1374788544-U921656.png

Opublikowano

miałem jeszcze gorszy komputer i mc działał :D.ale wolałem kupić sobie laptopa który ma 4g ramu.

zbierałem pzez 5lat na nowego.ale warto zaoszczędzić.2900 zł .

512 mb ramu miałem :) a mc działal sprzawdz w f3 ile używa procka i ramu.

Opublikowano

W Optifine wywaliłem wszystkie animacje, dałem najmniejszy zasięg widzenia. Odpaliłem Game Booster. Zaktualizowałem LWJGL. Dalej taka sama ilość fps :(

 

Jeśli chodzi o zużycie ramu, to ciągnie tylko 21% i co 20 sec spada do 10%.

Opublikowano

Fresh RAM pomógł troche, teraz mam o 4-6 fps więcej ;D



Chyba więcej już nie wyciągnę, poczekam, aż będę w stanie naprawić mój stary komputer.

Opublikowano

Pamięć RAM: 896MB

 

Do tego procesor 1.6Ghz, czego ty oczekujesz? 200 fpsów na laptopie?

Nie żartuj sobie.

Opublikowano

Mam problem, ilość klatek podczas gry nie przekracza 15, jedynie kiedy spojrzę w niebo, nagle podskakuje do 20-30.

bo patrząc w niebo twoja karta ma mniej do "ogarnięcia czyli zwierzęta itp."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...