Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak założyć swój serwer Minecraft Hamachi


WA3MK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest to mój 1-wszy TuT, proszę o wyrozumiałość.

 

 

 

 

Krok 1: Pobieramy serwer MC ze strony minecraft.net

Link : https://minecraft.net/download

Odnajdujemy napis ,, Multiplayer Server ''

I klikamy tam pierwszy odnośnik ,, Minecraft_Server.exe (802 KB)

 

Krok 2: Gdy już pobraliśmy serwer tworzymy nowy folder na pulpicie.

Nazwa obojętna.

Krok 3: Przenosimy tam nasz Server Minecraft .

Uruchomiamy go i czekamy aż się załaduje, następnie go wyłączamy

Krok 4: W Folderze odszukujemy napis ,,server.properties''

 

Dział 2: Ustawianie server.properties

 

Krok 1: Klikamy na ten plik PPM i klikamy Otwórz za pomocą Notanika.

 

USTAWIENIA:

 

Allow-Nether= TUTAJ WPISUJEMY true lub false

JEŻELI CHCESZ WŁĄCZYĆ NETHER WPISZUJESZ True , A jak nie chcesz

Wpisujesz False

Server-ip: WPISUJEMY TU NASZE IP Które możemy odczytać z Hamachi.

 

White-List: BIAŁA LISTA

TRUE - ON

FALSE - OFF

Chyba nie muszę tłumaczyć :)

Spawn-Animals: ZWIERZĘTA

TRUE- ON

FALSE - OFF

online-mode: Premium / Nie Premium

JEŚLI CHCESZ MIEĆ SERWER PREMIUM WPISUJESZ TRUE

JEŻELI NIE MASZ PREMIUM WPISUJESZ FALSE

 

Max-players: LICZBA OSÓB NA SERWERZE ( Sloty )

 

Spawn-monsters : POTWORY

TRUE - ON

FALSE - OFF

 

Motd: OPIS SERWERA , Wpisujesz co chcesz np. Zapraszamy !

 

INNE OPCJE ZOSTAWIAMY TAK JAK SĄ.

 

Pomogłem ? Daj + !

PRZEPRASZAM ŻE NIE MA ZDJ. Z PROPERTIES.

Forum nie pozwala.



Jeden z większych projektów! || CS W Minecraft już wkrótce!  ||

 

----| http://www.mpcforum.pl/topic/1396907-counter-strike-w-minecraft-modyskryptyzapowiedz/|----

Opublikowano

No troszkę rozpisałeś ale są lepsze poradniki jednak :)

No ale chociaż coś zrobiłeś :P

Opublikowano

Ja wszystko zrozumiałem, co jest dobrym znakiem, że TuT jest napisany dobrze.

Jednakże popraw estetykę i te kolorki. Zmień na szare/białe, normalną czcionkę i kolorki tylko tam, gdzie są potrzebne.

Na prawdę ciężko się to czyta. Możesz dodać też, że zamiast hamachi może być EasyVPN (tak samo działają)

Ja uważam, że ten drugi jest lepszy.

343731479829004887779.png

Opublikowano

Zrób zdjęcie server.properties

Będzie bardziej estetyczne i zrozumiałe.

 

@edit Literówka :P

Opublikowano

@Up

 

Na samym dole tematu, jest napisane że mi MPC nie przyjmuje o takich rozmiarach.

Będzie kolejny TuT, będzie dokładniejszy.

Na razie dzięki za uwagi i opinie ;)

Zmienić rozmiar ?

 

@Topic Trochę zbyt kolorowy ten poradnik i za dużo miejsca zajmuje, te najważniejsze informacje daj na np. czerwono, a resztę białym/szarym. Chociaż jest wiele takich poradników na YT, ale w formie pisemnej jeszcze nie widziałem, łap plusika za chęci ^^

647041416238306889721.png

Opublikowano

No troche się rozpisałeś i ładnie wytłumaczyłeś masz plusika! czekam na więcej bardziej zaawansowanych tutoriali.

100 Postów! - Nie :C

200 Postów! - Nie :C

300 Postów! - Nie :C

400 Postów! - Nie :C

500 Postów! - Nie :C

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...