Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] DrMundo, Szaleniec z Zaun


Gość ArronBaDo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Ogólnie przedstawienie postaci.


1367221299-U457483.jpg

a) Historia

Ponoć od urodzenia Dr Mundo nie posiadał sumienia. Zamiast tego, odczuwał nieodpartą pokusę

zadawania bólu w przeróżnych eksperymentach. Zanim Dr Mundo skończył 5 lat, z sąsiedztwa, w

którym mieszkał w Zaun, zaginęła większość zwierząt. Gdy był już nastolatkiem, w tajemniczych

okolicznościach zginęli jego rodzice. Przed otrzymaniem dyplomu medycznego został oskarżony

przez władze Zaun o trzydzieści osiem niezależnych morderstw. Dochodzenie wstrzymano z powodu

braku dowodów.

Dr Mundo był zarazem seryjnym zabójcą oraz szalonym naukowcem, choć nikt nie jest do końca

przekonany, czy jego rzeźnicze eksperymenty kwalifikują się jako nauka. Mimo kontrowersyjnej

praktyki, Dr Mundo dokonał wielkiego postępu, wyznaczając receptory bólu w ludzkim ciele i

mózgu oraz sposób na ich zablokowanie w ekstremalnych sytuacjach. Za pomocą chemii odkrył

także niezbadane wcześniej regiony mózgu oraz nauczył się podnosić poziom agresji i

adrenaliny, a także uśpić sumienie i instynkt przetrwania. Krótko rzecz ujmując, całokształt

pracy Dr Mundo złożył się na utworzenie idealnego, naukowo-ulepszonego zabójcę. Niestety,

państwo-miasto Noxus traktuje takie zachowanie jako przejaw ambicji i nowatorstwa, a nie

kompletnego braku humanitaryzmu. Pierwotnie Dr Mundo walczył po stronie Zaun, lecz został

zaciągnięty do League of Legends, by walczyć w obronie Noxus. Fakt, iż Szaleniec reprezentuje

zarówno Zaun, jak i Noxus jest oznaką zacieśniającej się między nimi więzi. Po dziś dzień

kontynuuje pracę nad swoimi eksperymentami, czasem testując swoje wynalazki na sobie, co

zresztą widać po jego mało zgrabnej budowie oraz... wyjątkowym sposobie mówienia. Krążą

pogłoski, że Wysoka Rada Noxus dała mu wolną rękę i pozwala na to, by wolny czas poświęcał

swoim badaniom.

Strzeż się Szaleńca z Zaun. W jego oczach, jesteś już martwy.

B) Skiny

1367221301-U457483.jpg

1367221305-U457483.jpg

1367221308-U457483.jpg

1367221312-U457483.jpg

1367221315-U457483.jpg

1367221319-U457483.jpg

c) Opis postaci.

Mundo jest tankiem, który bardzo dobrze sprawuje się w jungli.
Ma on bardzo dużą regeneracje HP, przyśpieszenie z ultimate, szybko robi campy,
jego skille skutecznie pomagają mu wygrywać i gankować.

d) Skille

Q skill - mundo rzuca tasakiem i slowuje przeciwnika zadajac mu obrażenia równe pewnemu %

zdrowia celu.
W skill - obszarowy skill, który pozwala robić nam szybko junglę. Zadaje obrażenia dookoła

nas.
E skill - Mundo zadaje więcej z autoataków, dostaje obrażenia większe im mniej ma HP.
R skill - Dostajemy bardzo dużo MS i zwiększoną regenerację zycia, plusem umiejętności jest

niskie cd i możliwość ucieczki/dogonienie przeciwnika.

e) Statystyki

Obrażenia 56.23 (+3 / na poziom)
Zdrowie 433 (+89 / na poziom)
Mana 0 (+0 / na poziom)
Prędkość ruchu 345
Pancerz 17 (+3.5 / na poziom)
Blokowanie zaklęć 30 (+1.25 / na poziom)
Regeneracja zdrowia 6.5 (+0.75 / na poziom)
Regeneracja many 0 (+0 / na poziom)

f) runy,masterki

Masterki - 1367222424-U457483.jpg

Runy - 1367222968-U457483.jpg

spelle przywoływacza 1367223012-U457483.jpg

2. Jak gramy.

a) Rozgrywka
Standardowo zaczynamy z
1367223496-U457483.png + 51367221833-U457483.png
i bierzemy W skill.

Idziemy na wiedźmy i prosimy sojuszników (mid, ad carry i support) o pomoc przy nich i przy

redzie, prosimy o taką pomoc, by zabić go bez użycia smite.

Później bierzemy Q i idziemy na blue.
Na 3 lvlu możemy iść już na ganka.
Jeśli na midzie lub topie przeciwnik jest blisko naszej wieży możemy pokusić się o gank.
Na ganku slowujemy przeciwnika z Q i bijemy wszystkim co mamy.

Po powrocie kupujemy 1367222002-U457483.png
+ kilka 1367221833-U457483.png
do tego możemy kupić warda jeśli nas stać.

dalej nie ma co opisywać, każdy kto grał choć troche na jungli wie jakie są fazy gry i co trzeba w nich robić :)

B) Build

Dalej nie ma co opisywać, przejdę od razu do full buildu.

Składamy go w takiej kolejności :

1367222212-U457483.png

1367230695-U457483.png
1367230702-U457483.png1367230748-U457483.png1367230705-U457483.png1367230692-U457483.pngna takim buildzie mamy koło 3,8k HP, dużo wytrzymałości i możemy spokojnie wbijać się w

teamfighty.


3. Kilka słów na koniec.

Pamiętajcie, by nie używać skilli jeśli nie potrzebujemy, bo Mundo za używanie skilli traci HP.
Zdaje się, że Mundo jest bardzo tankowaty, lecz nie jest to prawda, nie wpadajcie w TF jak głupki, bo niepotrzebnie zginiecie, nawet jeśli macie ulti.

Zapraszam do oceny tutorialu.

Opublikowano

Krótki, bezsensowny i nie schludny poradnik. Ten, kto wziął się za ten poradnik najwyraźniej nie potrafi tego robić. Tia, "każdy wie co robić", brak tipow lub chociaż faz gry -_- Zenada

Nie bądź żyd daj warna

Jak pomogłem daj like

Jak nie to i tak daj

Opublikowano

Krótki, bezsensowny i nie schludny poradnik. Ten, kto wziął się za ten poradnik najwyraźniej nie potrafi tego robić. Tia, "każdy wie co robić", brak tipow lub chociaż faz gry -_- Zenada

w każdym poradniku musisz mieć fazy gry ?

nie wiesz co robić w early prócz bicia dragona i gankowania ?

nie wiesz co robić w late ?

 

masz 2 lvl konta w lolu, że nie wiesz tak prostych rzeczy ?

Opublikowano

Nie daje on za wiele, jednak może pomóc paru graczom którzy zaczynają swoją przygodę z lolem.

Moja opinia:

Przydatność (dla początkującego) 7/10

Oprawa Graficzna (mi się podoba ;) ) 8/10

Rekrut
Opublikowano

@up

nie wiem czym Cię urzekła oprawa graficzna, że dałeś 8/10

poradnik taki nijaki, o niczym nowym nie mówi moim zdaniem, lepiej by było gdybyś opisał jeszcze fazy gry ;p

Opublikowano

Jak dla mnie poradnik słaby, niepotrzebnie wstawione skiny i to tak wielkie, żeby poradnik dłuższy się wydawał chyba..

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...