Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Kolorowa nazwa serwera oraz Tworzenie własnych komend. 2 Poradniki w jednym temacie!


oreonas

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kolorowe motd


1# Wejdź w folder z plikami serwerowymi a następnie otwórz plik 'server.properties'. Może to być także plik 'server' - Zalecane edytowanie notepad ++


2# Po otwarciu pliku zjedź do linijki 28 'motd=A Minecraft Server'


3# Usuń napis 'A Minecraft Server' i wpisz nazwę swojego serwera .


4# Wybierz kolor jaki Cię interesuje .



fz1a9j.jpg



5# Przed nazwę serwera wpisz kod z wybranym kolorem . Przykładowo '§b Moj Serwer'


6# A oto efekt 'Moj Serwer'


A jak pogrubić ?


Wystarczy dodać przed nazwą naszego serwera '§l'


Przykładowo '§b§l Moj Serwer'


Efekt 'Moj Serwer'




bukkit.png


Custom Commands


Stwórz własną komendę .


Opis pluginu :


Plugin ten odpowiada za stworzenie naszej własnej komendy która będzie wyświetlała informacje jakie tylko chcemy.


Komenda może być dowolna np /Kakauko


1# Pobierz plugin ze strony bukkita Kliknij aby przekierować


2# Po pobraniu pluginu wrzuć go do folderu plugins w plikach serwerowych


3# Odpal serwer aby plugin się załadował a następnie wyłącz .


4# Wejdź w folder z plikami serwerowymi następnie w 'plugins-->customcommands-->plik config edytuj za pomocą notepad++(zalecany notepad)


5# Edytuj ścieżkę na własną


/rules:


- '&4This is an example CustomCommands rules command!'

- '&7%name, make sure to follow our rules!'

- '&c1. No hacking!'

- '&c2. Have fun!'


6# Przykład


/VIP:


- '&4VIP POSIADA "TO I TAMTO"'

- '&7VIP KOSZTUJE "TYLE I TYLE"'

- '&c1"Nie prosić o VIPA bo "to i tamto"!

- '&c2TANIO'


7# Kolory napisów można zrobić jakie się chce a komend ile się chce :)! Lecz pamiętaj, komenda tylko wyświetla dany tekst. Nie będzie ona działała jak komenda typu /setspawn

PERMISSIONS Pluginu

customcommands.command.[command name]

Przykład permissions do komendy /VIP

customcommands.command./vip


Zapewnienie


Ten tutorial nie był : kopiowany z innego forum, inspiracją z innego forum. Został on wykonany w 1oo % przeze mnie



Jeżeli przydało Wam się ten poradnik prosiłbym o "Lubię to" :-)

Opublikowano

 

Poradnik okey, ale permissions co podałeś jest chyba złe, powinno być tak

 

customcommands.command./vip

Mój błąd .

Poprawione .

Opublikowano

Co do tuta nr. 1 Dzięki, ostatnio ktoś mi napisał, że zamiast paragrafu w 1.5 piszę się & -.-' a ja się dziwiłem dlaczego mam nadal szare napisy na motd serwera :c

Co do tuta nr. 2 Komendy to tylko wyświetlany tekst i nic więcej?

|----Jedyny serwis z darmowymi skinami!----|


|------------Darmowe-Skiny.PL---------------|


|----Skiny i przedmioty do CS:GO, TF2----|


|------------------------------------------------|


|DOTA2, WarFrame i innych gier ze Steama!|


|--------------Start: NIEDŁUGO!!!--------------|

Opublikowano

Przydatny tutek dla osób które chcą zrobić własny server, lub uwidocznić go na liście innych serverów, tak aby kolory się nie zlewały. Bardzo przydatne :). 2 Tutka nie rozumiem za bardzo ;x. Lajk po limicie ;)

647041416238306889721.png

Opublikowano

Odświeżam


Co do tuta nr. 1 Dzięki, ostatnio ktoś mi napisał, że zamiast paragrafu w 1.5 piszę się & -.-' a ja się dziwiłem dlaczego mam nadal szare napisy na motd serwera :c

Co do tuta nr. 2 Komendy to tylko wyświetlany tekst i nic więcej?

Po wpisaniu np komendy /vip wyświetla się ten tekst który dodałeś niżej czyli to

 

 

- '&4VIP POSIADA "TO I TAMTO"'

- '&7VIP KOSZTUJE "TYLE I TYLE"'
- '&c1"Nie prosić o VIPA bo "to i tamto"!
- '&c2TANIO'

Jest to przydatne na serwerach Survival + Gildie ponieważ można stworzyć komendę /gildia która będzie informowała ile budulców potrzeba do założenia gildii.

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...