Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PYTANIE] Wyzwolenie zdarzenia poprzez wciśnięcie klawisza


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, mam taki drobny problem. Guglowałem sobie troszkę i znalazłem taki oto kodzik do uruchamiania zdarzeń z Button1 przez klawisz F1. Po skompilowaniu jednak nie działa tak jak trzeba (pod button1 mam podpięty póki co msgbox do testów). Czy coś jeszcze trzeba importować? z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

 

Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles Me.KeyDown
        Select Case e.KeyData
            Case Keys.F1
                Button1.PerformClick()
            Case CType((Keys.Control + Keys.D), Keys)
                MsgBox("TEST")
        End Select
    End Sub
57199140501148694665.png

Opublikowano

Spróbuj po prostu

 

Public Class Form1


    Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles MyBase.KeyDown
        If e.KeyCode = Keys.F1 Then
            MsgBox("F1 Nacisnieto !")
        End If
    End Sub

End Class

PHP | PYTHON | LUA | VB.NET | JAVA | PAWN | C++


Opublikowano

podziękował. Po restarcie systemu nie wiedzieć czemu, ale obydwa kody (mój i Twój) zaczęły działać. Temat został wyczerpany, można go zamknąć.

57199140501148694665.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...