Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Team Fortress 2] Medieval Mode! Jak sobie tam poradzić?


Rift

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tryb średniowiecznej gry w Team Fortress 2 chyba każdy zna, czyż nie?

 

Czym charakteryzuje się gra w trybie średniowiecznym?

 

Po zabiciu kogokolwiek w trybie Medieval, wylatuje z niego mała apteczka.

 

Używa się tylko broni trzeciorzędnych. Oczywiście są wyjątki (podane w spoilerze)

 

Bronie nie należące do trzeciorzędnych (walki wręcz) możliwe do użycia to:

SKAUT:
Bonk! Atomowy Kop
Kryt-o-Cola
Wściekłe Mleko
Latająca Gilotyna

ŻOŁNIERZ
Sztandar Chwały
Wsparcie Batalionu
Sashimono Straceńca
Miażdżyciele

DEMOMAN
Malutkie Butki Ali Baby
Kuternoga
Tarcza Szarży
Prześwietny Puklerz

GRUBY
Kanapka
Tabliczka Ladyczeko
Stek z Bizona
Ciastko Rybne

MEDYK
Kusza Krzyżowca

SNAJPER
Łowca
Antyklinga
Darwińska Tarcza Ochronna
Wygodnicki Wczasowicz

SZPIEG
Wszelkie zegarki niewidzialności oraz zestaw przebrań.

Prócz tego, zabójcze drwiny są zawsze dostępne (włącznie z *jakże średniowiecznym* granatem kamikadze Żołnierza).

 

 

Tryb średniowieczny występuje tylko na mapie cp_degrootkeep. Oczywiście może być włączony na innych serwerach (zmienna serwera tf_medieval ustawiona na 1).

 

W trybie średniowiecznym nie ma ładunku Ubercharge.

 

Snajperzy mogą podpalać swoje strzały pochodniami, które występują w różnych miejscach.

 

Bonusy zestawów broni liczą się tak jak podczas normalnej gry.

 

Jak grać w tym trybie?

 

Dla początkujących graczy osobiście polecam grać demomanem, z takim sprzętem:

  • Malutkie Butki Ali Baby
  • Prześwietny Puklerz
  • jakikolwiek miecz, najlepiej Wyszczerbiec lub Prawie Zatoichi.

Dlaczego? Gdyż szarża + bonusy broni dają dużą przewagę nad przeciwnikami. Niestety, nadal trzeba uważać na wrogich snajperów.

 

Dobrym rozwiązaniem jest też gra snajperem. Sprzęt jest obojętny, lecz Łowca musi być włożony (przecież co to za snajper bez broni, którą może zabić na odległość)...

 

Jak grać snajperem? To proste. Po prostu podpalacie swoje strzały o którąś z pochodni (oczywiście to nie jest konieczne) i strzelacie w przeciwników. Często jednak trzeba użyć broni do walki wręcz, by obronić się przed wrogiem.

 

Innymi ciekawymi klasami do gry w tym trybie są:

  • Gruby, mający Stek z Bizona i Duszę Wojownika. Minikryty z Duszy Wojownika bez problemu zabiją pojedynczego przeciwnika. Problem jest wtedy, gdy wrogów jest więcej.
  • Medyk z Kuszą Krzyżowca i Amputatorem. Kuszą Krzyżowca można zabijać wrogich demosów z odległości i leczyć swoich towarzyszy. Amputator potrzebny jest zwłaszcza w obronie do leczenia kompanów.
  • Szpieg, obojętny sprzęt (byle się dobrze z nim grało :). Przeciwnicy bez broni na odległość są łatwym celem do zadźgania. Trzeba jednak uważać na szarżujących demomanów.
  • Skaut z Piaskunem i Latającą Gilotyną. Po prostu - chodzisz, ogłuszasz przeciwników i dobijasz ich krytycznym trafieniem Latającej Gilotyny. Piekielnie skuteczne :)

A sposób gry? Czy to przejmowanie punktów kontrolnych... czy jak?

 

Gra w trybie Medieval to gra typu "punkty kontrolne" - oczywiście mówię tu o mapie cp_degrootkeep.

By móc przejąć ostatni punkt kontrolny, znajdujący się na środku zamku drużyny RED, trzeba przejąć dwa poboczne punkty. Podczas ich przejmowania warto się poruszać, by nie dostać strzałą w łeb.

 

Po przejęciu tych dwóch punktów otwiera się brama do zamku, a przez krótki czas w tle słychać szkocką muzykę. Na przejęcie punktu ma się 60 sekund. Po tym czasie punkty kontrolne się resetują.

 

To na tyle.

Poradnik został stworzony przez Rift.

Coś zrobiłem źle, nie podoba się Wam w tym poradniku? Piszcie w komentarzach, uznaję każdą krytykę, włącznie z tą wulgarną.

 

Pozdro :)

mmmphh_zpsd4ec972b.jpg


:)


  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Aive zmienił(a) tytuł na [Team Fortress 2] Medieval Mode! Jak sobie tam poradzić?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...