Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łączenie kart graficznych, jak połączyć 5,6 kart graficznych?


Forlify

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie, jak połączyć ze sobą 6 (ewentualnie 5) kart graficznych w jedność?

 

 

 

 

6 (5) x HD5870 Video Cards
PSU - Corsair AX1200
CPU - Intel Celeron G460
MB - Asrock H61DEL
RAM - 2G of some DDR3
HDD - some 320GB 2,5 inch
UPS - Inform 1200VA <---do czego to służy?
i czy to wszystko razem współgra?
Opublikowano

Nie połączysz bo płyta główna umożliwia podpięcie tylko jednej karty graficznej.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opublikowano

UPS to zasilacz "zapasowy". To znaczy, że jeśli zabraknie prądu to on będzie jeszcze przez chwilę zasilał komputer, tzn zgromadzona energia będzie przesyłana do zasilacza.

Cztery karty max - 4 way CrossfireX jest, ale 5 way CrossfireX nie ma.

Tak poza tym twoja mobo obsługuje i tak tylko jedną xD


Masz jakiś problem bądź pytanie dotyczące komputera? Napisz do mnie, a postaram się ci pomóc.

Opublikowano

Co to jest? I po co ci 6 kart graficznych przy reszcie tak kiepskiej? Po za tym mozna 2 przez sli lub crossfire, ale to i tak jest nieopłacalne w większości przypadków.

19.png

Opublikowano

UPS to zasilacz "zapasowy". To znaczy, że jeśli zabraknie prądu to on będzie jeszcze przez chwilę zasilał komputer, tzn zgromadzona energia będzie przesyłana do zasilacza.

Cztery karty max - 4 way CrossfireX jest, ale 5 way CrossfireX nie ma.

Tak poza tym twoja mobo obsługuje i tak tylko jedną xD

to jak on połączył pięć kart? ;d
Opublikowano

no i co że tylko 4, windows obsłuży bez problemów 9 kart

 

w zestawach obliczeniowych można mieć i kilkanaście, na domowym PC od 2 do 4 czasem 6 bez przeróbek na badziewnych płytach jak wasze

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

no i co że tylko 4, windows obsłuży bez problemów 9 kart

 

w zestawach obliczeniowych można mieć i kilkanaście, na domowym PC od 2 do 4 czasem 6 bez przeróbek na badziewnych płytach jak wasze

to jak podłączyć 6 kart? ;d

Opublikowano

normalnie, mieć na to sloty i możliwości

 

jak napisałem kup porządna płytę a nie badziewną dla normalnego człowieka jaka posiadasz najlepiej serwer graficzny

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

normalnie, mieć na to sloty i możliwości

 

jak napisałem kup porządna płytę a nie badziewną dla normalnego człowieka jaka posiadasz najlepiej serwer graficzny

na przykład jaką?

Opublikowano

co do typu to ci nie powiem, twój problem sobie poszukać jakie to płyty skoro cie to interesuje bo mi się nie chce tego robić za ciebie.

 

sam zajmuje się głownie serwerami z 2-4 grafikami dla zwykłego użytkownika, cenowo mieszczącym się w granicach 5-10 tyś zł za samą tylko jedną kartę graficzną,

 

na pewni nie stać cię na zakup tylko płyty za kilka tysięcy i na dodatek pod sprzęt na którym nie zadziała praktycznie żadna gra

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

głowa mała jacy tu specjalisci sie wypowiadaja :)

 

Jak podłączyć x kart ? Musisz posiadać Mobo z portami PCI-E x1. Nie wiem czy dobrze sie rozumiemy ale masz zamiar zbudowac koparke do Bitcoinow ?

 

Przykład Płyty gdzie mozna podlaczyc 5 kart:

http://allegro.pl/gigabyte-p45-s-775-ddr3-pci-ex16-6xsata-12xusb-i3198194202.html

 

Dodatkowe tasmy do podloczenia :

http://www.silong.pl/pci-e-express-1x-riser-card-tasma-bitcoin-id-61.html

 

 

A wyglada to tak:

http://www.rootusers.com/wp-content/uploads/2013/03/ati_6990_pcie_1x.jpg

 

 

Do wydobywania Bitcoinow nie laczy sie kart poprzez crossfire, pracuja oddzielnie, po pierwsze jest to bardziej wydajne, po drugie mozna ich polaczyc x w cross tylko 4, po trzecie role jaka pelni karta podczas wydobywania jest moc obliczeniowa, przy czym pod x1 nie maleje.

Opublikowano

To jest stosowane tylko do pozyskania mocy obliczeniowej, nie nadaje sie do codziennego uzytku (np. gier). Jest to m.in. sposob na zarobek, mozesz sobie postawic w domu taki serwer oparty na grafikach i bedzie wydajniej niz kupywac kilka serwerow ze zwyklymi procesorami serwerowymi.

Opublikowano

to kup Tegre albo Quadro a nie pieprz się z badziewiem typu kilka kart. wydajnośc jednej karty równa jest od 3 do 9 połączonych grafik

 

na Quadro 6000 spokojnie jeszcze nawet pogra na dosłownie ponad maksymalnych ustawieniach w wymagające gry np BF3 w rozdzielczości HD i ponad 60 klatek, cena w miarę ok 15 tyś jak dla ciebie ;)

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

robem co Ty pieprzysz ? skoro pisze kolega ze nie chce grac a wykozystac moc obliczeniowa, od kiedy AMD rowna sie nawet Telsa S2070 gdzie HD6990 bije go o glowe w tej dziedzinie...

Opublikowano

quadro dałem dla przykładu że karty obliczeniowe nie koniecznie nie nadają się zawsze do gier

 

przy okazji, pomyłka. miała być właśnie Tesla napisana a nie Tegra

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...