Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pytanko odnośnie języka (tesktu wyświetlanego)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanko a mianowicie zrobiłem że w polu nie można wpisać alfabetu i wyswietla mi sie komunikat

 

pytanko.png

 

i czy dało by się zmienić to na język angielski ? albo coś napisać własnego .

Opublikowano

Aha dziękuje



1 Pytanie jak zrobić np dodaje tło i jak zrobić żeby coś było na tle a nie pod spodem tła ? (najlepiej w edytorze jak zrobić)

2.Jak daję tło i tekst w którym się pisze to nie można naciśnąc myszką. Jak to zrobić żeby można było ?

Opublikowano


#include <GUIConstantsEx.au3>

#include <StaticConstants.au3>

#include <WindowsConstants.au3>

#Region ### START Koda GUI section ### Form=

$Form1 = GUICreate("Form1", 345, 276, 192, 124)

$Pic1 = GUICtrlCreatePic("", 16, 32, 305, 225)

GUICtrlSetImage(-1, "picture.jpeg")

GUISetState(@SW_SHOW)

#EndRegion ### END Koda GUI section ###

 

While 1

$nMsg = GUIGetMsg()

Switch $nMsg

Case $GUI_EVENT_CLOSE

Exit

Case $Pic1

GUISetState(@SW_MAXIMIZE)

EndSwitch

WEnd

obraz24.png


Opublikowano

Jeszcze jeden problem jak utworze ten button (wyżej) i jest tło to nie działa jak klikam a jak nie ma tła to działa luks co robić ?

 

 

 

Już sobie poradziłem przepraszam że dodałem posta.

Opublikowano

Oczywiście next pytanko ;d (sorki że tak was męcze ale jestem zielony zaczołem przed kilku dni i sie wszystkiedo dowiaduje ;) ) a moje pytanie brzbi czy da się zrobić jak sie wpisuje w ten tekst (input) to chce żeby jak ktoś napisze literę to wyskakuje coś tam coś tam;)

Opublikowano

Użyj w pętli:

If guiCtrlRead( $Input ) <> "" Then

..

endIf

WSZYSTKIE PLIKI W CHMURZE DLA MPCFORUM ZOSTAŁY USUNIĘTE. NIE KORZYSTAĆ Z MOICH PROGRAMÓW.

Proszę nie ingerować w moje posty/tematy, w razie potrzeby usunąć całą zawartość. Nie pomagam.

Opublikowano

Pytanie: dlaczego pokazuje tło obrazku ?

 

Jak mam funkcje normalną czyli to działa

 

$Pic2 = GUICtrlCreatePic("C:\Users\ArturoS\Desktop\Programowanie\Zdjęcia\2.jpg", 120, 70, 35, 35)
 

 

a jak zmienię na

 

 

$Pic2 = GUICtrlCreatePic( @TempDir & "\2.jpg", 120, 70, 35, 35)
 

to dupa co zrobić żeby jak jest obrazek nie było tła ( próbowałem z rozszerzeniem .gif i dalej to samo tak samo jest gdy zrobię przeźroczyste to .

 

Co poradzicie ? Co robić ? ;d

 

Opublikowano

Jakiego tła?

Używasz FileInstall?

 

 

91537224.png

 

 

niebieskie to to co mi nie chodzi te tło takie szare .

 

$Pic2 = GUICtrlCreatePic( @TempDir & "\2.jpg", 120, 70, 35, 35)

 

zielone

 

 

$Pic2 = GUICtrlCreatePic("C:\Users\ArturoS\Desktop\Programowanie\Zdjęcia\2.jpg", 120, 70, 35, 35)

 

tak używam FileInstal

Opublikowano

Robię dobrze i nie pokazuje się obrazek. :(

 

 

 

#include <GDIPlus.au3>
#include <GuiConstantsEx.au3>

Opt("MustDeclareVars", 1)

; ===============================================================================================================================
; Description ...: Shows how to display a PNG image
; Author ........: Paul Campbell (PaulIA)
; Notes .........:
; ===============================================================================================================================

; ===============================================================================================================================
; Global variables
; ===============================================================================================================================
Global $hGUI, $hImage, $hGraphic

; Create GUI
$hGUI = GUICreate("Show PNG", 240, 240)
GUISetState()

; Load PNG image
_GDIPlus_StartUp()
$hImage   = _GDIPlus_ImageLoadFromFile(@ScriptDir & "c:\Users\ArturoS\Desktop\Programowanie\nowe\4.png")

; Draw PNG image
$hGraphic = _GDIPlus_GraphicsCreateFromHWND($hGUI)
_GDIPlus_GraphicsDrawImage($hGraphic, $hImage, 0, 0)

; Loop until user exits
do
until GUIGetMsg() = $GUI_EVENT_CLOSE

; Clean up resources
_GDIPlus_GraphicsDispose($hGraphic)
_GDIPlus_ImageDispose($hImage)
_GDIPlus_ShutDown()
 
Opublikowano


Case $Button1

ShellExecute( "http://mpcforum.pl" )

WSZYSTKIE PLIKI W CHMURZE DLA MPCFORUM ZOSTAŁY USUNIĘTE. NIE KORZYSTAĆ Z MOICH PROGRAMÓW.

Proszę nie ingerować w moje posty/tematy, w razie potrzeby usunąć całą zawartość. Nie pomagam.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...