Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Ile slotów ? rozporządzenie pamięcia ram.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie takiej maszyny serwerowej :

 


Procesor: Intel Core i5-2400


Rdzenie / Wątki: 4 / 4


Częstotliwość: 3.1GHz / 3.4GHz Turbo Boost


RAM: 16 GB DDR3


Dysk twardy: 2x 2TB SATA2

Przepustowość: gwarantowane 100 Mbps

 

 

 

 

Ile przeznaczyć pamięci na serwer bukkita a ile zostawić dla systemu operacyjnego by spokojnie działał bez większych problemów.

Oczywiście na tej samej maszynie oprócz Javy będzie PHP i MySql , więc strona internetowa.

 

Jak maksymalnie wykorzystać serwer gdy będzie obsługiwał około 50 pluginów ?

Około 5 różnych map.p.

Ile slotów max ?

 

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

Po pierwsze ważne jakie te pluginy - podaj mniej więcej listę. Na

system zawsze daje się 1 ale jak mysql i strona to z 2Gb. Zostaje 14 ramu czyli tak bez lagów około 180-200 slotow..... Tylko nie wiem czy ten dysk nie ssd da radę (jest za wolny :/)

Zapraszam na mój serwer:


sygnaturkay.png



Adres IP: s146.csrv.pl:24312


Opublikowano

2G dla systemu ? Przecież to zdecydowanie za mało, z doświadczenia i pracy na VPS-sie 8G wiem że serwer stabilniej chodził gdy przydzieliłem mu 4 G a reszta czy kolejne 4 została dla systemu. Wtedy bez lagów grało 60osób , również z 50 pluginami. Gdy jednak zmieniłem w pliku xxxx.sh konfigurację na 6G i zostawiłem 2 dla systemu , 30 osób miało lagi jak cholera. Zatem kolejne pytanie czy powinno się dzielić na pół pamięć dedyka czy nie ? a jeśli nie to jakie proporcje ?

 

A co do pluginów :

[0] => AutoMessage 2.1.3    [1] => SimpleSpleef 4.1    [2] => AutoSaveWorld 4.1    [3] => ColoredGroups 1.5.4    [4] => WorldEdit 5.3    [5] => Essentials 2.10.1    [6] => WorldBorder 1.6.1    [7] => NoSwear 6.0    [8] => TopPVP 0.9    [9] => HideStream 2.8    [10] => Restarter 1.2    [11] => Vault 1.2.24-b304    [12] => SurvivalGames B 0.4.11    [13] => SignColours 1.5    [14] => Decapitation 0.2.6    [15] => ClearLag 2.0    [16] => NoFlyPvp 1.0    [17] => EasyAntiSpam 2.2    [18] => WorldGuard 5.7.1    [19] => HTTPConsole 2.4.0    [20] => Timeismoney 0.9    [21] => iConomy 7.0    [22] => PermissionsEx 1.19.5    [23] => MagicCarpet 2.9    [24] => Spectate 1.1    [25] => EssentialsSpawn 2.10.1    [26] => AZRank 1.2.5    [27] => Reservations 2.4    [28] => mChatSuite    [29] => Jobs 5.0     [30] => AuthMe 2.7.0    [31] => Citizens 1.2.4    [32] => LWC 4.3.1     [33] => Quester 0.6.3    [34] => MobArena 0.94.4.95    [35] => PlotMe 0.13    [36] => Factions 1.6.9.4    [37] => CraftBook 1873-bfe3918    [38] => OtherDrops 2.7.1    [39] => Multiverse-Core 2.4-b527    [40] => ChestShop 3.37    [41] => CombatLog 1.0.3    [42] => Multiverse-Portals 2.4-b548    [43] => Multiverse-NetherPortals 2.4-b530

 

Plus jeszcze kilka innych.

Co do dysku też się obawiam i zdaję sobie sprawę że może być wolny ale nie aż tak by nie nadążyć zapisywać danych powiedzmy 100 graczy online.

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Opublikowano

Miał ktoś z Was maszynę serwerową czy tak po prostu strzelacie by posty nabić ? Przy 50 pluginach, 5 różnych mapach i 50 graczach wykorzystanie serwera było na poziomie 1G - 1,5G , przydzielone mu zostało 4G. Nigdy tego nie wykorzystał mimo iż do gry zalogowało się ponad 90 graczy. Wtedy przekroczył próg 3G. Oczywiście lagowało jak cholera a przecież jeszcze zapas 1G był , wniosek tak że bukkit kiepsko rozporządza pamięcią , dlatego pytam Was i chcę to jakoś metodą prób i błędów oraz Waszych doświadczeń ustawić na maksymalną wydajność.

„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa”


                                                                             Rudy Krasnolud z Wiedźmina

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...