Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Vip i jego "funkcje" ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No więc, chcę zrobić tak, żeby on mógł wpisywać komendę /give, ale tylko na wybrane rzeczy prze ze mnie, np że bd mógł sb przywołać tylko narzędzia typu kilof/siekiera/łopata.

I Jeszcze, żeby jak VIP pisze na czacie, to jego wiadomość była w jakimś kolorze.

oraz jak dać mu komende /fly

 

po 3. to już dodatkowo; czy da się zrobić tak, żeby ten vip mógł sb dawać np dirt, ale w określonej ilości maxymalnej, w sensie, że nie może więcej sb przywołać niż np 25 dirtu.

 

Jak to zrobić, co gdzie po zmieniać, Proszę o pomoc w zamian Like !

 

 

Opublikowano

1. Po co give jeśli możesz w Essentials ustawić kit dla danej grupy co ileś godzin.

2. dodajesz zezwolenia do permissions chyba te :

 

 

  - chat.color
  - chat.format
  - chat.shout
  - chat.question
 

Co do 3 to możesz również zrobić w essentials .

2hi546s93oqq_t.jpg
Opublikowano

Mógłby ktoś podpowiedzieć co w którym miejscu wpisać w tym essentials, na tą opcje /give narzędzia

i jak zrobić, żeby ten Vip, miał rezerwacje slota :)

Opublikowano

- essentials.joinfullserver

Posty - 25, 50, 100, 150, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1300, 1500, 2000.

Opublikowano

P0trA, tak. Wystarczy, że dasz tą permisję do jakiejś grupy i gracz z tą grupą będzie mógł dołączyć do pełnego serwera.

Posty - 25, 50, 100, 150, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1300, 1500, 2000.

Opublikowano

No więc, dlaczego nie mam kolorowego czatu, w sensie to co pisze, i jak ustawić żeby właściciel miał nick w kolorze czerwony, vip np w żółtym, itd, albo gdzie tu w moim jest błąd dam to na przykładzie vip'a bo to tak samo wygląda:

 

      options:
build: true
  V.I.P:
    default: false
    prefix: '&6[V.I.P]&7'
    permissions:
    - essentials.help
    - essentials.chat.color
    - essentials.chat.shout
    - essentials.chat.question
    - essentials.compass
    - essentials.depth
    - essentials.fly
    - essentials.hat
    - essentials.kick
    - essentials.back.ondeath
    - essentials.sethome.multiple.[2]
    - nocheatplus.checks.moving.flying
    - factions.chatspy
 

 

ss zrobiony na przykładzie moim

08697449474813790717.jpg

Opublikowano

Kolor wiadomosci na czacie ustawiasz w configu pluginu odpowiedzialnego za czat, np. EssentiasChat qlbo iChat.

Zapraszam na jedyny taki serwer w Polsce. ;] ----> KLIK  <----

Opublikowano

W tym essentias, co po zmieniać i jak, żeby to wyszło np Wlasciciel: Nick : to co pisze na czacie ( w kolorze czerwonym ) u mnie to wygląda tak:

 

 

 

 

EssentialsChat                     | #
# +------------------------------------------------------+ #
############################################################


chat:


  # If EssentialsChat is installed, this will define how far a player's voice travels, in blocks.  Set to 0 to make all chat global.
  # Note that users with the "essentials.chat.spy" permission will hear everything, regardless of this setting.
  # Users with essentials.chat.shout can override this by prefixing text with an exclamation mark (!)
  # Users with essentials.chat.question can override this by prefixing text with a question mark (?)
  # You can add command costs for shout/question by adding chat-shout and chat-question to the command costs section."
  radius: 0


  # Chat formatting can be done in two ways, you can either define a standard format for all chat
  # Or you can give a group specific chat format, to give some extra variation.
  # If set to the default chat format which "should" be compatible with ichat.
  # For more information of chat formatting, check out the wiki: http://wiki.ess3.net/wiki/Chat_Formatting  


  format: '{DISPLAYNAME}| {MESSAGE}'
  #format: '&7[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'


  group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
  #  Admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'


  # If you are using group formats make sure to remove the '#' to allow the setting to be read
 
Opublikowano

@ Refresh

 

Co i gdzie dokładnie mam wpisać w tym pluginie essentias, dla vip'a, na określone ID itemu, żeby mógł sobie przywołać tyle itemy, które podam id :)

bo już mam ustawione przez essentias, że VIP ma give, ale ja chce na dokładnie itemy

Opublikowano

Ja bym to zrobił trochę inaczej...

 

1. Daj w Essentialsie "kity". Dodaj do nich wybrane przez siebie itemki, np.

kits:
  kamien:
    - 1 64
  delay: 0
  cost: 0

2. Pobierz plugin MyCommand:

dev.bukkit.org/server-mods/MyCommand/

3. Wchodzisz w plik konfiguracyjny w wklejasz tam to:

'1':
 command: /kamien
 type: runcommand
 runcmd:
 - /kit kamien

4. Teraz w pliku permissions dodajesz:

    - mycommand.cmd.1

 

I gotowe! Teraz gdy VIP wpisze /kamien to automatycznie doda mu wybranego przez ciebie w Essentialsie /kit kamien.

| Pijawka I | Pijawka II | Pijawka III | MPC User I | MPC User II | MPC User III | MPC Member | MPC Member II | ProUser | MPC Member III | MPC Team | Postmaker | Postwriter |


 

Opublikowano

Okej, zrobię jak piszesz: K4P1K,Tylko, właśnie jak dodać jeszcze, żeby mógł z tej opcji korzystać, raz na 24 h,

i tylko, jak można to jeszcze dokładnie w którym miejscu dodawać te Kit'y :D :*

Opublikowano

 

group-formats:

# Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

# Admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'

 

Tutaj ustawiasz format czatu jaki ma być. Każdej grupie jaką masz w pexie możesz ustawić osobny wygląd czatu, a co za tym idzie - różny kolor na jaki piszą. I taka rada na przyszłość - wystarczy poczytać, tu jest minimalna ilość angielskiego, więc nawet tłumacz google Ci pomoże. Jak chcesz się zabierać za serwer to najpierw wygoogluj sobie jakieś poradniki na ten temat.

Zapraszam na jedyny taki serwer w Polsce. ;] ----> KLIK  <----

Opublikowano

@up, no to już wiedziałem, i pod spodem tego co dodałaś, wpisałem:

 

 

  #  VIP: '{WORLDNAME} &4[{V.I.P}] &4{DISPLAYNAME}&4:&4 {MESSAGE}'
 

lub

 

 

#  VIP: '{WORLDNAME} &4 [{V.I.P}] &6 {DISPLAYNAME} :&6 {MESSAGE}'
 

i inne takie przeróbki

ale nie działa, vip dalej pisze na biało :( a szukałem w googlach, i nie znalazłem, jak to zmienić w tym pluginie essentias ;)

Opublikowano

*dodałaś - jestem dziewczyną.

Usuń znak "#" przed tymi linijkami, zapisz i przeładuj plugin.

Zapraszam na jedyny taki serwer w Polsce. ;] ----> KLIK  <----

Opublikowano

@up, Bardzo Przepraszam, moje nie dopatrzenie :)

group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
  #  Admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
  VIP: '{WORLDNAME} &4[{V.I.P}] &4{DISPLAYNAME}&4:&4 {MESSAGE}'
 

Wciąż nie działa :(

Opublikowano

 

No więc, dlaczego nie mam kolorowego czatu, w sensie to co pisze, i jak ustawić żeby właściciel miał nick w kolorze czerwony, vip np w żółtym, itd, albo gdzie tu w moim jest błąd dam to na przykładzie vip'a bo to tak samo wygląda:

 

      options:
build: true
  V.I.P:
    default: false
    prefix: '&6[V.I.P]&7'
    permissions:
    - essentials.help
    - essentials.chat.color
    - essentials.chat.shout
    - essentials.chat.question
    - essentials.compass
    - essentials.depth
    - essentials.fly
    - essentials.hat
    - essentials.kick
    - essentials.back.ondeath
    - essentials.sethome.multiple.[2]
    - nocheatplus.checks.moving.flying
    - factions.chatspy
 

 

 

 

Jak masz prefix: '&6[V.I.P]&7' to zmieniasz na np prefix: '&6[V.I.P]&1' i Nick VIP'a Jest niebieski inne koloru masz tu w moim TuT:

http://www.mpcforum.pl/topic/822898-tut-kolorowe-pisanie-na-chacie-i-na-tabliczkach/

Opublikowano
   V.I.P: ' &6{DISPLAYNAME} :&6{MESSAGE}'
 

i teraz wygląda tak: [V.I.P] xxx :siemka

 

jeszcze tylko, jak ustawić te kity dla vip'a, żeby mógł używać jej raz na 24 h ( realne 24 godziny )

Opublikowano

Żeby dodać ograniczenia czasowe:

'1':
 command: /kamien
 type: runcommand
 runcmd:
 - /kit kamien
delaytimer: 5   <---- czas, nie wiem w jakiej jednostce, chyba w sekundach

| Pijawka I | Pijawka II | Pijawka III | MPC User I | MPC User II | MPC User III | MPC Member | MPC Member II | ProUser | MPC Member III | MPC Team | Postmaker | Postwriter |


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...