Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Po czym rozponać, w jakim języku pisana jest dana gra.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po czym rozpoznać, w jakim języku pisana jest dana gra, nie mając dostępu do plików źrodłowych? Wiem, że większość jest pisana w C++, ale zdarzają się takie pisanie np. w Pythonie, czy innych językach. Po czym to poznać?

|exKidMod Inne MMO|GoldMember|exModder Team|exMMT

Opublikowano

Idź do wróżki i zapytaj z pewnością ona będzie wiedziała.

Jeśli nie masz informacji o grze w czym była napisana to się nie dowiesz, chyba że takie informacje istnieją na internecie (np strona oficjalna gry / serwisy developerskie).

Poza tym, nie wszystkie gry napisane są w "jednym" języku programowania, C++ może być tym głównym na którym opiera się np. engine ale są inne dodatkowe skrypty jak lua/xml (np tibia)

Po co Ci wiedzieć w czym gra została napisana ?

Opublikowano

up@

By wiedzieć w czym do niej dodatki robic :D ?

topic@

Próbuj wymusić błąd an tej grze , ja tak z gothiciem zrobiłem i dowiedziałem się o nim troche :D

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

 

Opublikowano

Oh....

 

"Idź do wróżki i zapytaj z pewnością ona będzie wiedziała.
Jeśli nie masz informacji o grze w czym była napisana to się nie dowiesz, chyba że takie informacje istnieją na internecie (np strona oficjalna / serwisy developerskie).
Poza
tym, nie wszystkie gry napisane są w "jednym" języku programowania, C++
może być tym głównym na którym opiera się np. engine ale są inne
dodatkowe skrypty jak lua/xml (np)
Po co Ci wiedzieć w czym gra została napisana ?"

 

 

 

Oczywiście że możesz sie dowiedzieć, plik wykonywalny został stworzyny przez jakiś kompilator, a kompilatory maja to do siebie że produkują zawsze taki sam kod/takie same nazwy sekcji exek etc. (charakterysyczny dla nich).

 

Użyj narzędzi taich jak PeID, i DetectItEasy.

Pisze boty do gier WWW na zlecenie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...