Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Minecraft PermissionsEx - Konfiguracja komendami :P!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Wielu z nas miało napewno problem z PermissionsEx czy innymi tego typu pluginami :D! wszyscy bawiliśmy się w notepad++ i tego typu programach! Wiem że wiele tego typu poradników jest już ale mimo wszystko chciałbym podstawy opisać po swojemu :D!

 

1. Tworzenie rangi Admin

- Narazie wszystko robimy w konsoli :P dopiero potem będziemy mogli robić na serverze :P

- wpisujemy w konsoli "pex group admin create"

- potem musimy randze nadać uprawnienia więc wpisujemy "pex group admin add "*"

- potem aby przydzielić admina danemu graczowi używamy komendy "pex user (nick) group set admin"

 

2. Robimy inne rangi

- Wszystkie inne rangi robimy podobnie jak Admina tylko zamiast pex group admin create

wpisujemy np: /pex group vip create, /pex group mod create itp...

- Aby nadać uprawnienia np Vipowi do komendy /hat wpisujemy: /pex group vip add (Permissions)

w tym przypadku "essentials.hat"

 

3. Nadawanie Kolorków :D!

- Pamiętajcie że aby prefixy (kolory) działały musimy mieć odpowiednie pluginy ( o ile sie nie myle to jakiś plugin do obsługi chatu np: essentialschat, iconomy i jescze jakiś nie pamietam dokładnie )

- aby nadać kolor randze ADMIN wpisujemy komende /pex group admin prefix ( dany prefix) np: "&0[&4Admin&0]&4 " :P!

 

4. Robienie Podstawowej rangi !

- Podstawowa ranga w permissionsex to "Default"

aby ją zmienić wchodzimy w PermissionsYml i zmieniamy

groups:

Default:

 

na

groups

Gracz:

- powinna to być u was 1 wers :P!

 

Koniec :D!

mam nadzieje że pomogłem tym którzy tego nie umieli, i jeżeli o czymś zapomniałem lub popełniłem jakiś błąd prosze mnie o tym poinformować :D!

 

Edit: Jescze dodam prefixy :D!

- &0 (czarny)

- &1 (Niebieski)

- &2 (Zielony)

- &3 (Błękitny)

- &4 (Czerwony)

- &5 (fioletowy)

- &6 (żółty)

- &7 (Jasno-Szary)

- &8 (Ciemno-Szary)

- &8 (Srednio/Jasno-Niebieski)

Opublikowano

Było...

otóż cytuję moje własne słowa :P.. a raczej napis : "Wiem że wiele tego typu poradników jest już ale mimo wszystko chciałbym podstawy opisać po swojemu :D!"

Opublikowano

Dodaj kolorki itp. Takto fajnie ;)

Siemka !

Szukam : Budowniczego/Sponsora Pisać na Skype o szczegóły. Skype: badi5661

 

Jeśli Ci Pomogłem Daj Lubię To ! ;)

Opublikowano

Ładnie napisane, tylko sformatuj czcionkę, dodaj jakieś ładne kolorki itp. ;)

Masz like'a. ;)

Dzięki, Jest to mój 1 poradnik :D! Przeprawie ten i kolejne postaram się pisać lepiej

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Dzięki Bardzo :) Pomogłeś :P

Zapraszam Na Mój Serwer Minecraft 1.7.2-1.7.9

Posiadamy Gildie+Działki+SurvivalGames :)

IP: polskiserwermc.ench.pl

Zapraszamy Serdecznie :D

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...