Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Przyszłość PvE i PvP.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Często spoglądam na newsy dotyczące WoWa i ostatnio, padło ciekawe stwierdzenie a mianowicie.

 

Że Scenario wprowadzone w MoP, miałyby w przyszłości zastąpić 5 man heroic instancje. Jak myślicie, czy wtedy byłby sens egzystencji DF? A może w przyszłości nie będzie już wersji normal instancji, a tylko heroic będą? Z kolei Scenario będą zarówno normal jak i heroic.

 

I jak przyjmujecie wieść, o nowym poziomie trudności LFR? Tutaj treść blue posta.

 

 

I'm personally ok with it if I'm not able to roll over every fight the
first day it's available on the LFR. I personally think a sense of
progression can be had, even in a group of 25 strangers. There have been
some hotfixes already for the fight in LFR, I'm not sure if it needs
more, but I'm sure if the designers feel it does they will make them.



Personally I appreciate that some fights require more knowledge and
coordination, and aren't surefire gimmies. The fight has been available
for 1 day to most of the people attempting it. I'm not sure that's
enough information to claim that it's too hard for LFR. My group last
night wiped a good number of times and then got it down with about 15
people that did understand the mechanics and were able to pull it off.
That felt good to overcome the challenge finally, even if I was one of
the dead.



There were a group of people in my guild back in the day that just could
not do the Naxxramas Safety Dance on Heigan no matter what. Ever. No
matter where you go people will make mistakes, or lack the coordination
to overcome some mechanics. Considering the fight was able to done by 15
people in my LFR group last night though, I feel like it's a
surmountable challenge even if a large portion of the raid is laying
there. And hey, I can get better and maybe won't die next time, right?



One thing to keep in mind was "how many stacks of determination" did
you have before you were able to kill the boss. Was the increased
dps/health/healing help in determining that only 15 people were needed
to kill him?


Maybe? But that's what that mechanic is there for. It helps make up for
low damage, or healing, or coordination, or understanding/ability to
overcome a fight. The intent was to not make LFR completely different,
but help give people boosters when they need them. It's still more
efficient to not wipe, and so logically that's what people should still
be striving to do.



No offense, but you're not really engaging the substance of his post,
which is that the "maze" mechanic is incredibly difficult to
distinguish. You have a dark floor with a dark purple overlay, with a
dark purple fog over that overlay. I had to TURN DOWN my settings to
distinguish the maze in normal.



The problem isn't the cones or the other mechanics. The problem is the
maze portion of the fight which is difficult to see and distinguish. I
think when you have a mechanic where you have to DECREASE your settings
to be able to play. You ought to reconsider or fix those settings.


Quite right, most are not saying it's too hard as a mechanic, just that
visual effect needs alteration to make it more... attemptable even. I
don't think that's something we'd disagree with. The effect went through
a number of changes on the PTR, including very late in the testing
cycle to try to resolve some performance issues it was causing. It's
certainly a doable fight, but I think it's safe to say we don't think
it's perfect as-is.

 

Czy nowy poziom trudności do LFR jest konieczny?

 

Względem PvP, to zastanawia mnie. Dlaczego teraz Blizz zdecydował się na usunięcie resilience z większości itemów, a pozostawienie go w enchantach i gemach? Gdzie tu logika powie ktoś?

Opublikowano

A czemu nie Leoks?

 

Biorąc pod uwagę, że scenario szybciej się robi i dziennie masz taką samą nagrodę jak za hero. To rozsądnym wyjściem było wprowadzić w 5.3 hero scenario. Tylko jeśli o mnie chodzi, to do scenario mogli dodać elementy PvP, było by ciekawiej.

Opublikowano

Mi to obojętne, czy dungi czy scenario. :)

 

Jedyne z czego się cieszę, to to, że dodali nowy poziom trudności w LFR - Wkońcu - Można by rzec. Mogłeś afkować i nic się nie działo. Troszkę to irytowało.

Opublikowano

A czemu nie Leoks?

 

Biorąc pod uwagę, że scenario szybciej się robi i dziennie masz taką samą nagrodę jak za hero. To rozsądnym wyjściem było wprowadzić w 5.3 hero scenario. Tylko jeśli o mnie chodzi, to do scenario mogli dodać elementy PvP, było by ciekawiej.

Instancje mają coś w sobie, że je się robi z przyjemnością. Scenario ma otwartą przestrzeń i jak dla mnie są strasznie nudne.

simply.4557.gif

Opublikowano

Lfr - zmiana nie uratuje, tylko wywalenie w cholerę tego szitu,
Scenerio - nie??!!
Pvp - jeżeli chodzi o res, pve mater na bg. Role na bg - dobra rzecz, ale dwie rzeczy. Dlaczego tak późno. Sądzą, że to coś zmieni!? Każdy będzie wybierał każdy.spec, żeby mieć prio w kolejce...

 

Btw, daj w spoiler jak możesz ;]

1373369406-U138092.png

Opublikowano

Należy wziąć pod uwagę, że w WoWa grają jeszcze ludzie. Którzy cenią sobie wysoko lore Warcrafta, czego przykładem są realmy RP takie jak Argent Dawn. Widziałem niedawno z Argent Dawn, roleplayowa batalię i przyznam... Dobra rzecz! :D Sam zaczynałem grać w WoWa na privach RP, ale mam zamiar wrócić do tego, gdy pójdę na globa. ^^

 

Problem w tym jest, że blizzard strasznie casualizuje grę, i tu według mnie jest największy problem.

Opublikowano

Jak wam się podoba pomysł na patch 5.3.0? Bo już w tym patchu, rozpocznie się rebelia w hordzie.

 

 

Vol'Jin końcu uznał, że trzeba obalić Garrosha. Mroczne Włócznie rozpoczynają rebelie, a wraz z nimi... Do imprezy prawdopodobnie Thrall dołączy, oraz Chen Stormstout. Czy spodziewać się możemy Rexxara?

 

Opublikowano

 

Jak wam się podoba pomysł na patch 5.3.0? Bo już w tym patchu, rozpocznie się rebelia w hordzie.

 

 

Vol'Jin końcu uznał, że trzeba obalić Garrosha. Mroczne Włócznie rozpoczynają rebelie, a wraz z nimi... Do imprezy prawdopodobnie Thrall dołączy, oraz Chen Stormstout. Czy spodziewać się możemy Rexxara?

 

 

Jeżeli się nie mylę, to w 5.4 ?? Legendary Chain Q Part, ma być połączony z wyprawą na orgi(nie wiem dla której strony "barykady") ale nie bierzcie tego na 100%.

1373369406-U138092.png

Opublikowano

Chain quest Wrathiona, ma być kontynuowany do 5.4.

 

Spekulacja.

 

 

Podejrzewam, że Wrathion w jakimś stopniu, może być skorumpowany przez Sha, ale to tylko moja teoria.

 

Opublikowano

 

Chain quest Wrathiona, ma być kontynuowany do 5.4.

 

Chain 5.3 możesz poczytać w PTR_Build temacie ;P a 5.4 Dopiero jest ToBeContiuned ;D. Ogólnie moim zdaniem trochę dziwaczne jest ten Chain Q na legendarke :P ale to tylko moje zdanie ;d

 

A co do rebelii w hordzie - obalić Garrosha !bo brzydki był. A tak na serio - nie mam zdania, bo nie wiem jak to będzie wyglądało. Jeszcze jest stoooo lat do 5.4

1373369406-U138092.png

Opublikowano

Wieści z zapadłej dziury pod Crossroads. ;)

 

 

Thrall pojawi się w patchu 5.3 i odegra w 5.4 zapewne jeszcze role. Thrall będzie poszukiwał tych, którzy opierają się Garroshowi. Wspomniał o Varoku Saurfang oraz Eitriggu. W 5.3 możemy dołączyć do rebelii Vol'Jina, najpierw zbierając surowce z zniszczonego Barrens, oraz potem broniąc wioskę Sen'Jin i atakując Razor Hill. Pojawi się też Baine Bloodhoof, który również do rebelii dołączy. Jednak nie tylko horda uderzy w Garrosha... Baine nakłania Vol'Jina do sojuszu z przymierzem w ataku na Orgrimmar. Po kataklizmie Orgrimmar został umocniony, i raczej to jest forteca a nie miasto.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...