Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] edycja bonów, id bonów, oraz dodawanie broni do klienta.... 3in1


golab1991

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć ;) postanowiłem pomóc wam troszkę w tworzeniu klienta... Zatem zaczniemy od początku....
Bronie wgrywamy w jeden prosty nieprzejrzysty... sposób...
1. Potrzeba nam paczki z bronią.
2. Jeżeli masz ową paczkę ( i posiada ona rozszerzenie eix/epk) a nazywa się inaczej niż item. Wrzuć ją do folderu pack w kliencie
3. Otwórz teraz plik Index jakimś edytorem tekstowym i dopisz nazwę paczki PAMIĘTAJ nazwy oddzielamy gwiazdkami ' * '
4. Teraz pozostaje nam wypakować plik locale_pl
a) używamy do tego file archivera ( polecam ten od kamera1337)
B) wypakowujemy plik item_proto. Powstaje nam wpis item_proto_dump edytujemy go jakimkolwiek programem do edycji tekstu
jednakże najbardziej polecam notepad++.
c) kopiujemy jakikolwiek wpis od broni ( chyba, że owa paczka posiada wpisy kompletne to omijamy ten krok).... kopiujemy wpis od broni
będę posługiwał się Trytonem.... zatem
- kopiujemy wpis Miecz trytona + 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9
- zaznaczamy wszystko i kasujemy ( nie zapisuj czasem....)
- wklejamy wartość którą wcześniej skopiowaliśmy i edytujemy:

<Item vnum="270" name="Ářą«˝Ö°Ë+0" gb2312name="Miecz Trytona+0" type="1" subtype="0" weight="0" size="2" antiflag="288" flag="1" wearflag="16" immuneflag="0" gold="360000" buy_price="395000" limittype0="1" limitvalue0="80" limittype1="0" limitvalue1="0" applytype0="7" applyvalue0="15" applytype1="22" applyvalue1="3" applytype2="17" applyvalue2="3" value0="0" value1="18" value2="40" value3="100" value4="140" value5="138" socket0="0" socket1="0" socket2="0" socket3="0" socket4="0" socket5="0" refine_vnum="272" refine_set="1" magic_pct="5" specular="0" socket_pct="3" />
 


- Item vnum ="270" tutaj wstawiamy id od swojego itemku
- name="Ářą«˝Ö°Ë+0" wprowadzamy własną nazwę ( np miecz duszy) +0
- gb2312name="Miecz Trytona+1" wpisujemy powyższą nazwę
- type="1" określa nam jaki typ klas może ubrać ( jedynka oznacza wojownika, ninje, sure)
- subtype="0" oznacza jaki rodzaj (miecz, łuk, sztylety itd.)
- weight="0" jak sama nazwa mówi waga... nie ruszamy
- size="2" rozmiar itemku ( ile miejsc w eq zajmuje)
Tych wartości poniżej nie ruszamy
antiflag="288" flag="1" wearflag="16" immuneflag="0"
- następnie posiadamy wpis :
gold="360000" buy_price="395000"
gold oznacza za ile możemy go kupić od handlarki ( jeżeli mamy go u handlarki....)
buy_price oznacza za ile możemy go sprzedać ( wartość musi być pięciokrotna by sprzedać za taką samą cenę jaką kupiliśmy)
najlepiej w tych punktach ustawić 0 ;) ostatecznie 1...



- Jedne z najważniejszych wpisów to:

 

 limittype0="1" limitvalue0="80" limittype1="0" limitvalue1="0" applytype0="7" applyvalue0="15" applytype1="22" applyvalue1="3" applytype2="17" applyvalue2="3"
 

 

 

kolejno :
- limittype0="1" określa co potrzeba by go założyć ( 1 to lvl)
- limitvalue0"80" określa jaki lvl potrzebujemy na daną broń....
- limittype1="0" tak jak powyżej
- limitvalue1="0" tak jak wyżej :)

- applytype0="7" pierwszy wbudowany bon ..... 7 oznacza szybkość ataku
- applyvalue0="15" opisuje jaką wartość ma bon wymieniony w tabeli applytype

i kolejno tak z każdą wartością bonów
- applytype1="22" drugi wbudowany bon - silny przeciwko diabłą
- applyvalue1="3" wartość bonu na diabły
applytype2="17" silny przeciwko ludziom ( trzeci i ostatni wbudowany bon)
applyvalue2="3" 3% silny przeciwko ludziom ( wartość bonu z applytype2)
następnie przechodzimy do jednej z najważniejszej czynności :)

 

value0="0" value1="18" value2="40" value3="100" value4="140" value5="138"
 

 

- value0="0" zawsze zostawiamy 0 ;P
- value1="18" wartość magicznego ataku próg od....
- value2="40" wartość magicznego ataku próg do...
- do nich doliczamy wartość z value5="138"
- czyli value1 + value5 = wartość magicznego ataku od
- value2 + value5 = wartość magicznego ataku do

- value3="100" oznacza wartość ataku od ( tutaj 100)
- value4="140" oznacza wartość ataku do( tutaj 140)
do nich doliczamy wartość ataku z value5
czyli
- value3+value5= wartość ataku od
- value4+value5 = wartość ataku do......

 

socket0="0" socket1="0" socket2="0" socket3="0" socket4="0" socket5="0"
 

 

co te wpisy oznaczają... nie mam pojęcia ...

ostatnie wpisy...

 

refine_vnum="271" refine_set="1" magic_pct="5" specular="0" socket_pct="3" />
 

 

- refine_vnum="271" oznacza jaki item na następny + ma być ( w tym przypadku tryton +1)
- refine_set="1" oznacza zestaw ulepszaczy'
- magic_pct="5" nie wiem
- specular="0" oznacza wartość świecenia
- socket_pct="3" nie mam pojęcia, jednakże wiem, że jeżeli zostawimy 0 to item nie będzie miał połysku ;)

5. ok zmieniliśmy wszystko według siebie w item_proto_dump
- wycinamy kwestię którą poprawiliśmy ( wpisy broni +0/9)
- doklejamy ją na samym końcu w item_proto_dump i zapisujemy.
- Pakujemy....
Wklejamy locale_pl....
6. Otwieramy teraz itemlist w locale_pl
na końcu notatnika dopisujemy
id przedmiotu np
1[TAB]WEAPON[TAB]icon/item/00010.tga[TAB]d:/ymir work/item/weapon/00010.gr2
1 - oznacza id przedmiotu
WEAPON oznacza typ przedmiotu
icon/item/00010.tga oznacza to jaką ikonkę ten przedmiot ma czytać
d:/ymir work/item/weapon/00010.gr oznacza jaką teksturę ma czytać

Robimy taki wpis od itemku +0 do +9
zapisujemy...

Pakujemy cały locale_pl i wrzucamy do klienta......
7. Teraz wykonujemy zrzut z navicata Player>item_proto>ppm( prawy przycisk myszy) ( wykonaj zrzut do pliku sql)
8. edytujemy go i kopiujemy jedną wartość przedmiotu
- tak jak posługiwaliśmy się na początku trytonem tym razem też użyjmy trytona.....
a) zmieniamy id przedmiotu
B) nazwy nie ruszamy
c) robimy 9 wpisów wpisując id kolejno na końcu z 0/1/2/3/4/5/6/7/8/9
przykładowo jeśli Nasze id to 2050 to :
2050
2051
2052
2053
2054
2055
2056
2057
2058
2059

- zapisujemy i przeciągamy do navi...
- Jeśli wszystko zrobiło poprawnie powinno zakończyć bez błędów.
9.Włączamy navicat i przechodzimy do tabeli : Player>item_proto otwieramy i idziemy na sam koniec tabelki.....
Na samym końcu mamy item z id....
2050
2051
2052
2053
2054
2055
2056
2057
2058
2059
zmieniamy każdą wartość na taką jaką ustaliliśmy przy dodawaniu wartości w item_proto_dump.....
Resetujemy serwer i cieszymy się nowymi bonami broni po stronie serwera i klienta ;)

 

 

 

 

 

Ps. Tak na marginesie przyda się również to w jednym miejscu mieć

Max PŻ :1
Max PE :2
Energia Życiowa :3
Inteligencja :4
Siła :5
Zwinność :6
Szybkość ataku :7
Szybkość Poruszania się :8
Szybkość Zaklęcia :9
Regeneracja PŻ :10
Regeneracja PE :11
Szansa na Otrucie :12
Szansa na Omdlenie :13
Szansa na Spowolnienie :14
Szansa na krytyczne uderzenie :15
Szansa na przeszywające uderzenie :16
Silny przeciwko Ludziom :17
Silny przeciwko zwierzętom :18
Silny przeciwko Orkom :19
Silny przeciwko mistykom :20
Silny przeciwko nieumarłym :21
Silny przeciwko diabłom :22
Obrażenia absorbowane przez PŻ :23
Obrażenia absorbowane przez PE :24
Szansa na Kradzież PE :25
Szansa na Kradzież PŻ :26
Szansa na Uniknięcie strzały :28
Odporność na Miecze :29
Odporność na 2-Ręczne :30
Odporność na Sztylety :31
Odporność na Dzwony :32
Odporność na Wachlarze :33
Odporność na Strzały :34
Odporność na Ogień :35
Odporność na Błyskawice :36
Odporność na Magie :37
Odporność na Wiatr :38
Blok Ciosów :39
Odbicie ciosów :40
Odporność na Trucizny :41
Szansa na BONUS Doś. :43
Szansa na podwójna ilość YANG :44
Szansa na podwójna ilość Przedmiotów :45
Niewrażliwy na Omdlenia :48
Wartość Atak :53
Silny przeciwko wojownikom :59
Silny przeciwko Ninja :60
Silny przeciwko Surom :61
Silny przeciwko Szamanom :62
Silny przeciwko potworom :63
Umiejętność :71
Średnie :72
Odporność na Wojownika :78
Odporność na Ninie :79
Odporność na Sure :80
Odporność na Szamana :81
Obrona :54

 

 

 

 

Jeżeli takowy temat istnieje proszę o usunięcie :)

jeżeli jednak nie proszę o przypięcie i może o zdjęcie kilku magicznych% ostrzeżeń ? :P

//Sygnatura niezgodna z regulaminem

TheJeron78

Opublikowano

Bardzo przydatne, nie wiem czy już był taki poradnik ale na pewno mi się przyda.

 

Dla nie których to czarna magia ;P

1377774857-U369478.png


Opublikowano

Zamierzam jeszcze dodać miniporadnik video ;d ale to za troszkę :)

//Sygnatura niezgodna z regulaminem

TheJeron78

Opublikowano

Dzięki. Jeżeli ktoś wie co oznaczają wpisy o których ja nie wiem proszę o napisanie tego... zedytuję ;)

//Sygnatura niezgodna z regulaminem

TheJeron78

Opublikowano

tylko popraw bo wartości liczą się np. value3+ (2xValue5)= wartość minimalna dmg. Czyli po prostu value5 zawsze mnożymy x2.
Substype oznacza jaki rodzaj (miecz, łuk, sztylety itd.) type oznacza rodzaj itemku (zbroje, bronie, naszyjnik itd.)

a tak to ogólnie fajny poradnik, przydatny dla początkujących... jak coś mi się jeszcze przypomnie to napiszę ;)

Pcimiu

 

 

Pomogłem?

 

Jak tak to kliknij ,,Lubię to!" :)

Opublikowano

Jak już coś dajesz popraw przynajmniej błędy ortograficzne. Poradnik może i przydatny, ale chyba to wszystko już było. Szczerze powiedziawszy to są oczywiste rzeczy, nie trzeba być jakimś filozofem żeby to pojąć.

Opublikowano

tylko popraw bo wartości liczą się np. value3+ (2xValue5)= wartość minimalna dmg. Czyli po prostu value5 zawsze mnożymy x2.

Substype oznacza jaki rodzaj (miecz, łuk, sztylety itd.) type oznacza rodzaj itemku (zbroje, bronie, naszyjnik itd.)

 

a tak to ogólnie fajny poradnik, przydatny dla początkujących... jak coś mi się jeszcze przypomnie to napiszę ;)

 

 

Dziękuję Ci bardzo ;)

 

można jeszcze ustawić value5 jako 0

i value 2/3 wpisać wartość jaką pragniemy ;p

//Sygnatura niezgodna z regulaminem

TheJeron78

Opublikowano

edytowałem swojego posta, przeczytaj jeszcze raz bo się wcześniej pomyliłem co do tych type i subtype;)

Pcimiu

 

 

Pomogłem?

 

Jak tak to kliknij ,,Lubię to!" :)

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Sory za odkop , ale nie moge sobie poradzic z bledem ze tekstura / model nie istnieje gdy chce spakowac po wgraniu ich oraz wpisow. Jest osobny temat.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...