Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Projekt] Apocalypse - PBF o Zombie i innym co straszy :D


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Z dniem dzisiejszym zaczynam prościutki projekt PBF (Play By Forum) czyli RP (Role - Play) na forum!

 

Świat zmienia się pod wpływem groźnego wirusa w zombie.

Kwarantanny, schronienia nie dają efektu.

Wirus się rozpowszechnia. Lecz jest jedno miejsce

Gdzie można czuć się bezpieczenie - Małe miasteczko,

do którego zakażenie nie dochodzi gdyż ludzi są odporni w tym mieście

na jakiegokolwiek wirusa. Ludzie walczą o życie, by zdobyć antidotum.

Czy ktoś je odnajdzie, ile musi zginąć Zombi, ile musi ucierpieć

Najemników, by ocalić świat?

 

Będzie możliwość zakładania własnych frakcji, prowadzenia "notesu". używanie broni oraz niszczenie skażonych.

Oczywiście będą też ludzie, którzy nie będą po żadnej stronie (przeciw ludziom i przeciw zombie) - Bandyci i wszelakie złe frakcje.

 

Co chcielibyście by znalazło się w takim PBF?

 

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

A nie myślałeś, żeby zrobić to w wersji gry przeglądarkowej ? Powiem szczerze, że nigdy nie "grałem" w gry przez forum z jednego względu... trzeba ciągle czytać i można się pogubić w ilości postów itp.

 

Myślę, że gdybyś to zrobił jako gra via www miałbyś więcej fanów bo jeśli chodzi o amatorskie projekty o takiej tematyce to ich nie ma. Widziałem tylko jedną albo 2 gry i chyba jakaś była zagraniczna z tego co pamiętam.

Opublikowano

A nie myślałeś, żeby zrobić to w wersji gry przeglądarkowej ? Powiem szczerze, że nigdy nie "grałem" w gry przez forum z jednego względu... trzeba ciągle czytać i można się pogubić w ilości postów itp.

 

Myślę, że gdybyś to zrobił jako gra via www miałbyś więcej fanów bo jeśli chodzi o amatorskie projekty o takiej tematyce to ich nie ma. Widziałem tylko jedną albo 2 gry i chyba jakaś była zagraniczna z tego co pamiętam.

 

Bo trzeba ogarniać PBF'a .. A w przeglądarce macie wszystko i 0 RP jest.

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

PBF to tylko po angielsku i na angielski rynek. W Polsce nie ma to przyszłości, możesz już zrezygnować. Mówię serio.

 

 

Znam 1-2 pbf które działają nawet w 2-5 osoby.

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

Znam 1-2 pbf które działają nawet w 2-5 osoby.

Chodzi ci, że tylko 5 osób gra? No chyba nie rozumiesz idei PBF, w taką grę musi grać większa liczba osób, inaczej wygląda to jak monolog. Grałem dość dawno w pbf związany z HP (identyczne odwzorowanie uniwersum z książki). Było min 500 aktywnych graczy, a wciąż niektóre lokacje świeciły pustkami.

 

 

 

 

Po dogłębnym przeszukaniu archiwum email za pomocą wyrażeń regularnych znalazłem tamte pbf (http://wizardschool.withme.us/) Upadło one dość dawno, nawet wcześniej niż jest to napisane na informacji. Problemem okazał się zbyt duży ruch, zamknięcie strony przez hosting BEZ udostępnienia backupów.

 

 

Tak więc wiesz jakiego błędu nie popełnić. Regularny backup w 3 różnych, niepowiązanych miejscach :D

Opublikowano

Bo trzeba ogarniać PBF'a .. A w przeglądarce macie wszystko i 0 RP jest.

Nie no dobrze zgadzam się pbf'y też mają swoich fanów i co za tym idzie graczy.

 

Osobiście stawiałbym na grę przeglądarkową .. ale jeśli jesteś w stanie stworzyć rozbudowanego i ciekawego pbf'a i wiesz, że znajdziesz graczy to zrób to.

 

Powiem szczerze, że jak wykonasz to forum to podeślij linka z ciekawością zobaczę.

 

 

Zadałeś pytanie w 1 poście ...co byśmy chcieli w takim pbf'ie ? jako, że widziałem trochę pbfów (nie gralem bo jak mówiłem mnie to nie kręci) to stawiałbym na zaangażowanie admina aby rozwijać ten projekt a nie tylko zrobienie forum poustawianie działów i wsio.

Opublikowano

Ja chciałbym :3. PBF'y są fajne, teraz gram na atarashii.cba.pl i jest dość sporo userów.

 

Fajny skin, muszę taki załatwić ..

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...