Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak dodać nowe Expowiska,, moobki na własny priv?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ehh.. poznaj moją dobroć.

 

Tutek jak dodać moby:

 

1. Ściągasz moby. (mogą być one w gotowym eix i epk ale mogą być w folderach.)

2. Jeżeli masz pliki eix i epk pliki wrzucasz do folderu pack (w cliencie).

3. Wchodzisz do Index i dajesz tam nazwę pliku. Załóżmy że plik nazywa się mobki.epk. Robisz to tak:

 

 

 

*

mobki

 

 

Nie dodawaj rozszerzenia!

4. Jeżeli masz moby w folderach to zrób to tak:

4.1 Rozpakowujesz plik monster2 z Pack.

4.2 Wrzucasz tam foldery z mobami i do pliku .xml dodajesz wpisy aby mobki Ci się spakowały.

4.3 Plik monster2 wrzucasz do pack i podmieniasz za obecny.

 

5. Jeżeli zrobiłeś już to co powyżej to Rozpakowujesz locale_pl.

5.1 Otwierasz plik item_proto z locale_pl (packerem od kamera).

5.2 Plik Mob_proto_dump.xml otwierasz i dodajesz tam wpisy do mob_proto i pakujesz.

 

6. Rozpakowujesz plik root i otwierasz plik npclist.txt.

6.1 Dodajesz tam ID mobów i folder moba.

Przykład:

 

 

2003 folder_moba

2004 folder_moba2

 

 

6.2 Pakujesz i dodajesz do pack.

 

7. Logujesz się do MySQL.

7.1 Kilkasz na zakładkę Player, podkatalog Query i New Query.

7.2 Wklejasz tu Zapytania i kilkasz Run.

 

Restartujesz serwer i przywołujesz moby komendą /m

 

Tutek Jak dodać mapkę:

 

1. Pobierasz mapkę i wrzucasz ją do folderu /pack.

2. W Index dodajesz nazwę pliku mapki.

Przykład:

 

 

*

betamaps

 

 

 

3. Otwierasz WinSCP/Filezille/Core FTP i logujesz się na FTP.

4. Wchodzisz do (każdy ma inną ścieżkę, może nie każdy ale większość) /usr/home/pliki/share/locale/map

5. Wrzucasz tu stronę serwerową mapki.

6. Wchodzisz do pliku index i dodajesz mapkę z indexem.

Przykład:

 

16 map_devilscatacomb

 

7. Wchodzisz do settings.lua i dodajesz warpy na mapkę, oraz skrót.

Przykład:

 

add_goto_info("komnata", 0, 38, 9999, 9999)

 

 

Wchodzisz do folderu każdego Channelu do pliku CONFIG i do linijki Map_ALLOW dodajesz kolejno index twojej nowej mapki.

 

PAMIĘTAJ KAŻDA MAPKA MUSI MIEĆ INNY INDEX!!

 

Resetujesz serwer i przenosisz się na nią warpami, albo podaną w settings.lua nazwą.

 

Liczę na lajki :)

Opublikowano

Bardzo dobrze opisane ale teraz linku poszukac to zajmie hymmm... ale łap lajka [Jeśli mógłbyś to prosze cie o opracowanie filmiku :)]

Opublikowano

Fuck serwer mi sie walnoł jakies błędy piszą i tak jakby znak zakazu na serwerze nic sie nie da zrobic moge to naprawić jakoś??

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...