Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] I Ty możesz zostać królem jungli.


sensus12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam was! W tym dosyć krótkim poradniku powiem wam coś o jungli ( :O), nie przyszedł mi żaden pomysł na poradnik, więc zrobie trochę o tym.

 

 

1. Po co nam jungla? Jungla, absolutnie nie jest niezbędna do gry. Nie jest ona konieczna, bo nawet bez niej można ugrać (ten tok myślenia nie jest za dobrym przy graniu rankedów, bardziej na normalach), ale jungla pomaga bardzo dużo. Po pierwsze jeżeli robimy linie w ustawienie: 2-1-2 to zazwyczaj nie ma jungli, ponieważ ktoś jest bossem i przecież muszą iść we dwóch na topa (nie znajduje się mądrzejszy). Czyli na topie będzie mała farma dla obydwóch + będą zdobywać wolniej level, a w przypadku gdy u wrogów jest jungler zawsze może zgankować (jesteśmy postawieni w złej sytuacji, gdyż wrogi top ma wyższy level). Jeżeli jest jungla to ustawienie najczęściej wygląda w sposób: 1-1-2 i 1 w jungli. W ten sposób wywołujemy na przeciwniku presję, zawszę możemy przyjść na jakąś linie i jej pomóc (starajmy się oddać zabójstwo), jednakże zawszę nasz cel może mieć flasha, więc nie przejmujmy się gdy przeciwnik straci flasha bo to zawsze coś i zawsze w przeciągu tego odnawiania się tej umiejętności możemy przyjść z 3 razy i go zabić.

 

2. Jak wygląda jungla? Myślę, że nikt nie ma z tym problemów, ale: dzunglaf.png

(bardziej tu przesdstawiam całą mape) Więc:

1. Blue buff - golem + 2 stworki. Gdy go zabijemy nasze umiejętności mają krótszy czas odnowienia, a nasza mana ma zwiększoną regenerację. Po zabiciu go respi się po 5 minutach.

 

2. Wilki - Jak sama nazwa są to wilki (jeden większy od dwóch mniejszych), po zabiciu większego dostajesz niewielkie ilości życia (jak dobrze pamiętam to też many). Respi się co 60 sekund.

 

3. Upiory - Podobnie jak z wilkami tylko tu są 3 małe upiory i 1 duży, poza tym respią się 50 sekund. Reszta jak z wilkami.

 

4. Red buff - jasczur + 2 stworki. Po zabiciu jaszczura dostajemy buffa, który robi, że gdy zaatakujemy wroga to spowalnia go + zadaje mu dodatkowe obrażenia. Respi się co 5 minut.

 

5.Golemy - 1 duży 1 mały, reszta jak z wilkami.

 

6. Smok - potwór, po którego zabiciu każdy członek drużyny, która go zabiła dostaje 190 złota. Respi się 6 minut.

 

7.WIEEEELKI potwór, po którego zabiciu cała drużyna dostaje +300 złota i buffa który wzmacnia wszystkie statystyki przez określony czas. Respi się 7 minut.

 

3. Postacie do jungli. W sumie wszystkim da się junglować, jednakże są lepsze i gorsze do tego postacie bo w jungli każdy da rade, ale najlepiej brać postacie, które mają dobre ganki (stuny, najlepiej takie, które nie wymagają ulti), ale także dobrymi postaciami są takie, które mają dashe (np. Lee Sin), slowy itp. Czyli najlepiej brać postacie które mają dobre ganki. Aktualnie to by było na tyle, potem dokończe i powiem o counter junglowaniu ;f

<>

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...