Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie działa mi Terraria co zrobić ?


DuuuDu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio chciałem sobię zagrać w coś nowego i szukałem gier na internecie i znalazłem Terrarię. Sciągnąłem i zainstalowałem wszystko i jak chce wejść do gry wyskakuje mi bład o takim tekśćie:

 

 

No suitable graphics card found.

 

Could not find a Direct3D device that supports the XNA Framework Reach profile.

 

Verify that a suitable graphics device is installed.

 

Make sure the desktop is not locked, and that no other application is running in full screen mode.

 

Avoid running under Remote Desktop or as a Windows service.

 

Check the display properties to make sure hardware acceleration is set to Full.

 

 

 

 

Nie znam za bardzo angielskiego więc niewiem o co chodzi :/.


Bardzo zaciekawiła mnie ta gra jak oglądałem filmiki na YouTube i bardzo chcę w nią zagrać.

 

Proszę o pomoc.

Opublikowano

Szkoda :/

 

//Spam

Regulamin: Posty w stylu "kolejny nobek który nie umie używać opcji szukaj" bądź
"działa lubie to", "nie działa ale + za chęci" będą karane w kategorii
spam. Kara: Warn 5%

 

~Suchy

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Twoja karta graficzna nie obsługuje XNA i nie pograsz w Terrarię na niej.

Sorka,że odkopuję (robię to chęcią niesienia pomocy tym osobom,którzy maja ten sam problem) ,ale bez przesady mamy XXI wiek ,a terraria nie jest wymagającą grą ( no chyba że na kompie przycina Ci się pasjans) , to nie jest wina braku net frameworka albo/i directxa ,braku sterowników karty graficznej?

Opublikowano

Sorka,że odkopuję (robię to chęcią niesienia pomocy tym osobom,którzy maja ten sam problem) ,ale bez przesady mamy XXI wiek ,a terraria nie jest wymagającą grą ( no chyba że na kompie przycina Ci się pasjans) , to nie jest wina braku net frameworka albo/i directxa ,braku sterowników karty graficznej?

Tak mamy XXI wiek, aczkolwiek nie każdy ma komputer z naszego wieku, nie każdy ma jakąś wypasioną maszynę do najnowszych gier. Aczkolwiek Terraria jednak jakieś wymagania ma. Najważniejszym można powiedzieć jest XNA.

I nie wszystkie karty ją obsługują.

Zobacz :

http://www.xnawiki.com/index.php?title=Graphics_card_compatibility

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 2 lata później...
Opublikowano

Okej. Podaj model karty graficznej, zweryfikuj pliki na Steamie lub usuń ją i ściągnij ponownie. Terraria nie waży dużo.

Jeśli to nie pomogło, przejdź do folderu z Terrarią, domyślnie jest to:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Terraria
Po czym uruchom xnafx40_redist.msi i wybierz opcję Repair.

 

W przypadku wersji GOGowej musisz manualnie ściągnąć te programy:

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20914

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17718

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...