Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT][Cz. 4] tConfig - Tworzenie Modyfikacji - Zbroja


Suchy™

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. W tej części poradnika dowiecie się, jak stworzyć własną zbroję!

Bez zbędnego gadania, zaczynamy.

Oczywiście najpierw należy swoją zbroję przygotować wizualnie.

Do tego będzie nam potrzebne 6 obrazków.

3 jako ikony:

 

1363111437-U71814.png

1363111441-U71814.png

1363111430-U71814.png

 

I 3 jako animacje dla zbroi.

(uwaga, długie)

 

1363111420-U71814.png

____________

1363111401-U71814.png

__________

1363111412-U71814.png

 

Okej, mamy już jakieś podstawy dla zbroi.

Nazywamy je w następujący sposób (powiedzmy, że na potrzeby poradnika nazwę zbroję "Moja Zbroja"):

Dla hełmu: Hełm Mojej Zbroi.png

Dla napierśnika: Klata Mojej Zbroi.png

Dla spodni: Spodenki Mojej Zbroi.png

(Nazwy są dowolne, ale mają się nazywać tak jak późniejsze pliki .ini).

Dla animacji:

- Hełm: Hełm Mojej Zbroi Head.png

- Napierśnik: Klata Mojej Zbroi Body.png

- Spodnie: Spodenki Mojej Zbroi Legs.png

Wszystko to ma duże znaczenie ;)

Dobra, co do nazewnictwa, to tyle. Pliki .ini nazywamy tak, jak obrazki (nie animacje) zbroi.

Każda cześć osobno.

Dla hełmu:

[stats]
width=18
height=18
type=-1
useAnimation=100
useTime=100
maxStack=1
scale=1
defense=6
headSlot=-2
toolTip=4% increased melee damage.
rare=2
value=55000
[Recipe]
Amount=1
needWater=False
Items=1 Wood
Tiles=Work Bench

 

Dla napierśnika:

[stats]
width=18
height=18
type=-1
useAnimation=100
useTime=100
maxStack=1
scale=1
defense=7
bodySlot=-2
toolTip=4% increased melee damage.
rare=3
value=50000
[Recipe]
Amount=1
needWater=False
Items=1 Wood
Tiles=Work Bench

 

Dla spodni:

[stats]
width=18
height=18
type=-1
useAnimation=100
useTime=100
maxStack=1
scale=1
defense=6
legSlot=-2
toolTip=4% increased melee damage.
rare=2
value=50000
[Recipe]
Amount=1
needWater=False
Items=1 Wood
Tiles=Work Bench

 

No to już mogłoby być wszystko, ale co jeśli chcemy dodać bonus dla każdej części i dla całego setu?

Nic trudnego.

Tworzymy 3 pliki. Nazwa taka jak plików .ini, na razie z roszerzeniem .txt.

W każdym wklejamy:

public static void Effects(Player player)
{
    player.meleeDamage += 0.4;
}

meleeDamage = współczynnik obrażeń zadawanych z broni białej.

Teraz ustawianie bonusu dla całego setu.

W pliku z napierśnikiem dodajemy taką metodę:


public static void SetBonus(Player player)
{
    player.setBonus = "Immunity to fire!";
    player.fireWalk = true;
}

Teraz zmieniamy rozszerzenia na .cs.

To już wszystko. Można to skompilować i używać w grze (cz. 1 poradnika).

Wszystkie obrazy są moją własnością, zabraniam używania ich w celach wykraczających poza poradnik

(czyt. do swoich własnych modów).

-- niedługo dodam tabelkę ze wszystkimi elementami klasy Player --

Pozdrawiam, Suchy.

Zabraniam kopiowania.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Tak.

 

Tutaj dopisujesz kolejne:

 

 

public static void SetBonus(Player player)
{

    player.setBonus = "Immunity to fire!";
    player.fireWalk = true;
   player.rocketBoots = true; - latanie jak z butami
 i tak kolejne inne.
}

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Niezły poradnik. Szukałem już dłuższy czas poradnik'a na stworzenia zbroi po polsku. Większość poradników była napisana byle jak.

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Fajny tut a czy te mody działają na no-steam ? bo nie czytałem od cz1

Jeżeli masz pirata to kup oryginalną wersję a jeżeli masz edycję kolekcjonerską to będzie ci działało.

Intel Core i7 4790 | 16GB RAMSapphire GeForce GTX 970Acer Predator G3-605

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...