Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tutorial][Photoshop] Linia z zanikającymi końcówkami.


Regman

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Pierwsze co musimy zrobić to jedną warstwę pomalować na czarno.

Następnie na nowej (2) warstwie narysować pasek o dowolnym kolorze

gmoe.jpg



Następnie klikamy:

Filter > Blur > Motion Blur

po polsku:

Filtry > Rozmycie > Poruszenie

adxq.jpg



I ustawiamy tak jak na obrazku:

oxcn.jpg



Następnie tworzymy nową warstwę (3) i rysujemy biały pasek taki sam jak tamten tylko o połowę krótszy równolegle z tamtym na środku:

xhsg.jpg



Warstwę z białym paskiem robimy tak jak z tamtym czyli

Filter > Blur > Motion Blur

I ustawienia tak jak na wcześniejszym obrazku.

(lub można to zrobić za pomocą gradientu)


Teraz dajemy tryb na Overlay[Nakładka]

xlqs.jpg



Następnie łączymy warstwę 2 i 3.

cbqt.jpg



teraz te warstwy co złączyliśmy powielamy (lewym przyciskiem na warstwę i duplicate layer [pol. powiel warstwę])

cejb.jpg



I ustawiamy paski obok siebie:

zcpt.jpg



Teraz możemy usunąć warstwę z czarnym tłem i zapisać z końcówką .png


Efekt:

DplWHjV.png

Regmannn

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

nomm, szukałem tego i mi się udało (zrobilem to troche inaczej ale ten sam efekt) a dla cb leci +

beznazwy1hud.png



Bo IsoreS jest tylko jeden!


Opublikowano

A czy nie prościej zrobić kropkę pędzlem na 0% twardości i ją po prostu rozciągnąć?

Efekt identyczny ;_; a znacznie mniej skomplikowany.

 

Mimo to, poradnik jasny i przejrzysty.. nie jeden zapewne skorzysta ;)

+ dla Cb .

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A czy nie prościej zrobić kropkę pędzlem na 0% twardości i ją po prostu rozciągnąć?

Efekt identyczny ;_; a znacznie mniej skomplikowany.

Nie bo to nie wyjdzie, pasek będzie niewidoczny.

Regmannn

Opublikowano

Rysujesz linię, wymazujesz końce soft gumką. Nie ma co się pieprzyć z jakimis efektami itd.

 

Jeden z gorszych poradników jakie kiedykolwiek widziałem.

poniewieramy się czlowieku                      

Opublikowano

Rysujesz linię, wymazujesz końce soft gumką. Nie ma co się pieprzyć z jakimis efektami itd.

 

Jeden z gorszych poradników jakie kiedykolwiek widziałem.

Ten sposób nie zawsze daje idealny efekt. Czasami jeden koniec, może lekko różnić się od drugiego.

Poradnik dobrze opisany, wiele osób pytało o stworzenie takiej linii, teraz zamiast tłumaczyć, wystarczy podać im linka do tutka ;-)

Opublikowano

Ten sposób nie zawsze daje idealny efekt. Czasami jeden koniec, może lekko różnić się od drugiego.

Poradnik dobrze opisany, wiele osób pytało o stworzenie takiej linii, teraz zamiast tłumaczyć, wystarczy podać im linka do tutka ;-)

Na środku pędzla masz taki krzyżyk. Wystarczy, że punkt przecięcia linii składowych umieścisz centralnie na końcu paska.

poniewieramy się czlowieku                      

Opublikowano

Na środku pędzla masz taki krzyżyk. Wystarczy, że punkt przecięcia linii składowych umieścisz centralnie na końcu paska.

Ok, można i tak lecz ja wybrałem dłuższy sposób.

Gdybym to napisał w formie takiej jak ty:

Pasek,gumka

To nie był by poradnik i takie coś by zapewne wylądowało w koszu.

Regmannn

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...