Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[MegaTuT] Jak zrobić sklep na serwerze minecraft ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiele osób mi mówiło,że kolory w moich poradnikach są za bardzo jaskrawe .. Tu tak nie będzie !!! (LINKI NA DOLE)

 

Do zrobienia sklepu będzie nam potrzebny plugin iConomy i ChestShop !

 

Okej .. Najpierw stawiamy skrzynkę,a nad nią tabliczkę :

 

Pierwsza linijka - Nasz nick lub nazwa sklepu

Druga linijka - Ilość sprzedawanego przedmiotu

Trzecia linijka - np. B 270 lub 270 S

Czwarta linijka - Id lub nazwa przedmiotu

 

Czemu B i S ? B - Znaczy Buy,czyli kupić np. Jak gracz nacisnie na tabliczke prawym to kupi np.coblestone

S - Znaczy Sell,czyli sprzedać np. Jak gracz nacisnie na tabliczke lewym to sprzeda np.coblestone

 

Czemu akurat wziąłem 270 ? A tak ;p To 270 to jest inaczej cena ..................

 

Do skrzynki pod tabliczką musimy mieć jeśli chcemy sprzedać stone to musimy mieć zapakowany stone : )

 

Teraz LINKI !!! :

ChestShop : http://dev.bukkit.org/server-mods/chestshop/

Iconomy : http://dev.bukkit.org/server-mods/iconomy/

 

 

Żeby sprawdzić stan konta musimy wpisać /money : )

Aby ustawić daną kwote wpisujemy /money set <nick> <ilość>

 

 

 

Myślę,że poradnik się przydał

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone

 

 

Opublikowano

Ogólnie to chyba każdy kto zakłada serwer powinien znać już te podstawy. Dla mnie nie to bez sensu, ale może komuś się przyda...

Opublikowano

O ku##a...jak ty na to wpadłeś...gdy by nie ten MEGA TUT to bym nie wiedział jak mam założyć sklep... -_-

 

Weź to skasuj bo wiochę robisz :D

w5cNAHm.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...