Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Zapowiedź] Arevinion [Zapowiedź] ((Poszukiwany Sponsor))


Demors1998

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Arevinion


Krótki opis Serwera :


Przybywasz z poteżnego Królestwa zwanego Arevinion by wraz z innymi osadnikami skolonizowac nowy świat nie zamieszkany przez zadnych ludzi. Król zbudował pierwsza kolonie gdzie sie zaczyna twoja przygoda.


Jak większość osób nie wiele potrafisz nawet nauke pisania nie uczono w twojej wiosce.


Tobie pozostaje postawiony wybór czy wraz z pomocą krolestwa stworzysz potezne kolonie dzieki którym sie wzbogacisz szybko czy uniezaleznisz sie od królestwa i stworzysz własna potęge która zdobedzie władanie nad całym nowym światem.



Co z poczatku więc nowy gracz bedzie potrafił ?


Oto więc taki mini spis zdolności niemalze kazdego osadnika :


- Mowienie


- Uzywanie prostych narzedzi typu kamienny kilof


- Walka drewnianym mieczem ktorym sie to bawiło jak sie było dzieckiem.


- Zbieranie roślin i hodowla.


- Gornictwo.


- Tworzenie drewnianych jak i kamiennych narzedzi oraz gotowanie miesa.



Crafting i uzywanie itemow bedzie ograniczone za pomoca rang.


Np.


Jak bedziesz chcial być wojem i korzystac z zelaznego eq bedziesz musiał.


1. Nauczyc się fechtunku daną bronią [postaramy sie wgrac moda na bronie].


2. Wyszkolic sie w korzystaniu ze zbroji.


3. Zdobyć odpowiednie itemy.


Jak zechcesz zostać rzemieslnikiem w miescie bedziesz musial :


1. Nauczyc sie matematyki [do zakladania shopow]


2. Poznac dane rzemioslo [bedziesz moglbyc po odpowiednim przeszkoleniu kazdym rodzajem rzemieslnika np. Kowalem itd.]


3. Założyć sklep.




Budowanie także bedzie nadzorowane w pewien sposób przez administracje :


1. Każda budowla nie spełniająca wymagan administracji bedzie mogla sie zawalic [zniszczenie przez administracje]


2. Bedzie umiejetność zwana architektura czyli :


Architekt [Nowicjusz] - Będzie mógł budowac budowle bardziej skomplikowane niz zwykly gracz np. Kościoły, 3 pietrowe kamiennice, grody, rozbudowane palisady, baszty, wieże strażnicze itd.


Architekt [Rzemieslnik] - Bedzie mógł budować budowle typu zamki, sądy, banki, całe osiedla, mury kamienne i baszty, itd.


Architekt [Mistrz] - Bedzie mógł budować twierdze, klasztory, zakony, akademie wszelakie, duże stocznie itd.


3. Każda budowla będzie dokladnie przegladana przez administracje a bedzie brane pod uwage czy :


* Budowli nie grozi zawalenie


* Za mała ilość podpór


* Wysokość


* Wygląd [w ten sposób pozbedziemy sie kwadraciakow i wyrobow kwadraciako podobnych]




Podział na rodzaje państw i odpowiadające im przywileje :


- Teokracja [zakaz zamków ale za to nie uczestniczą w wojnach]


- Demokracja Szlachecka [państwem włada szlachta która sama obiera i zmienia władce]


- Republika Kupiecka [bonus do handlu ale za to państwem włada wybrany przez lud władca jak wyżej tyle ze przez magnatów]


- Monarchia [państwem włada król o nieograniczonej władzy (może odbierac tytuly swym ludziom i nadawac innym, itp)]


- wraz z czasem będa mogły dojśc nowe formy ustrojów a to zależy tylko od was graczy ^^



Jedna religia :


Ponieważ sporo myślalem uznalem ze bedzie wielu bogów ale nie bedzie ich klasztorów ale tylko kapliczki



Zakony nie będa miały za zadanie szerzenia wiary lecz nauczania.


W zakonach i klasztorach będzie sie uczyc od pisania po walke.


Np. W zakonach bedzie mozna nauczyc sie korzystania z kosturów ale także zakleć.


W akademiach bedzie mozna sie uczyc zarówno fechtunku jak i uzywania broni.



Więc zapewne spytacie gdzie bedzie mozna nauczyc sie tych wszystkich umiejetnosci.


Otóż craftingu bedzie mozna sie nauczyc bedac czeladnikiem jakiegos mistrza


[kazde miasto bedzie moglo zbudowac jakis warstat z mistrzem gdzie bedzie mozna sie uczyc rzemiosla].



Pewnie tych bardziej leniwych bedzie interesowac szybsza nauka rzemiosła czy fechtunku.


Będzie można za pomocą sms'ów kupic taki odpowiednik szybkiego uczenia się.





Uznałem że dobrze byłoby też wam odkryc na zachęte kilka profesji i zdolności.


Kamieniarstwo - Obróbka kamienia


Stolarstwo - Obróbka drewna


Fechtunk - Do kazdej broni bedzie inny


Korzystanie ze zbroi - do kazdej zbroi bedzie inny


Alchemia - Robienie mikstur


Magia - No czarowanie


Zarządzanie - Potrzebne bedzie do zakładania miast, zamków itd.


Architektura - Budowanie


Jeździec - Do ujeżdzania zwierząt


Strategia - ranga bonusowa [pozwala przed bitwa porostawiac ludzi]


Kowalstwo - Tworzenie narzedzi itd.


Złotnictwo - Bizuteria



Maja byc towny wiec jak maja byc liczone dostepne claimy ?


Od kazdego gracza będzie tylko 1 claim.


Claimy będa dawane tylko z powodu poziomu a kazdy poziom bedzie mial swoje wymagania.


Rodzaje townów :


- Klasztory [ 15 chunkow na start]


- Miasta [50 chunków na start (w koncu to ma byc miasto z targiem, akademiami, warsztatami itp.)]


- Wsie [20 chunków na start (na pola, mlyn itd.)]


- Dworki [10 chunków na pola]


- Baza bandytów [15 chunków]


- Panstwa [100 chunków takim ze takto ujme krolestwem beda władać krolowie i na jego terenie maja byc zamki twierdze itd.]


- Bedzie mozna także mieszac ale z czasem np. wioska uzalezniona od miasta bedzie mogła sie wyzwolic zbrojnie albo za droga porozumienia.



A czy będą budowle publiczne i po co ?


Oto kilka przykładów -


Targowisko - tam będa admshopy podstawa handlu


Tartaki - admshopy ze skupem drewna i z drogimi narzedziami


Stocznie - statki podstawa transportu miedzy miastami




Niestety jedyne czego brakuje to pieniedzy na start bo jak widać zapędu, czasu i pomysłów mamy wrecz nadmiar ^^.


W razie wczesniejszego zaklepania umiejetności prosze pisać na PW.


Ceny zostana ustalone szybko.


Nowe pomysły mile widziane ^^.






Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...