Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pisanie] Jak stworzyc quest uruchamiany i zatrzymywany komenda


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!Chcialbym napisac quest wielkanocny ktory po wpisaniu komendy /wielkanoc aktywowal by specjalny event,zeby wtedy na mapie pojawil sie krolik wielkanocny itp a jak bym wpisal /wielkanoc_stop to by sie to wszystko wylaczalo

Nagroda:

5 like'ow i 5 na profilu

Opublikowano

wpisujesz w grze /e nazwa wartość np.

 

 /e królestwo 1
 

 

i jeśli chodzi o grę to tyle. Teraz czas na quest , w queście piszesz rozmowę z królikiem bądź zepsienie go i dajesz warunek jeśli

 

królestwo == 1 
 

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

 

 

quest zrespienie moba begin
        state start begin
            when login with pc.is_gm() begin
                if pc.get_map_index() == 1 and pc.getqf("resp_w_") == 0 begin
                    pc.setqf("resp_w_", 1)
                    mob.spawn(101, 256, 256, 1, 1, 1)
                elseif pc.get_map_index() == 21 and pc.getqf("resp_w_w") == 0 begin
                    pc.setqf("resp_w_w", 1)
                    mob.spawn(101, 512, 512, 1, 1, 1)
                elseif pc.get_map_index() == 41 and pc.getqf("resp_w_we") == 0 begin
                    pc.setqf("resp_w_we", 1)
                    mob.spawn(101, 1024, 1024, 1, 1, 1)    
                end
            end
        end
    end   
 

 

Quest działa na zasadzie jeśli GM zaloguje się na mapie o określonym indexie, akurat w tym queście dałem indexy wszystkich 3 M1. A i ważna rzecz tego moba zrespi tylko 1 raz , jeśli będziesz chciał potem znów tka jakby z zerować ten quest to musisz wpisać

 

/qf resp_w_we 0
 

 

oraz

 

/qf resp_w_w 0
 

 

oraz

 

/qf resp_w_ 0
 

I wtedy przy koeljnym zalogowaniu znów zrespi te moby.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...