Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Champ] Akali, xin czy lux? Za pomoc liki :)


TheBestiaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie :) Dziś uzbieram te 3150 pz i chce kupic jakiś z tych champów ( i tak wszystkie kupie :D )

 

Te 3 champy najbardziej mi odpowiadają ^^ Pisać + i - bo nie będzie like :)

Opublikowano

AKALI

 

Plusy:

- energia zamiast many

- po zdobyciu ulti znakomita postaæ do ¶cigania innych championów

- spory survival dzieki Twilight Shroud (W skill)

- dobry harraser (Q skill)

- dobry farmer (E skill)



Minusy:

- wymaga wprawy, inaczej energia koñczy siê w najmniej odpowiednim momencie :)

- mechanika "ninja" nie wszystkim musi odpowiadaæ

- dosyć łatwa do zabicia kiedy skoñczy siê Twilight Shroud lub kiedy kto¶ ma Oracle Elixir

 

 

 

LUX

Plusy:

- bardzo daleki zasiêg umiejêtno¶ci

- dobre CC (slow, snare)

- ultimate o bardzo dalekim zasiêgu zadaj±cy spore obra¿enia z bardzo krótkim cooldownem


- duże obrazenia jak na postać z klasy support



Minusy:

- brak mozliwości leczenia siebie i sprzymierzeńców

- typowe wady casterów

- Q skillshot wymaga pewnej wprawy

 

XIN

 

Plusy:

- bardzo dobry jungler

- dobry ganker ze wzglêdu na "dash"

- dobry "lane survivablility" ze wzglêdu na passive - lifesteal

- potrafi podbijać i spowalnia przeciwników oraz znacząco przyspeisza swoją prędkość ataku

- ultimate zadaje % obra¿enia



Minusy:

- słabszy (jezeli chodzi o wytrzymałość )niż wiekszość innych "fighterów" typu Olaf, czy Udyr

- ultimate zadaje % obrazenia na bazie AKTUALNYCH "hpków", czyli im mniej przeciwnik ma życia tym mniej uzyteczny ulti Xin'a

- brak mechanizmów ucieczki (może poza knockupem, którego jednak nie zaliczyłbym do mechanizmów ucieczki)

 

lol.com

Opublikowano

lux fajna ,ma klatke ,ulti z blue co 24 sec ,dobrze bije

xin dobry w jungli ,szybko ja czysci ,latwe i dobre ganki ,ma slowa i podrzut

akali nie gralem wiec o niej nic nie mowie ,wybierz sobia jakas postac ,popatrz na jej plusy i minusy

­

Opublikowano

Ale macie napisać którego championa wy byście wybrali.... Pisać dalej

 

Ale macie napisać którego championa wy byście wybrali.... Pisać dalej

Opublikowano

Witaj Polece Ci akali , lux oraz kassadina 3 AP

 

Akali:

 

+ Brak many ( duza przewaga na linii)

+ Dobry haras ( z q oraz e + auto atak )

+ Duza mobilność

+ Po 6 zabija prawie każdego na combo

- Przed 6 jest słaba

 

Lux:

 

+ Klatka

+ Dobry haras ( q + e + auto atak)

+ Zabójcze combo z ultem

+ Przed 6 tez zabija oraz dobrze last-hituje

- Słaba mobilnośc na początku

 

Kassadin:

 

+ Silence z Q

+ Dobry haras ( Q + E, jednak E się aktywuje po 5/6/7 uzytych skilach dokładnie nie pamiętam )

+ Po ulcie ma najlepszy system escape w grze .

+ Duża mobliość

- Gdy nie jest nafeedowany w TF , nic nie robi ;P

Opublikowano

Akali:

 

 

Plusy:
- energia zamiast many
- po zdobyciu ulti znakomita postać do ścigania innych championów
- spory survival dzięki Twilight Shroud (W skill)
- dobry harraser (Q skill)
- dobry farmer (E skill)
Minusy:
- wymaga wprawy, inaczej energia kończy się w najmniej odpowiednim momencie :)
- mechanika "ninja" nie wszystkim musi odpowiadać
- dosyć łatwa do zabicia kiedy skończy się Twilight Shroud lub kiedy ktoś ma Oracle Elixir
Styl gry:
Gra Akali opiera się w dużej mierze na powolnym harrassowaniu przeciwnika przy pomocy Q skilla, aby po zdobyciu ulti móc go później dobić. Jest to champion atakujący z doskoku. Nie nadaje się zbytnio do stania w miejsu i autoatakowania. W teamfightach Akali skupia się głównie na zabiciu największego zagrożenia (magów bądź carry).
Xin:
Plusy:
- bardzo dobry jungler
- dobry ganker ze względu na "dash"
- dobry "lane survivablility" ze względu na passive - lifesteal
- potrafi podbijać i spowalniać przeciwników oraz znacząco przyspeiszać swoją prędkość ataku
- ultimate zadaje % obrażenia
Minusy:
- słabszy (jeżeli chodzi o wytrzymałość) niż większość innych "fighterów" typu Olaf, czy Udyr
- ultimate zadaje % obrażenia na bazie AKTUALNYCH "hpków", czyli im mniej przeciwnik ma życia tym mniej użyteczny ulti Xin'a
- brak mechanizmów ucieczki (może poza knockupem, którego jednak nie zaliczyłbym do mechanizmów ucieczki)
Styl gry:
Gra Xin Zhao opiera się na stosowaniu szybkich doskoków do przeciwnika, oddaniu kilku ciosów i błyskawicznym odwrocie (lub dobiciu) zanim wróg zdąrzy zareagować. Passive zapewnia regenerację zdrowia co pozwala na w miarę bezpieczne przebywanie na linii pod lekkim harrassem wroga. W teamfightach zadaniem Xin Zhao jest przypuszczenie frontalnego ataku (zaraz za tankiem i ewentualnie offtankiem) i jak najszybsze użycie swojego ultimate'a, którym należy jednocześnie trafić jak najwięcej celów. W dalszej fazie walki należy skupić się na najmniej odpornych celach (przeważnie śa to Casterzy lub ranged Carry).
Lux:
Plusy:
- bardzo daleki zasięg umiejętności
- dobre CC (slow, snare)
- ultimate o bardzo dalekim zasięgu zadający spore obrażenia z bardzo krótkim cooldownem
- potrafi nakładać tarczę absorbującą obrażenia na siebie i sojuszników
- duże obrażenia jak na postać z klasy support
Minusy:
- brak możliwości leczenia siebie i sprzymierzeńców
- typowe wady casterów
- Q skillshot wymaga pewnej wprawy
- maksymalny potencjał obrażeń osiąga dopiero będąc na odległość autoataku
Styl gry:
W początkowej fazie rozgrywki Lux traktuje się jako typowego maga i tak też należy nią grać. W dalszej fazie rozgrywki do wykorzystania dochodzi jeszcze tarcza ochronna. Efektywna gra Lux bazuje na umiejętnym trafianiu ze skillshota Q, zasypywaniu przeciwników czarami samemu pozostając poza ich zasięgiem oraz wspomaganiu sojuszników tarczą ochronną.
Opublikowano

Ja ci polecam Lux ..

Choćby nawet z funu gryyy .

:) Dobra w Ks ...

jak i w team fightach .

~ Szukam ogarniętych ludzi do Rankedów ~
~ GG :
6057994 ~

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...