Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Czy dobre są te części do komputera ? [ procesor, karta graficzna, ram]


oski440

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam do Was takie małe pytanie, czy doradzili byście mi co kupić?

Na oku mam:

 

- Procesor AMD Athlon X2

2x3.4 GHz.

Allegro: http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-ii-270-45nm-2x3-4ghz-sklep-wwa-i3058401164.html

 

 

- Pamięć RAM Goodram 2x4GB DDR3

Allegro: http://allegro.pl/pamiec-ram-goodram-2-x-4gb-ddr3-1600-cl11-dimm-i3049251193.html

 

- Dysk Twardy SATA III [1TB]

7200 obr./min.

Posiada NCQ ( nie mam pojęcia co to jest )

Bufor 32 MB.

Allegro: http://allegro.pl/dysk-st1000dm005-1tb-sata-iii-cache-32mb-i3070463371.html

 

- Płyta Główna ASRock P67 PRO3 B3

Typ: DDR3

Allegro: http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-s-1155-p67-gw-24-r-b3-i3075398339.html

 

 

Więc tak, bardzo bym prosił zwrócić uwagę na Płytę główną, ponieważ nie znam się zbyt dobrze, ale chciałbym żeby pasował do niej dwu-rdzeniowy procesor i pamięć ram 2x4gb ...

W płycie głównej przeraża mnie to:

Maksymalna ilość Pamięci [GB]: 32

Pamięć Rom [MB]: 64

 

Chciałbym, żebyście wypisali mi co jest dobre, co należy kupić, a czego nie warto ^^.

Jeżeli macie jakiś lepszy sprzęt to możecie go podesłać :).

 

Dziękuję & Pozdrawiam.

Kacper.

Opublikowano

Więc tak, nie chciałbym wychodzić poza granicę 1200zł :). Jeżeli mógłbyś mi pomóc to bardzo bym Cię o to poprosił bo niezbyt się znam w tych sprawach ... :)

Podzespoły ? Nie wiem o co chodzi, jeżeli możesz to rozwiń te wypowiedź :)

 

- Procesor 2x3.4 GHz

- Pamięć Ram 2x4 GB DDR3

- Dysk Twardy 1 TB

- Płyta główna ( jakaś dobra, nie znam się... chodzi o to, żeby obsługiwała dwu-rdzeniowy procesor i pamięć ram 2x4 Gb :) ), krótko mówiąc, żeby podane podzespoły się wczepiały, działały, dało się obsługiwać :). Rozumiesz...

Opublikowano

Więc tak, nie chciałbym wychodzić poza granicę 1200zł :). Jeżeli mógłbyś mi pomóc to bardzo bym Cię o to poprosił bo niezbyt się znam w tych sprawach ... :)

Podzespoły ? Nie wiem o co chodzi, jeżeli możesz to rozwiń te wypowiedź :)

 

- Procesor 2x3.4 GHz

- Pamięć Ram 2x4 GB DDR3

- Dysk Twardy 1 TB

- Płyta główna ( jakaś dobra, nie znam się... chodzi o to, żeby obsługiwała dwu-rdzeniowy procesor i pamięć ram 2x4 Gb :) ), krótko mówiąc, żeby podane podzespoły się wczepiały, działały, dało się obsługiwać :). Rozumiesz...

Chodzi mi o to, co posiadasz aktualnie ;).

W końcu nie jest to kompletna jednostka, a reszta peryferii będzie kluczowa przy wyborze ;).

Przydałoby się, abyś podał model oraz markę zasilacza oraz kartę graficzną.

Opublikowano

Teraz Aktualnie posiadam:

 

- Procesor 1,61GHz,

- Pamięć Ram 512 MB DDR2

- Dysk Twardy (nie wiem, ale na dysku C: maxymalnie można pomieścić 17,8 GB, a na dysku D: można pomieścić 13,6 GB. )

- Płyta główna ( nie znam się, ale jakiś shit tak prosto mówiąc..., ponieważ nie jest w stanie wejść ten procesor wymieniony do zakupy oraz pamięć ram . )

- Karta Graficzna nVidia GeForce 7300 GT 512 mb .

 

Czy podać coś jeszcze ? Modelu i marki zasilacza najwyrażniej nei znam :/

Opublikowano
CPU: Intel Celeron Dual-Core G550 LGA1155 BOX procesor

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

MOBO:Asrock H61M-S płyta główna

GPU: Vertex3D ATI Radeon HD4850 1GB DDR5/256bit karta graficzna

HDD:Seagate 500GB SATA3 dysk twardy

PSU: Corsair VS Series 450W procesor

Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST

CASE:Zalman T2 obudowa

wydaje się że w miare ciekawy zestaw ci podałem za 1200zł troche będzie można w nim zmienić oczywiście osoby się bardziej znające odemnie mogą go poprawić bo ja osobiście jakoś bardzo się nie znam
334qlo8.jpg
Opublikowano

Znalazłem zasilacz:

tracer® 4Life

Model: 4Life/400

 

I/P A/C 230V~ 4A 50Hz

tam pisze jeszcze Max 360W :)



litus, także dziękuję za wypowiedzenie, może nie jest to dla mnie jak najlepszy sprzęt za taką cenę, ale pomogłeś mi . I to się liczy ! :)

Bardzo dziękuję.

Opublikowano

Poleciłbym dozbierać 400zł i coś takiego brać:

http://www.morele.net/inventory/info/H3mH0B/

 

 

Ze starego kompa raczej nic nie weźmiesz, bo się nie opyla.

PC: CPU: Intel Core2Duo E8400 3.0GHz, MOBO: Asus P5Q SE, RAM: Kingstone 2x2GB DDR2 800MHz, Zasilacz: Chieftec GPA-500S8 500W, Obudowa: SuperCase SK337, GPU: Asus Radeon HD 6670 1GB GDDR5, HDD: Samsung 500GB

 

Laptop: ASUS A555L

Opublikowano

Sweet Jesus, mam takie pytanie. Czy w granicach 1200 zł mógłbyś podać mi jakiś interesujący pakiet ? Za taką cenę z dopasowanym "socket`em" pewnie takiego pakietu nie dostanę, ale coś dobrego ? Tylko, chodzi o to, że chciałbym, aby bez problemu na maxymalnych detalach chodziły mi popularne gry, np. League Of Legends, Crysis 3 , Call Of Duty Moder Warfare 3 , Fifa 12/13 , sam rozumiesz . Couner - Strike GO , Battlefield . Dałoby się znaleźć jakiś ciekawy pakiet za taką cene, aby podane gry chodziły na maxymalnych detalach ??.>.<

Opublikowano

aby bez problemu na maxymalnych detalach chodziły mi popularne gry, np. League Of Legends, Crysis 3

Chcesz na kompie za 1200zł grać w Crysisa 3 na Full ?

Pod kątem MAXYMALNEJ wydajności można :

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=74774&s=70749&s=56411&s=61601&s=72443

+

 

http://allegro.pl/st160023as-fw-8-12-160gb-ata-8mb-7200-gwarancja-i3079764116.html

 

+

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-6850-oc-gwarancja-i3061054757.html

 

Lekko ponad budżet, ale z pewnością warto, skoro stawiasz na wydajność, a nie stan (zresztą tak jak ja :P).

Opublikowano

Dziękuję . Wydaje mi się, że temat został rozwiązany, najwyżej znajdę coś ciekawego z dostępnym socketem, ale jak najbardziej pomyślę nad twoją propozycją. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...