Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pisanie] Jak zrobić agresywne moby w dungeonie?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Tak jak w temacie jak zrobić, aby moby zrespione przez regen w dungeonie były agresywne?

Jest coś takiego w DT, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa ;x

Bardzo proszę o pomoc.

 

Bez zmieniania w navi na aggr.

rooney10.jpg

 

Hi MPC.

Opublikowano

Bez zmiany w navi ja widzę tylko 1 rozwiązanie, użyć funkcji

 

pc.aggregate_monster 
 

 

która działa na zasadzie peleryny męstwa. Wtedy przywoła moby do kolesia i będą go atakowały. Ale to trzeba by było zrobić pętle lub timer bo jedno użycie funkcji nie przywoła wszystkich potworów.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano
quest ble begin
    state start begin
        when login or enter begin
        timer("czas", 7)
        notice("czas")
    end
    when czas.timer begin
        cleartimer("czas")
        timer("czas", 7)
        pc.aggregate_monster()
        notice("Przywołanie")
    end
        end
    end


 

To akurat nie jest pętla. Można jeszcze dodać warunek że przywoła moby gdy timer minie, lecz musimy być w dungeonie.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Bez zmiany w navi ja widzę tylko 1 rozwiązanie, użyć funkcji

 

pc.aggregate_monster 
 

 

która działa na zasadzie peleryny męstwa. Wtedy przywoła moby do kolesia i będą go atakowały. Ale to trzeba by było zrobić pętle lub timer bo jedno użycie funkcji nie przywoła wszystkich potworów.

 

Dlaczego nie może zmienić w Navicacie? Można dodać te same moby pod innym id, jeżeli chce takie same jakie występują na innej lokacji i po kłopocie. =]

 

edit. sory, nie doczytałem, że nie chcesz w navi zmieniać. Wtedy to tylko tak jak podał up =[

footer_logo.png

Opublikowano

Tylko że zaczekaj. Jeżeli chcesz agresywne moby w dungeonie to wystarczy d.spawn_mob (nie mob.spawn) i moby same przylatują z tego co pamiętam. Jeżeli nie, a chodzi Ci o regen, to zamiast "m" na początku dodaj "r" i powinno wszystko hulać bez żadnych pętli.

 

umarł

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...