Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Po włączeniu gdy mam czarne pasy po bokach


opty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc mam problem a mianowicie po wlaczeniu gry mam czarne pasy po bokach.

Karta graficzna: ATI Radeon x1200 - tak wiem slaba

Rozdzielczosc: 1680 x 1050

odswiezanie ekranu:59 HZ

Rozdzielczosc max w grze : 1250(czy jakos tak) x 1050

Sterowniki: najnowsze

 

wiem ze powinienem zmienic rozdzielczosc ekranu ale gdy zmienial na nizsza to mam te pasy bez wlaczonej gdy czyli np na pulpicie.Prosze o szybka pomoc

Opublikowano

Zmień rozdzielczość gry albo zmień na tryb okienkowy.

 

"Śmierć nas nie rozdziela, robimy się tylko niewidzialni" 

 

Franco Scaglia – Czarna mewa

Pasjonat
Opublikowano

Tu masz poradnik:

 

Bardzo często ludzie mają problem z czarnymi paskami bo bokach ekranu.
Najczęściej zdarza się to na Windows 7. W tym poradniku pokażę wam jak
się ich pozbyć w komputerach z kartą graficzną nvidia.

---

Powód problemu?

Powodem jest skalowanie. Przykładowo:

Na pulpicie masz rozdzielczość 1024 na 768, w grze jedynie masz dostępną
rozdzielczość 800 na 600. Sterownik skaluje grę w celu zwiększenia
jakości obrazu. Niestety za tym idzie dyskomfort w postaci czarnych
pasków.



Ale dlaczego na Viście lub XP tak nie ma? Ponieważ na tych systemach
były zainstalowane starsze sterowniki, które nie skalują obrazu.
Niestety nawet w tych systemach tak jest ponieważ... zainstalowane są
nowe sterowniki, które skalują.

---



---

Rozwiązanie

Wcale nie musimy instalować starych sterowników. Wystarczy, że wykonamy odpowiednie kroki:





Wchodzimy w "Panel sterowania NVIDIA" (Prawy przycisk myszy >>> Panel sterownia NVIDIA)

Następnie klikamy w zakładkę "Wyświetlanie", a potem w "Zmiana rozdzielczości".

Widzimy w tej chwili naszą aktualną rozdzielczość i odświeżanie. Należy
zapisać sobie te dane na kartce by użyć ich w następnej części.

Klikamy na przycisk "Dostosuj"



Pojawi się informacja o niebezpieczeństwie, należy kliknąć "Akceptuję" lub "Zgadzam się"

Potem klikamy w "Utwórz rozdzielczość dostosowaną"

A teraz BARDZO WAŻNE:

W polu "piksele w poziomie" wpisujemy pierwszą LICZBĘ (nie cyfrę) rozdzielczości (np. 1024 x 768) jaką w tej chwili mamy ustawioną

W następnym polu "Linie w pionie" wpisujemy drugą LICZBĘ rozdzielczości (np. 1024 x 768) jaką w tej chwili mamy ustawioną.

I w polu "Odświeżanie" ustawiamy takie same odświeżanie, jakie mamy ustawione np. 60 HZ.

Zapisujemy i wychodzimy z panelu.
Mam nadzieję, że pomogłem.

 

 

Poradnik nie jest mój, znalazłem go w internecie.

Autor:oleo11

7ba4ef2746a62.png

Opublikowano
Wchodzimy w "Panel sterowania NVIDIA" (Prawy przycisk myszy >>> Panel sterownia NVIDIA)

 

Niemam tej opcji

Pasjonat
Opublikowano

@opty

Poszukaj, gorzej jak ktoś ma po ang. tak jak ja ;p W moim przypadku ja wchodzę w panel sterowania, następnie mam "NVIDIA Control Panel". Z tego co widzę na moim XP'ku łatwe to nie jest.

7ba4ef2746a62.png

Opublikowano

szukam caly czas i znalesc nie moge, a i przed tym patchem 4.0 tez tak mialem ale jakos samo sie naprawilo albo ja nieswiadomie wiec na 100% jest jakies rozwiazanie

Opublikowano

Może nie masz tego poprostu bo masz inną karte graficzną? Sciągnij program CPU i się tam wszystkiego dowiesz.

  • 1 miesiąc temu...
Pasjonat
Opublikowano

Rozdzielczość powinna ci pomóc.

//nieregulaminowa sygnatura - zew. link

//BR3ND

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...