Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kalibrowanie Kolorów Win7 Monitor HP


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was w krótkim poradniku, który będzie dotyczył Kalibracji Kolorów.


Kalibracja? Na czym to polega? Polega na poprawieniu kolorów, nasyceniu i widoczności. Jeżeli masz bardzo ciemny monitor, a nie możesz go rozjaśnić poprzez guziki na nim, to ten poradnik jest dla Ciebie. Krótki i na temat, czyli zabierzmy się do roboty.



Krok 1.


Prawy przyciszk myszy i klikamy Personalizuj.


Na dole mamy napis "Ekran" w pasku po lewej stronie. Oczywiście wchodzimy w tą opcję. Mamy napis po lewej stronie "Kalibruj Kolor".



SS:


1pi0sy.png

 


"Wyświetlanie kolorów na ekranie można poprawić przy użyciu narzędzia Kalibracja wyświetlania kolorów, aby kolory były wyświetlane dokładnie.


Aby rozpocząć, przenieś to okno na ekran, który chcesz skalibrować, a następnej kliknij przycisk Dalej".



Czyli ściągamy okno otwarte na pulpit i dajemy dalej.


Co teraz? W moim przypadku monitora firmy HP klikam przycisk Menu, który znajduje się na monitorze.


Dzięki przyciskom "-" i "+" możemy spokojnie chodzić po menu.


Gdy naciśniemy menu pokażą nam się różne opcje, ale nas interesują tylko dwie.


Brightnes i Contrast. Dzięki otwartemu okienkowi sprawdzamy jak to wszystko wygląda, oczywiście przesuwamy suwak.


Gdy już wszystko ustawimy, mamy później ręczne ustawianie czyli za pomocą myszki, jeżeli ktoś chce może jak najbardziej tego użyć. Po dokonaniu wszystkiego, na końcu pokaże nam się takie coś:



2qjx200.png

 


Jeżeli mamy możliwość ustawienia kontrastu i jasności to klikamy przycisk dalej, a jak nie, to "Pomiń".


Poźniej ustawiamy balans kolorów, który też jest bardzo ważny. Oczywiście ustawiam według swoich uznań. Gdy już to zrobimy przechodzimy kolejno dalej, gdzie mamy już koniec i możemy zobaczyć jak się różni terażniejsza kalibracja od tej wcześniejszej. Gdy już wszystko mamy, otwieramy ostatnią część czyli poprawianie widoczności tekstu.


Tam musimy wybrać jak najlepiej widzimy i nie bolą nas oczy. Po tym, mamy już koniec kalibracji kolorów. Proste a pomaga trochę kolorom jak i innym rzeczą.




Zaznaczam, że jestem w tym nowy i nie pamiętam wszystkiego na pamięć, jeżeli się w czymś pomyliłem to przepraszam i proszę o wymienie tego błędu za pomocą komentarza lub PW. Tutorial miał tylko ukazać dla użytkowników jak się tym obsługiwać i wiedzieć, że nic nie można zepsuć.



2ufgk6u.png

Opublikowano

raczej nie kalibruje się kolorów monitora w normalnych komputerach, nowych komputerach z HDMI czy DVI ( wyjściami cyfrowymi ) , jak ktoś ma monitor ze sterownikami automatycznie dogrywany jest odpowiedni profil kolorów a kalibrowanie można sobie zrobić dopiero przy monitorze podłączonym przez VGA

opcja kalibracji przeznaczona jest raczej dla grafika pracującego z pulpitem i programami na nim a nie dla normalnego użytkownika który z reguły tylko gra na komputerze a kalibracje kolorów musiał by przeprowadzać cały czas w trakcie gry co praktycznie jest niewykonalne. robią to za niego sterowniki karty graficznej, opcja działa bardzo dobrze przy cyfrowym połączeniu z monitorem HDMI, DVI itp

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

raczej nie kalibruje się kolorów monitora w normalnych komputerach, nowych komputerach z HDMI czy DVI ( wyjściami cyfrowymi ) , jak ktoś ma monitor ze sterownikami automatycznie dogrywany jest odpowiedni profil kolorów a kalibrowanie można sobie zrobić dopiero przy monitorze podłączonym przez VGA

opcja kalibracji przeznaczona jest raczej dla grafika pracującego z pulpitem i programami na nim a nie dla normalnego użytkownika który z reguły tylko gra na komputerze a kalibracje kolorów musiał by przeprowadzać cały czas w trakcie gry co praktycznie jest niewykonalne. robią to za niego sterowniki karty graficznej, opcja działa bardzo dobrze przy cyfrowym połączeniu z monitorem HDMI, DVI itp

Być może i masz racje. Ale chciałem też swotrzyć ten poradnik, bo słyszałem, że wiele osób boi się kalibrować kolory, bo później nie wrócą w razie czegoś do poprzedniego stanu.

2ufgk6u.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...