Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Prośba][Wytłumaczenie wielowątkowości]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka moglby mi ktos tutaj dac jakis example,tutorial,wytlumaczyc jak stworzyc watki dla:

 

1.Polaczenia z serwerem

2.Logiki gry

3.Grafiki

nostaleh.png
Opublikowano

no po prostu jebiesz CreateThread z pointerem do funkcji i ona sie wykonuje w nowym wątku, tam oczywiscie musisz wsadzic jakas petle i tyle.

 

Na polaczeniu z serwerem logika i grafice sie nie znam ale wielowatkowosc ci wytlumaczylem

Pisze boty do gier WWW na zlecenie.

Opublikowano

W wielu wątkach powinno być odczytywanie wiadomość mam na myśl

wiadomość ----> menadżer ----->przydzielone działanie odpowiadające wiadomośći -----> dodanie do odpowiedniej kolejki działań.
oraz aktualizacje stanu graczy przykład:

		final CountDownLatch latch = new CountDownLatch(playerAmount());
		for (int i = 0; i < players.length; i++) {
			final Player player = players[i];
			if (player == null) {
				continue;
			}
			threadPool.execute(new Runnable() {//dodanie nowego 
				@Override
				public void run() {
					synchronized (player) {
						try {
							PlayerUpdating.update(player);//aktualizacja gracza
							NpcUpdating.update(player);//aktualizacja mobów dla gracza
						} catch (Exception ex) {
							ex.printStackTrace();
							player.disconnect();
						} finally {
							latch.countDown();
						}
					}
				}
			});
		}
		try {
			latch.await();
		} catch (InterruptedException ex) {
			ex.printStackTrace();
		}

 



Logika gry to już zależy od gry :s Co w niej jest i co można rozłączyć.

Grafika tutaj nie wiem jak w innych językach to wygląda, ale ja osobiście mam rodzieloną w javie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...