Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[MEGA-TUT] Nasz serwer, czyli jak rozbudować go na DOBRE? [AKTUALIZACJA!]


MisterCzaczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Jako, że jest to mój pierwszy TuT po długiej nieobecności [tutów oczywiście :D ] napiszę coś dużego.
Będzie to tutorial o prowadzeniu swojego serwera + podstawowe informacje o pluginach. Czyli co? Zaczynamy :! :)


1. Czyli na jakim hostingu zrobić serwer?
Ja zalecam mineserv lub owncraft. Dlaczego? Obie te opcje są bardzo opłacalne. Nie kosztuje dużo, ale za to daje nam masę możliwości. Oczywiście można kupić też serwer na craftservie, ale to już inna bajka. Ale można też zrobić serwer prywatny [24/7] czyli odpalamy laptopa z włączonym silnikiem bukkit i to tyle :)Jednak koszty prądu każdego zdziwią ! :)

2. Czyli jakie pluginy wybrać?
Oczywiście, na serwerze najważniejsze są pluginy. Każdy to wie. Czy ktokolwiek chciałby zagrać na serwerze bukkit bez pluginów? I co by robił? Nawalanka ? A jak nie ma pvp? Żal... każdy Ci to powie. Bardzo ważne jest dobranie dobrych pluginów! :)

Serwer FreeBuild :
-plotme - Automatico działki :D
-clear lagg [autorski bez lagów!]
-world edit/guard - Oczywista oczywistość - edit świata
-essentials [oczywista oczywistość!] - komendy
-AntyCheat lub NoCheatPlus - antycheat
-Automessage - auto wiadomości
-Autchme - Logowanie dla No-Premium



4Fun
-ArenaPVP - Arena PVP
-MobArena - Arena dla glawiatorów
-SurvivalGames - Gra o przetrwanie
-Spleff - spychamy!!
-Paintball - walka na śnieżki



Serwer Survival:
-world edit/guard - edit świata
-essentials - komendy
-ArenaPVP pvp jest wszędzie :D
-Automessage - AutoWiadomości
-AntyCheat lub NocheatPlus - Antycheat

4Fun
-Paintball - walka na śnieżki
-AutchMe [W tym przypadku o wiele mniej ważne] - logowanie
-ClearLagg/Nolagg - sposób na lagi [na survivalu mało ważne :O]


[uWAGI]
Pluginami można się bawić, lecz to co podałem to oczywista oczywistość. :) Róbta co chceta ale najpierw pomyślta :E




4.KONFIGURACJA ESSENTIALS'A
W essentials'u jest WIELE opcji, które dają inne pluginy. Przykładowo : Warpy, teleport na tabliczki i wiele innych. Jednak ja opiszę tu tylko jedną rzecz, bo po co, skoro ona potrzebna jest najbardziej, a inne bardziej zaawansowane pluginy robią jego opcje lepiej?


1. Otwieramy plik config.yml z folderu essentials programem notepad++
2. Szukamy linijki 'locale eng en' (czy jakoś tak, ja nie pamiętam bo mam spolszczone) i zmieniamy ją na :

locale: pl_PL

I TO TYLE [JOŁ]

5.KONFIGURACJA AUTOMESSAGE [wiadomości!]
Automessage jest pluginem, który pozwala automatycznie wysyłać wiadomości do graczy. Komendy:
/am add [nazwa grupy] [wiadomość] - dodaje wiadomość
/am remove [nazwa grupy] [wiadomość] - usuwa wiadomość
Reszta nie jest wam potrzebna.

 

# ----------------------------------------------------

[spoiler]#  AutoMessage Configuration File
#  ----------------------------------------------------
#  Message Configuration:
#     Messages are handled in lists to allow for advanced customization!
#     Feel free to add color codes by using & in your messages!
#     To split a message onto multiple lines use the \n delimiter!
#     Lines starting with / will be run as a command!
#     To add single apostrophes into a message use ''.
#     For a complete tutorial go to http://dev.bukkit.org/server-mods/automessage.


settings:#tu WSZYSTKO zostaw tak jak jest
  enabled: true
  min-players: 0
  log-to-console: false
  auto-update: false
message-lists:
  vip:#wiadomości dla vip i w góre
    enabled: true#zostaw na true
    interval: 90#co 90 sek pojawia się wiadomość 
    random: false#czy wiadomości mają pojawiać się po kolei [true] czy zawsze inaczej [false]
    prefix: '&r[&sekretarz&r] '#nazwa naszego 'autobota :D' 
    messages:#wiadomości
    - &cZdobądź zaufanie admina, a dostaniesz dodatkowe komendy!
    - &aMając vip posiadasz /fly i możliwość robienia shopów!
    - &2chcesz miec vipa? uczestnicz w modernizacjach! 
  default:#wiadomości dla wszystkich
    enabled: true
    interval: 70
    random: false
    prefix: '&r[&bSekretarka&r] '
    messages:
    - '&cHeadAdmin to &1cdminestudio!'
    - '&2Nie przeklinaj!'
    - '&4Kontakt skype: RooneyFC7368!'
    - '&aSerwer jest w modernizacji!'
    - '&4Unikalne zbroje po eventach!'
# i podpowiedzi nie będziecie mieli. To tylko moje wiadomości 
 [/spoiler]

 

 

 



OKEJ, Essentials, automessage, CO JESZCZE ZOSTAŁO? ClearLagg! Config ClearLagga!

Config clearlagga należy do prostych. Zmienisz dwie linijki, a twój serwer będzie się wyróżniał. Ale do czego to jest? Czyści lagi!
Komendy:
/lagg clear - czyści lagi
i to tyle z komend.


W clearlaggu jest dużo linijek. Możecie się bawić. Ale nas interesują tylko te osiem linijek :

settings:
auto-update: true#nie zmieniać
enable-signs: true#nie zmieniać
config-version: two# nie zmieniać
broadcast-message: '&6[sprzątam] &aUsunięto +RemoveAmount Lagi!' # zostawić tak jak u was było tylko nazwę sprzątaczki zmienić ;D bo mi się popsuło
enable-scheduler: true#nie zmieniać
enable-limit: true#nie zmieniać
autoremoval-interval: 120#czas (w sekundach) po jakim czasie będzie czyszczenie lagów

# pomoc dla was




Poradnik będzie aktualizowany, każdej mega aktualizacji trzy configi wybranego przez was pluginu. Możecie pisać, z którym pluginem macie problem. Oczywiście odpowiem. Narka Czaczor :ninja: Ja się zmywam cześć. B)

 

6.2.2013 roku edycja kolorków.

Mam nadzieję, że nie są już takie oczojebne :)

@cdminestudio - Moje konto na twitter. Zapraszam.

"Jedna wiara, jeden klub, Real Madrit, aż po grób"

"Nie żebram o like'y, to like'y żebrają do mnie"

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przepraszam. Zapomniałem o tym temacie ;)

 

Rifresh.

 

Zapraszam do oceniania. Mega Edit tematu :

08.02.2013 roku.

 

Zapraszam do wyczekiwania ! :)

@cdminestudio - Moje konto na twitter. Zapraszam.

"Jedna wiara, jeden klub, Real Madrit, aż po grób"

"Nie żebram o like'y, to like'y żebrają do mnie"

Opublikowano

Po przeczytaniu samego początku już mnie oczy bolą... milion kolorów, pogrubienie i pochylenie, w dodatku styl forum jest ciemny -.-

Opublikowano

Zeedytuje w mega aktualizacji. Sorry.

 

 

@ref

@cdminestudio - Moje konto na twitter. Zapraszam.

"Jedna wiara, jeden klub, Real Madrit, aż po grób"

"Nie żebram o like'y, to like'y żebrają do mnie"

Opublikowano

Poradnik przydatny ;)

Lubię to

"Zaciśniętą mam pięść dla tych, co w ciągłej walce,

Dla tych, którzy odeszli w górze dwa palce..."

~GrubSon

Opublikowano

Przepraszam. Z powodów technicznych mega aktualizacja 11.02.2013r.

 

(usterka klawiatury, piszę u kolegi)

 

@ref

@cdminestudio - Moje konto na twitter. Zapraszam.

"Jedna wiara, jeden klub, Real Madrit, aż po grób"

"Nie żebram o like'y, to like'y żebrają do mnie"

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...