Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak się pozbyć SMS-owego spamu


yangster

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jako że w pogaduszkach brakuje często tematów z sensem, postanowiłem napisać coś co może się przydać wielu osobom ;) . Otóż jak wie niemal każdy posiadacz telefonu komórkowego ostatnio prawdziwą udręką stały się reklamy i krótko mówiąc czysty spam sms-owy. Nawet kilka razy dziennie można dostać sms-a o rzekomej wygranej 100 tys. złotych lub inne badziewie. Zauważyć można też, że spamerzy stają coraz bardziej bezwstydni i potrafią wysyłać nawet sms-y typu: "bogata rozwódka zapłaci za wylizanie cipki, tylko musisz to robić z pasją" (serio kiedyś takiego dostałem xD ), jak i częstotliwość otrzymywanych sms-ów czasem woła o pomstę do nieba.

 

Na szczęście istnieje prosty sposób na zablokowanie najbardziej upierdliwych spamerów. Wchodzimy na tę stronę: http://www.play.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf i znajdujemy na liście numer z którego dostajemy spam. Po prawej stronie mamy namiary na spamera, czyli telefon i e-mail. Dzwonić nie polecam, bo potrafią nas naciągnąć na koszty. Wysyłamy więc maila na podany adres, a w treści piszemy prośbę o usunięcie naszego numeru z ich bazy danych. Za góra 24h dostajemy odpowiedź, że podany przez nas numer został usunięty i mamy po spamie :) . Nie jestem dokładnie pewny na podstawie którego przepisu, ale zdaje się że nie mają prawa nam odmówić, mi w każdym razie nikt nie odmówił usunięcia numeru. Najlepiej zostawcie sobie jednego sms-a i w mailu go zacytujcie, podając dokładną datę i godzinę, wtedy nie będą się wykręcać, że niby nic nie przysyłają itd. Mam nadzieję, że komuś to pomoże w walce z sms-owym spamem, pozdrawiam :P

https://ludomirblog.wixsite.com/mensrightspolska - prawa mężczyzn prawami człowieka

Opublikowano

A ja mam jeszcze prostszy patent, używać telefonu jedynie do dzwonienia i pisania z przyjaciółmi.

 

I dzwonić po dzifki też.

 

 

Topic: Jak pobierasz pornole na telefon, to się nie dziw. :P

1351788161-U286260.png

Opublikowano

@Kejsi Nigdy nie wysyłałem na żadne "Konkursy" smsów, i jakoś spam leci, więc może pomysł z #1 posta mi się przyda.

Opublikowano

I dzwonić po dzifki też.

 

 

Topic: Jak pobierasz pornole na telefon, to się nie dziw. :P

 

 

Masz mnie :D . Ale od 4 lat nie pobrałem choćby "tego typu" tapety, a do tej pory czasem otrzymywałem zboczone sms-y z rzekomymi "ofertami". Poza tym spam przychodzi często z numerów które na oczy się nie widziało i jest tego gówna coraz więcej. Np. w żadnym zrąbanym konkursie nigdy nie brałem a oni w kółko "jesteśmy zdziwieni że nie chcesz odebrać swoich 100 tysięcy", aż chce się im odpisać "spierdalajcie" :P. Mi metoda sporo pomogła dlatego ją polecam ;)

https://ludomirblog.wixsite.com/mensrightspolska - prawa mężczyzn prawami człowieka

Opublikowano

Mi raz przyszedł sms że nowe pornole dostępne już od złotówki(Było inaczej napisane, ale ten typ), a akurat moja Mama przeglądała telefon.. Masakra :x

1351788161-U286260.png

Admin Cienia
Opublikowano

A gdzie mogę się wypłakać jak mi jakaś popierdolona wróżka luna spamuje badziewiem ?

Astra G 2.0 Turbo 247KM 351NM

Opublikowano

A gdzie mogę się wypłakać jak mi jakaś popierdolona wróżka luna spamuje badziewiem ?

Zajeb jej z bani i oszukaj przeznaczenie ;)

 

A tak serio to podaj numer z jakiego pisze :P

Ja np. w HTC mam opcje ignorowane kontakty i z tych numerów nie docierają do mnie ani sms ani jak ktoś dzwoni :)

 

1000093817-removebg-preview-1.png

Opublikowano

A gdzie mogę się wypłakać jak mi jakaś popierdolona wróżka luna spamuje badziewiem ?

 

Wróżka luna z tego co znalazłem w google to numer 72242, niestety nie ma tego numeru na liście której podałem. Jednak na jej stronie w regulaminie w punkcie 2.5 jest napisane "Użytkownik ma prawo w każdym czasie przerwać korzystanie z Usługi lub rozpocząć korzystanie z niej na nowo." Wystarczy więc napisać maila podanego na stronie czyli: [email protected] i powołując się na ten punkt regulaminu zażądać usunięcia twojego numery z bazy i powinno być po problemie ;) . Ogólnie z tym blokowaniem spamu metoda jest zawsze taka, że znajdujemy w necie kto za tym numerem stoi, piszemy maila żeby usunęli nasz numer z bazy i mogą nas cmoknąć :P

https://ludomirblog.wixsite.com/mensrightspolska - prawa mężczyzn prawami człowieka

Admin Cienia
Opublikowano

Wróżka luna z tego co znalazłem w google to numer 72242, niestety nie ma tego numeru na liście której podałem. Jednak na jej stronie w regulaminie w punkcie 2.5 jest napisane "Użytkownik ma prawo w każdym czasie przerwać korzystanie z Usługi lub rozpocząć korzystanie z niej na nowo." Wystarczy więc napisać maila podanego na stronie czyli: [email protected] i powołując się na ten punkt regulaminu zażądać usunięcia twojego numery z bazy i powinno być po problemie ;) . Ogólnie z tym blokowaniem spamu metoda jest zawsze taka, że znajdujemy w necie kto za tym numerem stoi, piszemy maila żeby usunęli nasz numer z bazy i mogą nas cmoknąć :PDzię

 

 

Wróżka luna z tego co znalazłem w google to numer 72242, niestety nie ma tego numeru na liście której podałem. Jednak na jej stronie w regulaminie w punkcie 2.5 jest napisane "Użytkownik ma prawo w każdym czasie przerwać korzystanie z Usługi lub rozpocząć korzystanie z niej na nowo." Wystarczy więc napisać maila podanego na stronie czyli: [email protected] i powołując się na ten punkt regulaminu zażądać usunięcia twojego numery z bazy i powinno być po problemie ;) . Ogólnie z tym blokowaniem spamu metoda jest zawsze taka, że znajdujemy w necie kto za tym numerem stoi, piszemy maila żeby usunęli nasz numer z bazy i mogą nas cmoknąć :P

Najlepsze jest jednak to że nigdy nie pisałem do żadnej wróżki rofl ^^ dzieki za anserw

Astra G 2.0 Turbo 247KM 351NM

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...